Bombarduje-li NATO, je to demokracie, veto Ruska a Číny je skandál?

9. Únor, 2012 – 16:47
Staré dobré časy války... Foto: Břetislav Olšer

Staré dobré časy války... Foto: Břetislav Olšer

Dvě mouchy jednou ranou, tvrdí přísloví. V promyšleném byznysu s posvěcením OSN, zvaném “bezletová zóna v Libyi“, však byly zabity jednou ranou hned tři mouchy. Ropná studená válka začala; NATO přineslo libyjskému lidu svobodu a demokracii. Teď se jen podělit o kořist. Holport vykrádačů pyramid si mne ruce. Supové se už slétají.

Vedle největších producentů z libyjské předválečné doby, italského Eni, francouzského Totalu a španělského Repsolu se do popředí tlačí i britský BP či rakouský OMV a Marathon. Průzkum libyjského pobřeží začala před časem ale čínská státní firma CNPC, ovšem zda bude opět připuštěna k „lizu“, to se neví, vlastně už je to skoro jisté. Není místo pro nejbohatší zemi světa. Západ, zadlužený až po uši, však vůči svému největšímu veříteli značně riskuje…

Zkrátka v Libyi přišly též ruské podniky Gazprom, Gazprom Nefť a Tatněfť, které investovaly do těžby ropy a plynu v stovky milionů dolarů. Stejně jsou vyhozeny oknem i miliardové čínské investice. Asi 75 firem z Číny se v Libyi podílelo na 50 projektech. Do protestů libyjských rebelů byla zapojena rovněž CIA, aby tam vzpouru vedla. Dovede si někdo představit, co by se dělo, kdyby do hry vstoupila se stejným „poradním hlasem“ KGB, resp. GRU? Znamená to snad vyhnání Číny ze Středomoří? Čína pohlíží na Afriku jako na budoucí zdroj energie. Má své investice v dalších zemích černého kontinentu. Libye je jen jedna. Zbraně páté generace si prostě už dávno zabukovaly území, na němž teď pořádají svoji obchodní předváděčku. Paradoxy. Kdo asi může mít větší úspěšnost v ničení objektů a zabíjení civilistů; Kaddáfího starobylý arzenál, nebo absolutní zbrojařská špička zbytku světa?

Její ropná pole však budou nyní proměřována podle toho, jak kdo se zájemců stál na straně rabující a plenící chátry a kdo cítil, že je ničena nejbohatší a nejlépe spravovaná země Afriky. A právě k těm nezúčastněným státům patřily Rusko, Indie a právě Čína. A co Česko, které ještě jako Československo, prodalo přes 700 kilo semtexu velvyslanectví USA v Praze, a další trhaviny šly z pardubického Semtína do Vietnamu…? Prostě, Sýrie není Libye, s denní těžbou 1,6 milionů barelů ropy denně. Nejvíc v Africe a 3,3 procenta světové těžby. Navíc Libyjská centrální banka, která byla pod přímou Kaddáfího kontrolou, měla téměř 144 tun zlata. Libye tak byla mezi 25 zeměmi světa s největší zásobou drahého kovu za 6,5 miliardy USD.

Libye je vyřešena, výše jmenované bohatství je už v rukou Spojenců, teď je na řadě Sýrie. Krvavé střety mezi revolučními silami a vládními vojsky vyvolaly exodus křesťanů. Nejen proto, že mnozí přišli o střechu nad hlavou a o majetek. Jak uvedl vatikánský rozhlas, stále častěji se ozývají obavy z radikalizace revolučního křídla. Vzrůstá násilí ze strany islamistů, kteří působí v opozičních silách. Koordinační výbory revolučních sil vyhlásily koncem ledna „džihád“. Tím se situace křesťanů v Sýrii mění. Mezi evidentními projevy protikřesťanské agrese zmiňuje vraždu o. Basilia Massara (25. ledna), řecko pravoslavného kněze z Kafarbohom, zabitého ve chvíli kdy poskytoval pomoc zraněnému, a jména dalších zabitých křesťanů. Podle svědectví řeholnice, která neváhala dokonce obléct burku a navštívit čtvrti držené opozicí ve městě Homs a ve vsi Kusayr, se nálady v tomto táboře posunuly k militantnímu islámu.

Obama po ostudě ve vylhané válce v Iráku a Afghánistánu, kde byli podpláceni vojáci Talibanu, aby proti spojencům neválčili, vyhlásil politiku vojenského obchvatu Číny, založenou na rozmísťování námořních a vzdušných jednotek u čínského pobřeží. Zkrátka učinit vše, aby došlo k oslabení a uzavření přístupu Číny k surovinám a komerčním a finančním vztahům v Asii. Obamovo prohlášení, že Asie je prioritním regionem pro americkou vojenskou expanzi, budování základen a ekonomické aliance, znamená vyzvání Pekingu k souboji. Přitom Čína má nakoupeny skoro všechny státní dluhopisy USA a Obama tedy dost riskuje. Pak se nesmí divit, že Rada bezpečnosti OSN neschválila rezoluci podporující plán arabských států na řešení krize, protože Rusko a Čína využily práva veta a usnesení zablokovaly.

Peking i Moskva se mezitím ohradily proti ostrým slovům americké ministryně zahraničí Hillary Clintonové. Ta v neděli prohlásila, že země, které odmítly rezoluci podpořit, nesou plnou odpovědnost za ochranu režimu v Damašku. „Nikoho nechráníme. Pouze bráníme spravedlnost v syrské otázce,“ konstatoval mluvčí čínské diplomacie Liou Liou Wej-min. Existují rovněž čínské a ruské zájmy. USA nemají v tomto ohledu žádný monopol. Západní intervence v Libyi, Afghánistánu a Iráku svědčí podle Číny o tom, že nucená změna režimu je chyba. A reakce Západu považuje ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov za nepřístojné, téměř hysterické. Do Damašku přijel k jednání s prezidentem Bašárem Asadem v doprovodu ředitele ruské rozvědky SVR Michaila Fradkova. Když mohla CIA do Libye, proč ne tajné služby Ruska do Sýrie?

S postupem Pekingu a Moskvy nesouhlasí samozřejmě ani francouzský libový seladon v roli dočasného prezidenta Nicolas Sarkozy a dvojku Merkozy doplnila východoněmecká kancléřka Angela Merkelová. „To, co se děje, je skandál,“ prohlásil Sarkozy. A po vzoru Bushe mladšího, který přinášel „iráckému lidu svobodu a demokracii“, Sarkozy silácky tvrdí, že Francie a Německo neopustí syrský lid… Otázka je jaký lid? Křesťany nebo islamisty?

Čína a Rusko prostě nemíní vyklidit syrské pole, jak se to stalo v Libyi, kde v rámci tzv. bezletové zóny bombardovaly civilisty jednotky NATO. Proč by dnes nemohl útočit Assád…? Rozhodně nezabil tolik Syřanů, jako NATO Libyjců. Kdyby Rusko a Čína znovu reagovaly se zpožděním, už by mohl být nad Sýrií další veletrh zbraní nejnovější generace jako v Libyi…

Napřed zbraně páté generace si prostě už dávno zabukovaly území Libye, na němž uspořádalo NATO svoji obchodní předváděčku. Paradoxy. Kdo asi mohl mít větší úspěšnost v ničení objektů a zabíjení civilistů; Kaddáfího starobylý arzenál, nebo absolutní zbrojařská špička zbytku světa? Proto není možné se divit, že Rusko a Čína nechtějí dopustit další obchod se zbraněmi… Právě nastalo dělení kořisti…

Inu, každý chvilku tahá pilku…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:
 1. 12 reakce na “Bombarduje-li NATO, je to demokracie, veto Ruska a Číny je skandál?”

 2. „Do protestů byla rovněž zapojena CIA, aby tamní protesty vedla“

  „Její ropná pole však budou nyní proměřována podle toho, jak kdo se zájemců stál na straně rabující a plenící chátry a kdo cítil, že je ničena nejbohatší a nejlépe spravovaná země Afriky.“

  Děkujeme Rádiu Moskva za jeho vstup.

  Zajímalo by mne jestli to náhodou nebyl Kaddáfí kdo plenil zemi? Ne, asi ne. Na své přepychové paláce si asi vydělal dobrou péčí o dobytek, a nevděčná rabující lůza mu prostě nechtěla dopřát plodů jeho poctivé rolnické práce.

  „Čína a Rusko prostě nemíní vyklidit syrské pole, jak se to stalo v Libyi, kde v rámci tzv. bezletové zóny bombardovaly civilisty jednotky NATO.“

  Zajímalo by mne, jestli jste, pane Olšer, pochytil jak to bylo s tím bombardováním civilistů doopravdy. Průvodci sice tahali novináře ke každé zřícenině, ale nezřídka to dopadlo jako tehdy, když zdravotníci prozradili že „oběť bombardování“ je ve skutečnosti obětí autonehody. Jindy vzali reportéry do univerzitního parku, aby jim ukázali krátery po bezdůvodném bombardování, přičemž si už nevšimli, že nikdo neodklidil bedny po protiletadlové munici. Takovýchto humorných příběhů je plný internet, vřele doporučuji ku přečtení.

