Je Václavák předzvěstí vítězství podle vzoru islandských protestů…?

21. Duben, 2012 – 19:51
Sláva, my v Kanadě nestávkujeme, my si děláme pikniky u Niagarských vodopádů...  Foto: Břetislav Olšer

Sláva, my v Kanadě nestávkujeme, my si děláme pikniky u Niagarských vodopádů... Foto: Břetislav Olšer

Tak nám česká média nechala vyšumět do ztracena vítězství demonstrantů na Islandu. Raději se řešily problémy arabských revolucí, které vyvrcholily zapojením NATO v Libyi. Pak bylo na řadě Šluknovsko a milostné hrátky kolibříka s mazánkem na pražské radnici.

Dozvěděli, jsme se dále, že Čína nedodržuje lidská práva, že Bělorusko „neoprávněně“ popravilo zločince pro jejich vraždu několika desítek lidí, že Tymošenková je za zpronevěru miliard neprávem ve vězení a že islandští politici volají po splacení dluhu vůči Británii a Nizozemsku a to ve výši 3.500 milionů eur, které má země zaplatit v příštích 15 letech s 5,5procentním úrokem.

Dál už nám bylo zatajeno, že Islanďané vyšli znovu do ulic. V březnu 2010 se konalo referendum; 93% lidí odmítlo zaplatit dluh vůči Británii a Nizozemsku, který způsobili neschopní politici a ne prostí občané. A vláda tak byla donucena, aby zahájila vyšetřování právní odpovědnosti státních představitelů za krizi. Došlo k zatčení několika vedoucích bankéřů a manažerů. Islanďané sestavili novou ústavu. Ústavodárné shromáždění složené z lidí přímo volených zahájilo svoji činnost v únoru 2011 a předložilo návrh ústavy.

Jen blogeři občas sdělili něco na téma; jedna paní povídala. Mezi blogy se však objevují i zcela duševně zaostalé bláboly. Jejich autory je zbytečné jmenovat. Nula od nuly pojde. Některé citace však alespoň pobaví:…“Ale stejně většina oněch „demonstrujících“ tam bude jen proto, aby mohli v hospodě (mužštiny) nebo na lavičce před barákem (ženštiny) před kamarády a sousedy machrovat, že byli v Praze a těm satanášům Nečasovi a Klausovi nandali, co se do nich vešlo. Těch, co tam budou demonstrovat z přesvědčení, bude nanejvýš pár stovek…“

To, že na Václaváku bylo demonstrantů z přesvědčení na 120 tisíc, chudí duchem asi nevnímali. A jejich záměr byl jediný: Demise vlády, jejíž ministerstva rozhodují o všech lukrativních zakázkách a mají na svědomí tunely nejen s Pandury, ale též Mosteckou uhelnou… Přesto jiný trouba napsal bludy:…“Vysvětlí mi někdo, proč se dokola demonstruje proti moci zákonodárné, když všechny kauzy Opencard, Promopro, Pandury, Mostecká uhelná atd. má na starosti státní zastupitelství a moc soudní? Proč se nemalují transparenty:“ Pryč s korupcí v justici, Zbavte soudce taláru, Defenestrace v soudním tribunálu atd….?“

Možná by si členové trojkoalice měli položit pár otázek, které si denně pokládají miliony Čechů. Podle Českého statistického úřadu lidí ohrožených takzvanou příjmovou chudobou v České republice přibývá. Jejich počet stoupl od předchozího roku o 50 tisíc a tvořili tak devět procent populace. Hranici příjmové chudoby vymezuje částka 111 953 korun na rok a člena domácnosti. To znamená, že ohrožení lidé měli v průměru měsíčně k dispozici maximálně 9329,40 korun.

Podle průzkumu s obtížemi vycházelo s příjmem 65,4 procenta domácností, velké obtíže přitom přiznalo 8,2 procenta. Čtyřicet procent rodin si nemohlo dovolit týdenní dovolenou mimo domov, jíst obden maso nemohla více než desetina domácností a 5,7 procenta nemohlo dostatečně vytápět byt.

Premiér Nečas však sobotní demonstrací nazval politickou a ne sociální. Já nic, já muzikant. Dívá se na televizi, ušklíbá se a je si jistý sám sebou. Vláda nepadne, i kdyby se demonstranti třeba zbláznili… Chtěl bych ovšem pochválit váženého kolegu Matějku za jeho demagogickou spekulaci, jak získat 51 procent voličských hlasů. Prostě sečetl, co mu bylo vhod, aby se dostal do výše úctyhodné karmy, resp. do řiti.

Celkový počet zaměstnanců ve veřejné správě, celkový počet důchodců, celkový počet studentů na vysokých školách, celkový počet nezaměstnaných, celkový počet odborářů v ČR. Součet výše uvedených, jejichž zástupci se sešli na demonstraci v Praze, mu vyšel na 51 % všech voličů z voličských seznamů České republiky, což po přepočítání na mandáty nakonec udělá pohodlnou ústavní většinu…

Inu, nechval dne před večerem… Možná si Češi uvědomí, kde leží Island a co si tamní obyvatelé vydemonstrovali…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *