Napřed ale zavítali v rámci tzv. Tour de Roma do romských osad Žehra a Lomnička, kde žije přes 98 procent romské populace; gadžové to tam už vzdali. Tvoří je mj. též kněz a řádové sestry. Žehra se zase proslavila tím, že v ní „bílí“ plánuji rozdělení obce na romskou a neromskou část. Hrabušice jsou zase vzorová komunita a Jarovnice jsou pro změnu největší romskou osadou. Navštívili též košické sídliště Luník IX, vsetínský „pavlačák“ v malém, kde nemají zapojenou elektřinu, jelikož místní obyvatelé sypou smetí přímo z oken na ulici.

Navrhovaným zbouráním košického ghetta ovšem problém neustane. Romové se přestěhují a budou dělat bordel v jiných částech města. A rada? Uklízet, uklízet a uklízet, milí Romové, a budete svítit… Na Slovensku je dnes asi 600 segregovaných lokalít, ve kterých žije více než 135 tisíc obyvatel. Možná slovenské poslance inspiroval francouzský prezident Nicolas Sarkozy, který před dvěma roky „zlovolně“ vzkázal eurokomisařce Viviane Redingové za kritiku deportace Romů z Paříže, že si je může přijmout ve své zemi, v Lucembursku. Premiér Petr Nečas se též pochlapil a v Bruselu zdůraznil, že členské země jsou oprávněny vynucovat si dodržování zákonů na svém území.

Kritikou však naopak nešetřila zmocněnkyně OSN pro lidská práva Navi Pillay. Francouzi z celkového počtu více než 15 tisíc romských přistěhovalců jich už vyhostili skoro tisíc do Rumunska a Bulharska. V roce 2009 bylo vráceno z Paříže přes deset tisíc kočovných Romů, jejichž provizorní utečenecké tábory byly už srovnány se zemí. Vláda v rámci programu tzv. dobrovolné repatriace každému dospělému Romovi vyplatila 300 a dítěti 100 eur, asi 7500 a 2500 Kč. Neúspěšní azylanti bez odporu vzali „výslužku“, aby se po čase stejně zase do své zaslíbené země nelegálně vrátili.

Rovněž italský ministr vnitra Roberto Maroni, člen protipřistěhovalecké strany Liga severu, přivítal vyhoštění desítek Romů z Francie do Rumunska v rámci „dobrovolné repatriace“. Vyslovil se pro to, aby byla povolena povinná deportace Romů z Itálie nesplňujících základní kritéria pro pobyt v zemi. Chce zkrátka vyhostit všechny občany jiných zemí Evropské unie, kteří žijí výlučně ze státní podpory. Pan, dnes již jen exprezident Sarkozy, měl pravdu, když naznačil, aby si eurokomisařka z Lucemburska dala se zmíněnými multikulturními Romy rande. Buď u sebe doma, kde by je mohla ubytovat na své chatě, nebo by mohla přijet do Paříže a poznat, jak si žijí v tamních slumech. Třeba by jim mohla zapůjčit platební kartu-platinovou.

Primátorka Chomutova Řápková též vzkázala Kocábovi, aby přijel osobně, že mu ráda týdenní pobyt v domě s nepřizpůsobivými lidmi zaplatí, aby si vyzkoušel, jaké to je. Aby si užil smradu, odpadků, nepořádku a zničených kuchyňských i jiných zařízení. Kocáb to však ignoroval a poslal za sebe svoji milou tiskovou mluvčí Abbasovou, dnes matku jeho dítěte. Zbytečný ministr asi dostal varovný cink od exprezidenta Havla, jehož poradkyně JUDr. Jana Chalupová se v roce 1997 vydala do Ostravy, aby v Mariánských Horách a Hulvákách pokárala starostku Lianu Janáčkovou za to, že těm nebohým Romům cpe prachy, aby se vystěhovali do Kanady.

Paní doktorce Chalupové bylo rovněž nabídnuto bezplatné přenocování v některém z vybydlených bytů na Železné 12, což je Dům náhradního bydlení, kde žijí ti, které za neplacení nájmu odsoudil ostravský Okresní soud na tuto adresu. Velmi důležité je konstatování; jen a pouze okresní soud je ten, který rozsudkem určí místo k bydlení tomu, kdo se provinil neplacením nájmu – nikoliv radnice, ta podává pouze žalobu na vyklizení původního bytu.

Když míní někdo dobrovolně opustit Česko, tak mu v tom nelze bránit a přivazovat ho řetězem k boudě, jsme svobodní lidé, ale je třeba vrátit nájemní byt. Samozřejmě, že by o zmíněném daru – 30tisícovém příspěvku na letenku – muselo rozhodovat zastupitelstvo. A to nerozhodlo ani v jednom případě, takže 30 tisíc na letenku nikdy žádný mariánsko-horský Rom nedostal…

Nic z toho, byť to bylo starostkou žurnalistům vysvětleno, se však nikdy nikde v médiích neobjevilo. Zato se na radnici v M. Horách zjevila JUDr. Jana Chalupová, dostala kytici růží a keramického čertíka z Čertovy Lhotky, jak se kdysi zmíněný ostravský obvod jmenoval. Na Železné 12 nakonec raději nespala, ale byla se tam podívat a mluvila s tamními obyvateli, co se topili v odpadcích. Poté jí bylo nabídnuto radnicí, aby stát něco udělal s budovou v sousedství, která by se hodila pro vzdělávací kurs “Správná dívka”, kde by mohli učit romští pedagogové romská děvčata, která “dostudovala” základní školu, aby neskončila na E 55 nebo těhotná.

“Naučila by se ve státem dotovaných kursech zdravě vařit, šít, nekupovat zbytečnosti, vyplňovat papíry pro poštu a banku, nenechat se uhranout podvodníky. Proč se mají stát mašinou k rodění dětí, které pak šoupnou do kojeňáku, jen aby měly stálý příjem pro své tzv. druhy…?” říká místostarosta ing. Jiří Jezerský z mariánskohorské radnice.

To se paní Janě moc líbilo a slíbila, že se tímto nápadem na Hradě budou zabývat. Druhý den odjela a za měsíc prázdná budova školy byla do cihly svými romskými sousedy rozkradena. Než však odjela, dokonce souhlasila s tím, že nájem se platit má a že existuje možnost, jak ho přímo inkasovat exekučně z dávek… Takže jen tolik na adresu OSN i soudružek Chalupové, Viviane Redingové a Navi Pillay. Lepší je po vzoru dvou slovenských poslanců jednou na vlastní oči vidět, cítit a brodit se v odpadcích, než tisíckrát jen bezradně naslouchat nehorázným lžím o „diskriminaci“ cikánů…

Inu, kdypak se též čeští poslanci vypraví na dovolenou místo na Kanáry a Mallorku do vlastivědného koutu zvaného Šluknovsko, aby vystřídali Vandasovce a kokrhající podvodníky…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135