  Zajímalo by mne, co by jste asi psal, kdyby takhle blbě balamutila světovou veřejnost západní vláda.

  Aby bylo jasno, nepochybuji že dost možná nějaké byly, ale o kolik více lidí bylo zachráněno? Myslím, že pád režimu pravděpodobně dosti lidem umožnil žít. Ale ono dnes není módní zmiňovat, že Kaddáfí při pochodu na východ sliboval čistky ulici po ulici, dům po domu, osobu po ososbě, že v Misurátě klidně odřízl město od vody, že ve vězení hnilo padesát tisíc lidí. A co teprve masové hroby…

  „Vylhaná válka v Afghánistánu“

  Co přesně bylo na válce v Afghánistánu vylhané? Není v Afghánistánu od doby invaze sovětských vojsk trvalá humanitární katastrofa? Nebyly tam výcvikové tábory Al Káidy?

  od G.A. v Úno 10, 2012

 3. Napsal jsem jednotné číslo „vylhaná válka“, tedy v Iráku. A pokud máte dojem, že útoky na Manhattan spáchali pouze muslimové bez komplotu jiných zemí, pak se usmívám. Jinak považuji i válku v Afghánistánu za vylhanou. Kdyby agent USA bin Ládin nepomohl vyhnat ruské vojáky z Afghánistánu, byl by tam dnes klid. Jinak zásadně píši pouze o zemích, v níchž jsem byl a které poznám. Kolikrát jste byl v Libyi, USA, Číně, Rusku…?

  od olser v Úno 10, 2012

 4. Pardon, máte pravdu. Je to v jednotném čísle. Tedy se omlouvám za nepochopení.

  Jinak, Usáma bin Ládin nebyl americký agent. Právě oni radikálové kteří tíhli k onomu extrémnímu wahábismu odmítli s Amerikou spolupracovat, poněvadž to byl Velký Sat.

  A v Libyii jsem sic nebyl, ovšem sleduji tamní dení velice pozorně. Vy jste v Libyii byl?

  A zopakuji svou otázku: co je přesně vylhaného na válce v Afghánistánu? Nebyly tam cvičné tábory teroristů? Nepanovala tam od Sovětské okupace humanitární katastrofa?

  od G.A. v Úno 11, 2012

 5. Všechny země, které jsem Vám vypsal, jsem navštívil. Bin Ládin bojoval proti Sovětům, takže i když vám to nikdo neřekne oficiálně, můžete si na prstedch spočítat, kdo ještě byl proti Sovětům v Afghánistánu…? A odplata za 11. září? Myslíte si, že za útok na Manhattan mohou jen islamisté? Dejme slovo faktům. Nezpochybnitelným. Dojemné byly totiž autentické záběry, jak Kennedyho letiště opouští 13. září 2001 bin Ládinova rodina v počtu 26 osob, kdy už jsou zničena Twin Towers. Ve svém soukromém letadle a za pozorné asistence příslušníků tajných služeb CIA odletěli všichni v pohodě, formálně vyslechnuti FBI, do Saúdské Arábie. Přestože jiné vzdušné soukromé dopravní prostředky bez výjimky měly až do odvolání zákaz jakéhokoli startu či přistání, natož pak letu nad Spojenými státy…

  od olser v Úno 11, 2012

 6. Ano, Kennedyho letiště speciálně opustila Ladinova rodina. A co má být? Troufnu si tvrdit, že klidně mohlo dojít k lynčování, kdyby tomu tak nebylo.

  Ládinova rodina dokonce obchodovala s Georgem Bushem.

  Ovšem starý Mohamed Ládin měl 54 dětí, a jediné z nich zavrhl. Hádejte které.

  od G.A. v Úno 11, 2012

 7. V době invaze sovětských vojsk do Afghánistánu byl Usáma agentem CIA, zabydlujícím se v komplexu jeskyní Tora Bora, na jehož stavbě se podíleli také Spojené státy.

  Abu Muhammad Osama bin Muhammad Bin Laden, jak zní celé jméno a příjmení Usámy bin Ládina, se narodil jako sedmnácté dítě z 55 potomků saúdskoarabského stavebního podnikatele Muhammada bin Ládina. Není ovšem uváděno, s kolika ženami tuto úrodu 26 synů, 29 dcer zplodil. Prý už v roce 1994 se početná rodina bin Ládinů “černé ovce” Usámy zřekla, aby se o jejich rodině nehovořilo jako o teroristickém klanu.

  Teď slovo do rvačky; opravdu s ním přerušili příbuzní veškeré styky, krev není voda, nebo šlo jen o fintu? V roce 1994 ještě manhattanská dvojčata stála jako ulitá z železobetonu. A pak někdo práskl Nadaci pro mezinárodní dobročinnou činnost, že se údajně paktuje s islámskými teroristy. CIA obsadila v březnu 2002 v Sarajevu osm kanceláří této organizace. Při razii našli policisté zbraně i výbušniny, videokazety a letáky, které vyzývaly muslimy ke svaté válce. Byla to jen kamufláž s nastrčenými dokumenty, aby se potvrdila islámská stopa…?

  Včetně počítače se složkou s nápisem Historie Usámy. Bylo hned zřejmé, že několik tisíc nalezených stran obsahuje celý příběh Al-Kajdy, včetně dopisů, protokolů z tajných setkání, fotografií i poznámek. Rukopis se hodil na Usáma bin Ládina. Na pomoc mu přišly saúdskoarabské elity i jeho rodina. To dokazuje seznam finančních sponzorů al Kajdy. K podpoře se podpisem zavázali i dva bývalí ministři Saúdské Arábie, šest bankéřů a dvanáct prominentních obchodníků, mezi kterými byli i Usámovi bratři. Jak se dělají důkazy…

  Usáma bin Ládin vystudoval hospodářství na Královské univerzitě v Jiddahu. Bylo mu pětadvacet, když začal studovat svaté knihy po obsazení Afghánistánu sovětskou armádou v roce 1979, do níž se jako agent USA ochotně zapojil. Měl postavenu nedobytnou pevnost Toro Boro, nakonec ji dobyli ti, kdož ji stavěli, a hlavní podíl na tom, že Sověti museli brzy zbalit svých pět švestek, tedy spíš kalašnikovů. Nevděk však světem vládne. Spojené státy poté Usámu honily po světě, jak štvanou zvěř.

  Přesto byl prvním hříšníkem Usámův nejstarší bratr Mahrus, jenž byl ve vězení kvůli spojení s teroristy, kteří v listopadu 1979 obsadili Svaté město Mekku. Podle amerických agentů byl přímo do teroristických aktivit zapleten i další člen rodiny, a sice Mohammed Schamal Chalifa, který si vzal Usámovu sestru. Usamův otec pocházel z chudých poměrů. Narodil se v Jemenu v obci Ribat. V roce 1930 se vydal jako pologramotný na sever do Saúdské Arábie, do tehdy ještě malého města Jiddah a živil se jako nosič bohatých poutníků, kteří šli do Mekky.

  V roce 1938 změnila život Saúdské Arábie těžba ropy. Z kočujících nomádů se stali zámožní občané státu s vlastním bohatým králem a zároveň silným vlivem duchovních, kteří vycházeli z wahhabismu. Otec Usámy Muhammad se dal do podnikání ve stavebnictví, protože věděl, že vzmáhající se království bude potřebovat silnice, tratě a letiště. A protože vládnoucí král Bin Abd al-Asis byl invalida, stavěl pro jeho vozíček rampy, kde se dalo, a postavil mu i dálnici, aby jeho luxusní bouráky mohly jezdit do vzdálených míst, kde měl své paláce.

  Stal se ministrem veřejných prací a jeho firma hlavním budovatelem nové infrastruktury v zemi. V roce 1968 zemřel při letecké havárii. Usámovi bylo tehdy asi dvanáct roků a začal ve firmě pracovat jako šofér buldozeru. Šéfem firmy byl od roku 1972 Usámův nejstarší bratr Salem, který vystudoval ve Velké Británii, kde se rovněž oženil. Tento muž vždy patřil k obdivovatelům Spojených států a prezidentu Reaganovi pomohl v boji proti revoluci v Nikaragui. Do této akce prý investoval 34 milionu dolarů…

  Snad dobře spí i naši podnikatelé. Zástupci české mezinárodní splečnosti Czech Mining Technology – CZMT a. s. totiž podepsali 22. srpna 2008 v Praze kontrakt se saudskoarabským podnikatelem šejkem Bandarem Tárikem bin Ládinem z firmy Middle East Development. Jde o slušnou sumičku 17 miliard korun (700 miliónů eur). Šejk Bandar Tárik bin Ládin je přece pouze nevlastní bratr světoznámého teroristy Usámy bin Ládina. Objektem zájmu stavbařů mají být státy Džibutsko a Jemen. Inu, byznys je byznys, kdyby i na chleba nebylo… Přes 50 českých firem by mělo mít nemalé zisky z nově podepsané smlouvy. Šejk Bandar Tárik bin Ládin prý není žádný škrob a na nějaký ten milion nehledí…

  od olser v Úno 11, 2012

 8. Dal jsem si tu práci najít co se stalo v tom Sarajevu. Předně, máte v tom nějaký zmatek, protože v roce 2002 v Sarajevu dělala zásah Bosenská policie, a žádná CIA.

  Dále, to že Usámu podpořil nějaký z jeho 26 bratrů není jisté, a i kdyby tomu tak bylo, neznamená to přeci, že s ním peče celá rodina. To je dosti ujeté, když vezmeme v potaz, že se ho opakovaně zřekli. Mimochodem, třeba jeho neteř v New Yorku nafotila lechtivý kalendář. Takže bude asi třeba o těch lidech přemýšlet nějak jinak, než jako o jednolité skupině mudžáhidů.

  Nakonec, kde pořád berete že Usáma byl agentem CIA? Jistě, CIA podporovala džihádisty v Afghánistánu, ovšem i ona si vybírala koho podpoří a koho ne. Takže kde pořád berete, že Usáma měl být nějakým jejím agentem?

  od G.A. v Úno 11, 2012

 9. Milý fantasto. Skutečnost, že prezident George Bush měl investice ve zbrojovce Carlyle Corporation, stejně jako rodina Usamy bin Ladena, a CIA proto nesměla vyšetřovat spojení bin ladenovců s terorismem, údaje o tom, že útoky antraxem zřejmě šířil loni na podzim v USA nějaký americký vědec, spolupracující na biologickém programu CIA, na Západě mnohokrát citovaná a známá informace, že Usamu bin Ladena a Talibán vyzbrojila CIA, to jsou jen některé základní informace o „boji proti terorismu“…
  A konečně je třeba mít na paměti: Bin Ládin a CIA spolupracovali v osmdesátých letech v Afghanistánu v boji proti Sovětům, to dneska už nikdo nezpochybňuje. Bin Ládin naverboval asi 30 tisíc dobrovolníků z více než 40 muslimských zemí a nechal je za spolupráce pakistánské a saudské tajné služby vycvičit a od CIA vyzbrojit.
  Jak několikrát potvrdil veřejně Zbigniew Brzezinski, bývalý poradce pro národní bezpečnost amerického prezidenta Cartera, americká vláda vyslala CIA do Afghánistánu už rozhodnutím z 3. července 1979, půl roku před sovětskou invazí do Afghánistánu, ve snaze tuto invazi vyvolat. Brzezinski se smál, že si Rusové budou stěžovat, že režim v Afghánistánu na hranicích Sovětského svazu destabilizuje a podvrací CIA, ale že tomu nikdo na celém světě nebude věřit. Chtěl zatáhnout Sovětský svaz do Afghánistánu, aby z toho vznikl pro Rusy jejich Vietnam. To se také stalo. Je tedy možné, že tak Brzezinski, Carter a CIA způsobili pád komunismu, ale za cenu naprostého zničení Afghánistánu. Právě proto má vůči této zemi i střední Evropa velký dluh.

  od olser v Úno 11, 2012

 10. Kde pořád berete tyhle konspirační fantazie? Víte, to že CIA vyzbrojila Mudžáhidy neznamená, že CIA vyzbrojila, financovala či vycvičila Bin Ládina. To prostě není pravda, protože ti největší radikálové (mezi něž patřil) americkou pomoc odmítali, neboť Amerika byla Velký Satan. Mě by jenom zajímalo, kde jste na to přišel.

  od G.A. v Úno 11, 2012

 11. Znáte tuto pravdu; tavič taví železo a jeho babička ta ví prdlajs… Každý má své monstrum – Bush i Frankenstein, co se obrátilo proti nim…
  A už nezaplevelujte tuto diskuzi…

  od olser v Úno 11, 2012

 1. 2 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay fan
 3. Pro 7, 2017: hong kong wanchai hotel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *