Alkohol blbne poslance a ničí preference Věcí veřejných…?

17. Květen, 2011 – 7:51
Česká politicko-opilecká scéna jako mafiáni z Neapole... Foto: Břetislav Olšer

Česká politicko-opilecká scéna jako mafiáni z Neapole... Foto: Břetislav Olšer

Za vším už dávno nehledej ženu, nýbrž alkohol. Kdepak: Cherchez la femme… Důkaz? Věci veřejné by se podle nejnovějšího průzkumu preferencí STEM – Střediska empirických výzkumů, nedostaly do Sněmovny. Z více než šesti procent v březnu 2011 spadly v květnu na necelá dvě a půl procenta.

Vítězem voleb by byla ČSSD s 94 poslanci před ODS, která by měla 46 poslanců. Na třetím místě by skončila KSČM 32 zákonodárci a TOP 09 s 28 mandáty. Levice by tak měla ústavní většinu 126 hlasů. Veřejné mínění je ovlivněno nadměrnou konzumací alkoholu a z něho plynoucích afér. Stačí levný poslanecký bufáč a borci, co vydělávají statisíce měsíčně, si nechají pro panáka vrtat koleno.

Manželka Víta Bárty, farářka Kateřina Klasnová, je známá svými liberálními výroby na adresu alkoholu: „Osobně se domnívám, že alkohol do práce nepatří – popř. by mohl být k prodeji pouze od určité večerní hodiny, na určitá jednání…“ Třeba když se třemi dámami uspořádala párty v kavárně luxusního hotelu u Staroměstské radnice. Holky se výtečně bavily u dobrého vína – sklenička za 80 korun! „Nenapadlo mně, že si mám u vína hlídat každé slovo…“ prohlásila posléze. Také její muž Vít už ví o víně své: „U láhve červeného vína si politiku musím zakázat,,,“ říká k nahrávkám ze soukromého mejdanu VV. Inu, in vino veritas…

Česko má alespoň jedno světové prvenství. Každý Čech, co skáče a mečí jak Haškův obecní blb Pepa Vyskoč, mimina a staré lidi nevyjímaje, vypije v průměru deset litrů čistého alkoholu za rok, když průměr světa je 6,13 litru. K tomu 160 litrů piva, které se však mezi pivaři jako alkohol „nepočítá“. Alkohol a k němu cigárko je zkrátka metla Čechů. Jsme holt národem alkoholiků, politiky nevyjímaje. Čtvrtina celosvětové produkce alkoholu pochází z Evropy, na obchodech s alkoholem se Evropa podílí 70 procenty. Proto tolik hloupneme, viz. Maastrichtská a Lisabonská smlouva, Shengenský prostor a zavedení eura.

Ačkoli mám Židy rád, nemůžu zapomenout, že židovský podnikatel Rudolf Jellinek založil v Československu první lihovar a likérku. Kdo by neznal Vizovice a opilce Polívku. Ruku na srdce si musím položit i já, jakožto propagátor valašské slivovice. Pokorně přiznávám, že také moje maličkost má na svědomí nejen fakt, že ekonomická úloha výroby alkoholu je sice spojena nejen s velkým množstvím pracovních míst a významnými příjmy do rozpočtů prostřednictvím spotřební daně, ale rovněž s nemalým počtem chorob. Také jsem nasával, hulil a teď mě těší, že jsem se znovu naučil chodit a blogováním můžu trénovat své pochroumané mozkové závity…

Nicméně srocení států v Evropská unii je regionem s největší spotřebou alkoholu na světě, současná spotřeba odpovídá 11 litrům čistého alkoholu na jednu dospělou osobu za rok. Téměř polovina tohoto množství je konzumována ve formě piva¨, na víno připadá 34 % a na destiláty 23 % spotřeby. Závislých na alkoholu je přibližně 23 milionů Evropanů. Tolik odumírajících mozků. Co je však nejhorší, alkohol je příčinou přibližně 60 různých typů onemocnění a zdravotních potíží, včetně úrazů, psychických poruch a poruch chování, gastrointestinálních onemocnění, kardiovaskulárních onemocnění, imunologických poruch, poruch plodnosti a ohrožení těhotenství, včetně zvýšeného rizika předčasného porodu a nízké porodní váhy novorozence. Jako bych viděl duševní stavy Johna, Kočí, Škárky, Humla či Dobeše a Babáka…

Tak jsem zalovil ve statistikách a byl jsem z nich mírně vedle. Sedm milionů dospělých osob uvedlo, že se v minulém roce dostalo při pití alkoholu do rvačky, ekonomické náklady trestných činů zaviněných alkoholem se odhadují v EU na 33 miliardy EUR. Škody na majetku v důsledku řízení motorových vozidel pod vlivem alkoholu se šplhají na 10 miliard EUR, zatímco nehmotné náklady na fyzické a psychické následky trestné činnosti činí na 37 miliard EUR.

Nasávání a nikotin mají v EU každý rok za následek 195 000 úmrtí. Ročně způsobí chlast 17 000 úmrtí v důsledku dopravních nehod, 27 000 úmrtí následkem úrazu, 2 000 vražd, 10 000 sebevražd, 45 000 úmrtí v důsledku cirhózy jater, 50 000 úmrtí následkem rakoviny, 17 000 úmrtí v důsledku neuropsychiatrických obtíží a 200 tisíc na základě záchvatů deprese. To je tedy masakr. Sajme, sajme, než nás někdo zajme, aneb střízlivé nás nedostanou…

Předseda Věcí veřejných Radek John to ale vidí pořád ještě optimisticky. Nebere to tragicky, ale rozhodně to bude řešit. Možná pana premiéra požádá o funkci vicepremiéra ne pro boj s korupcí, ale s alkoholem! Ministr zahraničí Schwarzenberg se projevil jako rozený knížecí pragmatik. Asi ví své, když tvrdí, že některý alkohol je prospěšný, poněvadž se po něm velmi dobře spí. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka zase doporučuje, aby trojkoaliční korupční vláda absolvovala povinné protialkoholní léčení na vlastní náklady.

Psychózy, deliria tremens a halucinace jsou hlavními psychickými produkty alkoholismu. Je to vidět ve Sněmovně; jak jinak si vysvětlit degenerativní jednání dvou stovek jejích poslanců. Projev rozpolcené osobnosti a stihomam lze pozorovsat u Škárky, co napřed řekl novinářce o statisících od Bárty, potom řekl, že to byl jen výmysl, jako pomsta za jeho tajné nahrávání, aby vzápětí odvolal odvolané a tvrdil, že inkriminované statisíce jsou pravdou. A jak nazvat duševní chorobu Kočí, jejíž slovník obsahoval výrazy jako „zmrdi“ či „pičusové“. Viděl bych to na deset litrů těžkého francouzského vína…

Slovo alkohol pochází z arabského „Al-Kahal“ – „jemná substance“. Lze se tedy domnívat, že prvotní objevitelé a pijáci alkoholu byli právě Arabové. Není proto možné se ani divit faktu, že v roce 2050 bude Evropa napůl muslimská. Průměr dětí muslimek je asi pětkrát vyšší než ostatních rodiček. A než nastane to mešitové období, díky plíživému alkoholismu páté arabské kolony, nevyhneme se kocovině, kterou provází šílená bolest hlavy, svalů a kloubů, těžká nevolnost, zimnice, motání hlavy, které ztěžuje i obyčejnou chůzi po chodníku. To pak ani aspirin nezabere. Mnozí si omývají přirození vlažnou vodou. To se pak oběti tohoto stavu vydávají za centrální mozky lidstva jako Vít Bárta a jemu podobní.

A nejpádnější důkaz o škodlivosti alkoholu? Stačí se obětovat a chvíli naslouchat sněmovním interpelacím či mimořádným schůzím. To se hnedle pozná, jak alkohol ničí mozkové buňky. Devastující vliv alkoholu na mozek, potažmo na myšlení, je zvláště u mnohých poslanců zcela evidentní. Okamžitě po napití ve sněmovním baru tak u některých z nich stoupá agresivita, jiní jsou lítostiví a směšní. Dlouhodobé pití alkoholu může vést k problémům v oblasti emocí a citů, dá se říci, že pijáci jsou citově ploší, necítí emoce a neumějí je vyjádřit ani vnímat či na ně reagovat u svého okolí. O náznaku empatie ani nemluvě, zato submisivnost mezi pijany kraluje.

Existuje rovněž souvislost mezi alkoholem a duševními chorobami – pití tak může u disponovaných jedinců zvýšit riziko, že se jim rozjedou deprese. Alkoholismus zároveň více hrozí lidem, kteří již touto nebo jinou duševní nemocí či poruchou trpí. Konečně už tedy vím, co se to ve Sněmovně odehrává a proč.

Inu, vážení přátelé strany mejdanů; z alkoholu se blbne, stačí sledovat TV Novu a českou Sněmovnu…

Reklama:
 1. 21 reakce na “Alkohol blbne poslance a ničí preference Věcí veřejných…?”

 2. Dobrý den,

  s článkem naprosto souhlasím. Nejsem znalý práva ani výjimek v zákonech pro poslance a spol., ale není pití na pracovišti protizákonné? Existuje přece nějaký zákon práce. V každém slušném zaměstnání by za alkohol člověka vyhodili, tak proč je nějaká výjimka u lidí, jenž by měli mít mysl snad nejstřízlivější? I když je faktem, že slovo slušná se u tohoto druhu práce v dnešní době užít asi nedá.

  Zde je pěkný článek na toto téma: http://zpravy.idnes.cz/poslanci-smeji-pit-v-praci-a-tak-piji-d7z-/domaci.asp?c=A021013_210631_domaci_was

  Moje otázka zní: Co se musí stát, aby si poslanci sami sobě alkohol zakázali?

  od Lukáš Franc v Kvě 17, 2011

 3. Děkuji za kompletizaci poslaneckého chlastání…

  od olser v Kvě 17, 2011

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *