Co vlastně chceme, rozmazlení Češi…?

26. Březen, 2011 – 21:51
Jen tak si strčit hlavu do tlamy krokodýlího sčítání lidu... Foto: Břetislav Olšer

Jen tak si strčit hlavu do tlamy krokodýlího sčítání lidu... Foto: Břetislav Olšer

Třetí tisíciletí nezačalo zrovna skvěle. Světová hospodářská krize udělala z chudých ještě chudší a z bohatých až nestydatě napakované nadlidi. Pak přišlo pár zemětřesení a tsunami v Indonézii, Indii a Japonsku, k tomu průšvih s explozí ropy v Mexickém zálivu a revoluce v arabském světě, kde několik stovek civilistů ještě předtím zahynulo při banálních sebevražedných atentátech.

A jinak nic. Jen běžný, klidný mírový život pod bezchybnou kontrolou OSN. Vlastně přece jen něco; v muslimských zemích se změnily transparenty. Před rokem na nich stálo: Pryč s americkými satany! Dnes? Děkujeme USA! To když spojenci pomáhají vzbouřeným Tunisanům, Jemencům, Egypťanům či Libyjcům a Syřanům k zasloužené cestě střídání stráží u lukrativních koryt.

Jinak vše při starém. Někde deset tisíc kilometrů od středu Evropy sice uniká radioaktivita, její mrak je dokonce už i nad Evropou, ale nás se to netýká. Než začne škodit zdraví, tak se v ovzdučí prostě rozpustí. Říká paní Drábová. Nemluví však, co s tím, když začne pršet. Jinak běžná globální norma; statisíce mrtvých po přírodních katastrofách i pouličních bojích po celém světě. Chudáků, co se vzbouřily proti třem stovkám miliardářů, kteří si vydělají za rok tolik, co za stejné období tři miliardy sociálně vyloučených.

Horko je také v Česku. Zemětřesení, tsunami, krvavé vzpoury, války, desetitisíce mrtvých…? Kdepak, něco mnohem horšího. Sčítání lidu, na které dokonce padají žaloby u Ústavního soudu. Někoho tento byrokratický úkon zabije? Mnohem víc; jde přece o osobní data, která musíme zveřejnit, abychom zjistili, kolik nás je a jak se nám vede. Co je komu po tom, kde a jak žijeme a jestli vůbec?

Sčítání lidu, tento český mor, na válkou rozbitou Libyi či děsivým zemětřesením zničené Japonsko. Aby tam věděli, co je to lidské neštěstí podle Česka. A to nemluvím o české vládní krizi, abychom se nenudili. Do toho vydírání fingovaným odchodem asi čtyř tisíc doktorů do vysněné bývalé NDR. Vydělávají si přece jen v průměru dva a půl tisíce dolarů měsíčně, když jinde se jejich soukmenovci odboráři „nabalí“ výdělkem dvou dolarů za den.

Jsme zkrátka země katastrof. Tou největší je lidská rozmazlenost a blbost. Přesně podle nového obchodního tahu. Rozšíří se výroba koberců, aby bylo pod co zametat české průsery, zato se u nás přestanou totiž vyrábět postele. K čemu nám jsou, když hypotékoví umělci spí zaslouženě na vavřínech, politici přes celé sněmovní spektrum mají ustláno na růžích, pár z nich na Růženě, zatímco opozice nespí z kocoviny a lid bdí, vědom si odkazu Juldy Fučíka. Můžou si to dovolit, jelikož české vojsko je na stráži v Afghánistánu a zbytek Kožených, Krejčířů, Pitrů a jiných géniů sedí. Sice ne na Borech či Pankráci, ale v mnohem orientálních zamřížovaných apartmánech.

Včera na naší ulici vypnuli na tři hodiny elektřinu, netekla přes půl dne teplá voda, protože si dovolili dělat pravidelnou roční revizi, a z inzerovaných patnácti druhů masa a salámů si ti lempli dovolili v obchoďáku vystavit pouhých deset. Navíc měli jen české brambory, místo slibovaných amerických, a místo levných kuřat jen samé vepřové a hovězí… A ČSSD získala v senátu většinu, Jágr se popral s psychicky labilním trenérem a v Omsku končí… A ve Španělsku jsme měli stoprocentní produktivitu. Při jediné střele na branku jsme dali gól…

Takže, všem nám držím palce, abychom to sčítání lidu, navzdory jeho porušování lidských práv, přežili ve zdraví. Alespoň s takovou pohodou, jako Japonci po zemětřesení a radioaktivní nehodě… Ale pozor! Nejednou už přišla krizka na Matýska. Už padají stromy i z našeho lesa. Statisícové protesty proti škrtům a propouštění už jsou též v Německu, Londýně, ve Francii, ve Španělsku…

Inu, že bychom také vyšli ruku v ruce s odbory do ulic proti nelidskému sčítání lidu…?

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *