A dnes už je to jasné úplně; Spojené státy, Francie, Turecko, Saúdská Arábie, Katar a Liga arabských zemí již dva a půl roku vedou v zastoupení ozbrojených třinácti islamistických skupin válku proti syrskému státu. Západ neměl, nemá a nebude mít zájem na demokratizaci Sýrie, ale na její destabilizaci, která má dle libyjského scénáře přerůst v její zničení. Vlastně, Írán je na straně Asada a včera americký prezident hovořil telefonicky s íránským protějškem Rúháním. Byl to první přímý rozhovor prezidentů obou zemí od roku 1979. Oba státníci řešili zejména íránský jaderný program; jistě však padlo slovo též o Sýrii. Morální pozice Obamy má totiž na kahánku, pokud nechce negovat tzv. protiteroristický boj.

Aktivní vojenská podpora tzv. syrských rebelů je totiž hrubým porušením mezinárodního práva. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Poněkud se to protisyrské koalici a jejím americkým přivržencům zvrtlo. Přes tucet islamistických povstaleckých skupin v Sýrii oznámilo, že neuznává jako autoritu Národní koalici sil revoluce a syrské opozice. Zároveň islamisté vyzvali opozici, aby se sjednotila pod právem šaríe, jež by se mělo stát jediným zdrojem legislativy.

Sýrie

Právě muslimští fundamentalisté se stávají stále významnější silou protiasadovské opozice. Jejich jednotky čítají desetitisíce bojovníků. Prohlášení přichází poté, co se potvrdily především na severu a východě Sýrie ozbrojené střety mezi extremistickými jednotkami organizace Islámský stát v Iráku a Levantě napojené na teroristickou síť al-Kajda a umírněnými složkami opozice. Národní koalice se zformovala v listopadu 2012 v tureckém Istanbulu. Na sto zemí světa, včetně západních mocností, ji následně uznalo jako legitimního zástupce syrské opozice. Islámští radikálové jí nyní vypověděli poslušnost. „Bojovníci Fronty an-Nusra a Islámského státu v Iráku a Levantě získali kontrolu nad vesnicí Tall Aren v provincii Aleppo a obléhají vesnici Tall Hassel, ležící poblíž. Z obyvatel obou vesnic vzali jako rukojmí okolo 200 civilistů,“ oznámila ve středu al-Arabíja s odkazem na protirežimní tzv. Syrskou observatoř pro lidská práva.

K prohlášení, ve kterém se rebelské organizace distancují od exilové Koalice, se připojily nejen islamistická Fronta an-Nusrá a další islamistické skupiny, ale i některé jednotky Syrské osvobozenské armády. Ta je obecně považována za organizaci nábožensky umírněných, ba i levicových rebelů. Skupina islámských radikálů, která se hlásí k teroristům z al-Káidy, obrátila zbraně proti syrské opoziční armádě. U hranice s Tureckem se zmocnila města Azaz a zabila při tom pět členů Syrské svobodné armády (FSA); jde o jeden z prvních případů, kdy po sobě střílely dvě skupiny, jež dosud spojoval boj proti režimu syrského prezidenta Bašára Asada. Syrská opozice má pod kontrolou velké části syrského severu a bratrovražedný boj může tuto její výhodu zmařit. Povstalecké skupiny si navzájem nedůvěřují a režim toho zneužije. Nejenže Fronta syrské svobodné armády bojuje s lidmi z al-Káidy, ale rivalita je i uvnitř FSA a rovněž mezi jednotlivými islamistickými skupinami. Všem opozičním skupinám, byť nyní bojují proti sobě, dodávají Spojené státy přes CIA v Turecku zbraně. Dolary nerozlišují, od koho byly získány a kolik krve a čí je na nich.Tomahawk

Téměř polovina povstalců náleží k džihádistům nebo tvrdým islamistům. Opoziční skupiny bojující proti režimu Bašára Asada mají v současnosti asi 100 tisíc mužů; asi 10 tisíc z nich patří mezi džihádisty bojující pro skupiny napojené na al-Kajdu. V an-Nusra je přes šest tisíc mužů, zodpovědných za 90 procent sebevražedných atentátů v Sýrii. Jejich vliv v minulém roce výrazně vzrostl.  Kdysi CIA spolupracovala s Usámou bin Ládinem proti sovětské armádě v Afgánistánu, pak se monstrum obrátilo proti Frankensteinovi a zbořilo mu newyorská Dvojčata. Obama se nepoučil, cpe nyní paradoxně zbraně al-Kájdě, aby vyšachovala Rusy v Sýrii. Asi mu to tentokrát nevyjde. Islamisté z opozice se pobijí mezi sebou a Asad zřejmě nakonec vyhraje. Zvláště, když byla právě schválena RB OSN rezoluce, která zaručuje, že USA nenapadnou Sýrii, ani když to se zničením chemických zbraní nevyjde. A není to vítězství americké diplomacie, nýbrž ministra Lavrova a jeho ruské suitry. Když se dva perou, třetí se směje. Dnes už nikdo nepochybuje, ze tzv. arabská revoluce je dílem Spojených států a NATO.

Demonstrace equadorských žen proti věznění jejich manželů v rámci imigrační politiky USA… Snímek Břetislav Olšer

Vzhledem k tomu, že „mezinárodní džihád“ přes masivní finanční, vojenskou a logistickou podporu imperiální protisyrské koalice nebyl doposud schopen porazit syrskou armádu a syrský národ, je za tímto účelem dobrá každá lež, i ta nejabsurdnější, a každý spojenec, byť by se jednalo o fanatické vrahy, kteří v jiné části světa platí za teroristy. Kolikrát už byla ve světě vylhaná válka…? Vietnam, Irák, Libyie, málem i Sýrie…? Navíc v květnu 2013 vyjádřili vyšetřovatelé OSN v čele s Carlou Del Ponteovou důvodné podezření, že chemické útoky provedli ozbrojení džihádisté. Ve stejnou dobu byli v Turecku zatčeni příslušníci teroristické brigády an-Nusra, u kterých byl nalezen bojový plyn sarin. Ke všemu irácké bezpečnostní orgány odhalily nedaleko syrské hranice chemickou laboratoř al-Kajdy. Tzv. ozbrojená opozice tedy evidentně disponuje chemickými substancemi, které se daly v případě potřeby nasadit v pravý čas a na pravém místě – 21. srpna v Damašku. Obětí bylo na 1 400…Radikálové považují mauzolea za projev "neislámského modlářství".

Vůdce syrské povstalecké Fronty an-Nusra Abú Mohamed al-Džavlání prohlásil, že jeho hnutí je součástí al-Kajdy a slíbil věrnost jejímu vůdci Ajmánu al-Zavahrímu. Al Kajda prostě není ani po smrti bin Ládina žádným pozůstatkem středověku. Naopak, je produktem moderní doby, produktem moderního uvažování, produktem globalizace. Stejně jako například celosvětové drogové kartely a jiné podoby organizovaného zločinu. O Sýrii to platí dvojnásob.

Invazi do Iráku lze nazvat jako “hrabivou, předem připravenou a nevyprovokovanou válku proti nepříteli, který nezosobňoval bezprostřední hrozbu, ale jehož porážka nabízela hospodářské výhody…” Nyní je na řadě Sýrie. Automaty, granátomety a protitankové systémy pro syrskou „opozici“ nakupuje Turecko, Saúdská Arábie a Katar. CIA na místě pomáhají v přepravě zboží na místo určení, také pomohla některým skupinám k vytvoření tajné služby a kontrarozvědky pro boj s Bašárem al-Assadem. Je celkem snadné vynaložit společné úsilí pod vedením CIA a dodat do země protitankové, protiletadlové a protipěchotní zbraně přes nedostatečně střežené hraniční oblasti. http://olser.cz/wp-content/uploads/mime-attachment11.jpg

Hromadná svatba džihádistů, polovina prý jsou registrovaná partnerství…

Během několika posledních dnů jsme byli svědky naprosto hrůzostrašných příkladů toho, jak se islamistické teroristické skupiny specificky zaměřily na křesťany a ty z jiných nemuslimských náboženství. To ale bohužel není nový jev. Radikální islamističtí džihádisté neustále útočí na syrské kostely a zároveň masakrují křesťany po celé planetě. Nedávné události v Pákistánu, Keni a v Egyptě možná jen tyto persekuce převedly na novou úroveň, je to ale jen pokračováním trendu, který vzrůstal roky. V Sýrii už nejde o porážku Asada. K islamistickým skupinám se totiž v poslední době připojilo mnoho zahraničních bojovníků, pro něž je válka v Sýrii hlavně příležitostí k historickému boji sunnitů proti šíitům na život a na smrt.

Tato fotografie totiž pochází z Al Musajjib, Iraq – květen 27, 2003.

Tato fotografie nepochází ze Sýrie roku 2013, ale z Iráku roku 2003. Jejím autorem je fotograf Marco di Lauro, který veřejně vyjádřil rozhořčení nad zneužitím své fotografie. Když Kerry hovořil o údajné odpovědnosti syrské vlády za údajný chemický útok, použil falešné fotografie. Například ukazoval jako důkaz chemického útoku tuto fotografii. Stejný lživý trik, jako když generál Powell představil RB OSN v multimediální prezentaci „důkazy zbraní hromadného ničení“ v Iráku.

Záměrem umírněné opozice je svržení prezidenta Bašára Asada, ale džihádisté chtějí změnit Sýrii v přísný islámský stát v rámci regionálního islámského „chalífátu“. Pro civilisty to znamená nové nebezpečí v podobě útoků motivovaných nábožensky. Snahou radikálů je likvidovat šíity, jejich modlitebny a také příslušníky šíitské sekty alávitů, která Sýrii vládne. Při útoku chemickými zbraněmi byli zabiti také vládní vojáci; proč by Asad střílel do vlastních vojenských sil? Šlo jen o provokaci dvou třetin tzv. opozice, která je složena z žoldáků al-Kájdy a jejích odnoží z více než třiceti islámských zemí světa.

Inu, je známo, že USA vlastní přes tři tisíce tun chemických látek, což je trojnásobné množství, než jaké tvoří chemický arzenál Sýrie. Američané se jich údajně již třicet let snaží „zbavit“, avšak marně; „ničí“ je a pořád nejsou u konce. Likvidace je prý komplikovaná a nákladná. Sýrie předpokládá, že by ty jejich jedy šly zničit za rok, ale za cenu jedné miliardy dolarů. Holt, americký zloděj křičí, chyťte zloděje…

PS: Britský deník Financial Times napsal krátké zamyšlení: „Írán podporuje syrského prezidenta Asada. Státy Perského zálivu jsou proti Asadovi. Asad je proti Muslimskému bratrstvu. Muslimské bratrstvo a Barack Obama jsou proti generálu Sisímu (současnému vojenskému „vládci“ Egypta). Avšak státy Perského zálivu podporují Sisího. To tedy znamená, že jsou proti Muslimskému bratrstvu. Írán podporuje Hamás, ale Hamás podporuje Muslimské bratrstvo. Obama podporuje Muslimské bratrstvo, nicméně Hamás je ostře protiamerický. Státy Perského zálivu jsou proamerické. Ale Turecko je se státy Perského zálivu proti Asadovi; avšak Turecko podporuje Muslimské bratrstvo proti generálu Sisímu. A generála Sisího podporují státy Perského zálivu. Vítejte na Blízkém východě a přejeme vám hezký den…“

Foto: Reuters

http://www.ac24.cz/videodokumenty/valky/1491-syrsky-denik-co-se-deje-v-syrii

http://www.czechfreepress.cz/blizky-vychod/prohlaseni-isps-cz-k-chystane-vojenske-agresi-proti-syrske-arabske-republice.html

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy