Třeba v nějakém chrámě, v němž právě ona spolu s panem Kačerem a Táňou Fischerovou pořádají charitativní koncerty. Nebo že by si na sbírku pro hospice a domovy důchodců pozvala příště Pussy Riot…? Že to není možné? Ale proč ne? V případě, že by Pussy Riot, tedy v překladu „číče, co dělají výtržnosti“, dostaly svobodu, byl by tím vytvořen precedent. Co není zakázané, to je dovolené.

Od toho okamžiku by četné punkové, rockové či techno skupiny začaly beztrestně produkovat svoje „umění“ v kostelích. Odvolávaly by se přitom na ruský precedent – patriarcha Kirill versus Pussy Riot. A bylo by po vtákách. V našich křesťanských chrámech by už možná nezněly varhany a zpěv liturgických písní, ale skřeky a pseudo tance v podání punkových či jiných individuí. Chování trojice odsouzených dívek bylo podle ministra Schwarzenberga sice neobvyklé, „ale zcela v rámci možností demokratického protestu“.

Pussy Riot prostě musely dostat exemplární trest, aby bylo zachráněno křesťanství před totálním zneuctěním. Výstraha pro ostatní následovníky, aby si své schizofrenní produkce pořádali na lukách či pastvinách a obtěžovali jen okolní obyvatele svým řevem, hlukem, drogami a opilectvím. Nebo, že by naše největší církev – katolická, byla ráda, že ruští pravoslaví dostali ponižující lekci…? Co si budeme nalhávat; Češi jsou ateisty, takže je nám patrně nějaké křesťanství ukradeno…

Copak nám nestačí budování muslimských mešit po celé Evropě? Nebo snad už neplatí, že máme evropskou křesťanskou tradici…? Rusko se nyní potýká s rozvojem neonacismu a musí být v otázce trestu pro podobné skupiny jako Pussy Riot velmi ostražité. Pussy Riot jsou prostě pátou kolonou antiruských nálad.

O české neonacistické inspiraci z Východu svědčí i tzv. hardbass, v poslední době velmi populární hromadný tanec, doprovázený razantními pohyby, symbolizuje dominanci a semknutost krajní pravice a má mít zastrašující účinky na nepřátele. Tato „móda“ se už objevila i v Ostravě, kde jí provází píseň nazpívaná v ruštině, na kterou ostravští neonacisté tančí a přitom hajlují.

Inu, že bychom zavedli v českých kostelích také „zpěv“ dle Pussy Riot a tanec podle hardbass…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135