Janáčkova filharmonie a Hyundai slavili společně ve velkém stylu. Mají svůj vlastní flash mob!

29. Říjen, 2013 – 21:07

Přilákat více posluchačů do jubilejní 60. sezóny JFO, oslavit 5. výročí zahájení výroby v závodě HMMC v Nošovicích, ale také ukázat smysl pro humor. To byly jedny z hlavních důvodů, proč se Janáčková filharmonie Ostrava rozhodla zahrát mezi návštěvníky obchodního centra.

Pokud jste byli 12. a 13. září přítomni na zahajovacím koncertě jubilejní 60. sezóny Janáčkovy filharmonie v Domě kultury města Ostravy, odnesli jste si nezapomenutelný hudební zážitek. A k obrovskému překvapení si jej odnesli v sobotu 7. září také návštěvníci obchodního centra Forum Nová Karolina, kde filharmonie odehrála tento netradiční koncert Janáčkovy Sinfonietty k příležitosti natáčení flash mobu.

A co je to flash mob? Akce, při které se skupina lidí sejde za společným cílem. Ten je z velké části improvizací a překvapením pro ostatní nezúčastněné, kteří jsou však mnohdy do děje zataženi. Výjimkou nebyli ani nadšení návštěvníci obchodního centra.

„Měli jsme velké obavy z toho, jak může v prostoru, který není uzpůsoben pro hudební produkci, náš koncert znít, ale s výsledkem jsme nadmíru spokojeni, což dokázaly reakce samotných zákazníků, kteří mohutně aplaudovali“, popisuje své dojmy ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava Jan Žemla. „Obrovský dík patří obchodnímu centru, že nám umožnilo tento výjimečný projekt uskutečnit v jeho prostorách,“ dodává Jan Žemla.

„Společnost Hyundai oslaví letos v listopadu 5 let od zahájení sériové výroby aut v Nošovicích a protože jsme i díky tisícům místních lidí, kteří v Nošovicích pracují, silným lokálním patriotem, podporujícím zdejší projekty, velmi rychle jsme se s JFO dohodli na spolupráci,“ vysvětluje Petr Vaněk, ředitel vnějších vztahů společnosti HMMC. „Výsledné video pustíme do světa prostřednictvím globální sítě Hyundai, která má zastoupení ve více než dvě stě zemích, a tak i Janáčkova filharmonie Ostrava získá kus celosvětové reklamy,“ doplňuje Petr Vaněk.

Výsledek je nyní k zhlédnutí na odkazu http://www.youtube.com/watch?v=xArBdbSuHvI. Líbilo se Vám to? Ano? Pak vězte, že takhle chutná klasika! Co takhle dát si i nějaký delší koncert? Třeba ten, který se chystá v Domě kultury města Ostravy 21. listopadu. Opět tam budou „Janáčkovci“, tentokrát je uvidíte v pracovním – tedy ve fraku. A co ještě?  Ne zrovna obvyklý sólový nástroj – cembalo, který rozezní velice talentovaná a navíc krásná Kateřina Chroboková. Vše bude mít pod palcem dirigent Ondřej Vrabec. Vstupenky v ceně 190 nebo 210 Kč  si můžete zakoupit v běžném předprodeji nebo on-line na www.jfo.cz.

———————————————————————————————-

Pro více informací prosím kontaktujte:

Mgr. Jan Žemla                                                                           Mgr. Petr Vaněk

Ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava                                   Ředitel PR HMMC

739 668 627 begin_of_the_skype_highlighting 739 668 627 BEZPLATNĚ end_of_the_skype_highlighting 606 759 790 begin_of_the_skype_highlighting 606 759 790 BEZPLATNĚ end_of_the_skype_highlighting zemla@jfo.cz                                                                               pvanek@hyundai-motor.cz

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osud

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *