V květnu zavítá Janáčkova filharmonie Ostrava do Drážďan

29. Duben, 2013 – 16:07

Ostravský symfonický orchestr se v Drážďanech představí v rámci Dresdner Festspiele 12. května  ve 20 hodin v drážďanském Kreuzkirche. Na programu festivalového večera je oratorium Edgara Elgara Sen Gerontiův pro sóla, sbor a orchestr.

Janáčkova filharmonie se společně se sólisty Marlene Lichtenberg (alt) – na snímku, Tomášem Černým (tenor), Richardem Novákem (bas), sbory Dresdner Kreuzchor a Vocal Concert Dresden a dirigentem Roderichem Kreilem sejde k první zkoušce tohoto náročného, ale krásného díla ještě před odjezdem do Německa v Ostravě 7. května.

Další zkoušky pak budou probíhat již na německé půdě, aby byly korunovány zmíněným koncertem. Ale ani ostravští posluchači nebudou o zážitek z provedení tohoto díla ochuzeni. Ostravská premiéra se uskuteční v rámci letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkova máje v Gongu 25. května od 19 hodin.

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *