Dejte mi svolení, abych to vystřílel a já to půjdu udělat…!

28. Září, 2008 – 17:25

V Ostravě byly během posledních měsíců ve hře dvě významné události v oblasti romsko-gadžovských vztahů. Napřed byl slavnostně vyhlášen pomocný romský program pod názvem „Ruku v ruce“ a poté se uskutečnilo první kolo soudu s bývalým místostarostou ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Jiřím Jezerským.

Okresní státní zastupitelství v Ostravě zareagovalo žalobou na trestní oznámení „zainteresovaných“ přespolních (Uhl, Holomek, Kohout, Šabatová, atp) pro smyšlený trestný čin hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení podle paragrafu 198 trestního zákona, za který hrozí až dva roky vězení.

Velmi zajímavá byla aktivta profesionálního podvodníka Kohouta, který se proslavil jako falešný asistent socialisty Kavana, s jehož letadlem za sněmovní peníze prolítal celý svět, když se lživě vydával za něco a někoho, co a čím nikdy nebyl a nebude.

Hlavním trumfem žaloby měla být magnetofonová nahrávka, pořízená nezákonně bez vědomí pozdějších obžalovaných.

A Kohout, tento „veledůvěryhodný“ občan, nelegálně využívající peníze daňových poplatníků, byl jedním z těch „poctivých“ obyvatel, kteří podali trestní oznámení pro podezření z rasismu na Lianu Janáčkovou a Jiřího Jezerského, jenž měl jako tehdejší zástupce Janáčkové mimo jiné prohlásit:

„…Vystavte mi potvrzení, že mohu mít střelnou zbraň a že mi dáváte svolení, abych to vystřílel, a já to půjdu udělat…“

A byl oheň ma střeše, zvláště že za zveřejněním nahrávky byl zhrzený straník, jehož Janáčková sesadila z postu starosty.

Soud tedy jednal asi sedm hodin pouze v kauze Jiřího Jezerského, ale vzhledem k tomu, že ústřednímu důkazu – velmi nekvalitní inkriminované nahrávce – bylo špatně rozumět a hlavně že v ní nezaznělo, koho to vlastně chtěl rozčílený obžalovaný ve zjevném afektu postřílet, vyřkl soud zprošťujcí rozsudek…

Múza spravedlnosti, řečeno pohádkovým žargonem, se nažrala a Jezerský zůstal celý. V opačném případě by celé jednání zřejmě připomínalo dávný proslulý „opičí proces“ z jednoho bigotního amerického státu.

Státní zástupce se na místě odvolal…

PS: Hanlivá slova na adresu Romů nedávno zazněla a prošla bez větších emocí také na jednání zastupitelstva v Břeclavi. V jeho průběhu komunální politik Tomáš Nepraš označil Romy za „černé ludry“, když se mluvilo o krádežích květin na veřejných prostranstvích.

„Co jsem řekl, to jsem řekl. A nebudu to dál komentovat. Píše se jen o tom, co jsem kde řekl, ale o Cikánech, kteří kradou poklopy z kanálů, to už nikdo nenapíše…“.

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *