Jak Hušák zesměšňuje jednoho svého oponenta za druhým…

3. Červen, 2011 – 20:59
Dynamo Kijev-Baník Ostrava; Michaličenko - Mikloško... Sázkaři si na své nepřišli     Foto: Břetislav Olšer

Dynamo Kijev-Baník Ostrava; Michaličenko - Mikloško... Sázkaři si na své nepřišli Foto: Břetislav Olšer

Už jsem si podal Aleše Hušáka mnohokrát; arogantní, agresivní a bezohledný kariérista. To, že ho zajímají hlavně prachy, je už promlčená věc; mít roční příjem přes 15 milionů, k tomu stačí sčot, aby si našinec vypočítal, že má už nejmíň tucet vidlí pro jejich přehazování proti zatuchnutí.

Trochu jsem byl asi sebejistý mamlas, když jsem se snažil vsugerovat televizním moderátorům, jeho protivníkům či politikům, ty správné otázky, aby ho konečně dostali do úzkých. Opak však byl pravdou; reagoval vždy svým vytříbeným, dokonalým a sebevědomým argumentováním, aby poté všechny mírně řečeno zesměšnil.

Jasná fakta, věcné formulování myšlenek, bezvadná znalost paragrafů a mazaně postavené pracovní smlouvy ho nezklamaly. Komentátoři Veselovský, Jílková, Železný a Drtinová, konkurzní správce Josef Cupka, ministr financí Kalousek, ministr školství Dobeš a další. Hušák z nich udělal veřejně nekompetentní osly….

Rozhodně žádný sympaťák, čtyřiapadesátiletý absolvent prestižní právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, ne v Plzni, s titulem JUDr. Bez „kalvodovského“ švindlování. Dnes zatím neotřesitelný, nicméně charismatický  předseda představenstva a generální ředitel SAZKA, a.s. přišel z pozice místopředsedy Českého svazu tělesné výchovy pro ekonomiku a jeho jediným cílem v SAZCE bylo, aby akcionáři, tedy i on sám, dostávali co nejvíce peněz.

Banální, ale pravdivé, bez vytáček vše pojmenovávat podle reality. Tím zdolává i dva největší věřitelé – skupiny podnikatele Karla Komárka KKCG a nejbohatšího Čecha Petra Kellnera PPF. A má nové přání, přímo vášeň, aby si v této zemi nikdo nemohl kupovat právo tak, jako si ho kupují oni, kdy získávají zadarmo české podniky. Velmi okázale šlechetný cíl. Ovšem pozor; je také dobrý herec, manipulátor, lhář a stratég, zneužívající nedůvěru Čechů ve vládní kabinet, jemuž vyjádřilo v průzkumu hrozivých 70 bezmandátových procent obyvatel…?

A jeho konkurenti? PPF a KKCG jsou připraveny, že pokud z vedení Sazky bryskně odejde Aleš Hušák, okamžitě poskytnout Sazce provozní finanční prostředky na výplatu všech výher, včetně zaplacení dlužných částek u provozovatelů loterijních terminálů a mobilních operátorů včetně plateb za energie a mezd více než 400 zaměstnanců. Není to korupce, snaha po bártovsku se zbavit „loajálním uplácením“ šéfa Sazky? Nůž na Hušákův krk. Proč by ale nemohly darovat půl miliardy jen tak, aby zachránily dobrou věc veřejnou…?

Jaký je vůbec stav „odvolatelnosti“ Aleše Hušáka? Až moc nezodpovězených otázek najednou. I během konkurzu platí stanovy firmy, podle nich může generálního ředitele odvolat jen valná hromada Sazky. Na ní má nyní největší slovo ČSTV, jehož zástupci v Sazce drží stále Hušákovi štangli. Zatím se však o personálních otázkách nejednalo. Přijít o svou pozici šéfa představenstva Sazky může jen hlasováním sedmičlenného představenstvo. To k tomu ale momentálně nemá dost členů, ani se je nesnaží sehnat.

Hušák tvrdí, že Sazka se ocitla v bezprecedentním porušení práva, kdy největší věřitelé Sazky jsou její akcionáři, jimž ale bylo znemožněno, aby toto právo uplatnili, neboť na soudu se ztratila pohledávka za 6 miliard korun. Tato skutečnost bude důvodem odvolání, které by mělo být podáno příští týden a čas běží.

Loterijní společnost Sazka, která je už v konkurzu, by svému současnému šéfovi Aleši Hušákovi v případě jeho odchodu musela vyplatit odstupné v řádech desítek milionů korun. Píší o tom Hospodářské noviny, které se odvolávají na zdroj obeznámený s Hušákovou manažerskou smlouvou. Ta je přísně tajná, její obsah zná jen Hušák a protistrana. Pracovní smlouva je až moc důvěrný dokument mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem.

Není to všechno jen mnoho povyku pro nic? Nemyslím prošustrované miliardy, ale otázku: K čemu jsou nám Sazky, Sportky, loterie a jiné hazardy? Že se z jejich příjmů platí český sport…? Opravdu? Pokud bych mohl někoho z vás zdvořile požádat o informaci, jaké sázkové kanceláře či instituce dotují např. Abramoviče, nákup jeho Chelsea a dávají další miliardy pro přestupující hráče, kdo financuje miliardovou změnu dresů Ronalda, Messiho, Kaká či Čecha a tisíců dalších sportovců, Bolta nevyjímaje.

Loterie prostě nemusím; nikdy jsem si nekoupil los, ani si nevsadil Sazku či Sportku. Podporovat sportovní dopingovou mafii a FIFA s různými korupčníky Blattery nebo zkorumpované funkcionáře olympijských výborů rozhodně nemíním…

Proto se můžu bez nervů zajímat jen se zvědavosti o kuriózní fakt, že pokud se konkurzní správce nebo věřitelé s Hušákem nedomluví na nějaké formě kompromisu, budou ho muset nechat ve funkci i s jeho vysokým platem a poté riskovat, že bude mít k ruce tajné interní informace pro případnou konkurenci. V případě, že by mu Sazka přiznala odstupné, na jehož vyplacení nemá nyní ani floka, stal by se Hušák paradoxně svým věřitelem a tím pádem by měl nárok na podíl z rozprodeje majetku…

Inu, ještě mi teď řekněte, že Hušák je nějaké ořezávátko…

PS: Z komentáře pana Tichého z Facebooku: „…Nějak se mi nechce zdát, že by to všechno bylo jen kvůli té aréně. Něco to stálo, pravda, ale že by je to položilo? Souhlasím s tím, že sport by neměl být omluvou pro tyhle kšefty, ať si to provozujou, a když budou lidi chtít vyhrávat, tak si stejně cestu najdou…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *