A taková to byla učelová láska křesťanská…

9. Srpen, 2010 – 23:58
Cyril Svoboda reinkarnovaný v ortodoxního Žida z ŠAS...    Foto: Břetislav Olšer

Cyril Svoboda reinkarnovaný v ortodoxního Žida z ŠAS... Foto: Břetislav Olšer

Tak nám lidovecká kariéra JUDr. Cyrila Svobody pomalu končí. Jeho KDU-ČSL ho právě vyzvala k odchodu ze strany. Podle spolustraníků nedodržel slib, že ukončí spor s církevními charitami o dům v pražských Dejvicích. Svoboda se ve sporu domáhá dědictví, které krátce před svou smrtí paní Kaprálková odkázala charitativním organizacím. Šlo o většinu majetku včetně dvou domů. Několikanásobný exministr byl sice z roku 1992 dědicem jejího činžovního domu v hodnotě až padesát miliónů korun za to, že jí před lety pomáhal s restitučními nároky. Dědička však napsala novou závěť a Svoboda měl podle ní dostat jen milión korun. Tuto závěť po její smrti napadl u městského soudu Prahy 6 a 20. července 2010 ji nasměroval k Ústavnímu soudu.

Tak se nám Cyrilek vybarvil. A to byl několikanásobným ministrem ve vládách pěti premiérů. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Za úřednické vlády Tošovského byl ministrem vnitra, za Špidly se stal poprvé ministrem zahraničí, zatímco socialisté měnili předsedy vlády, Cyrílek zůstal, aby dál řídil rezort zahraničních věcí i pod floridským šibalem od železnic Grossem. A po Grossově odchodu se zalíbil i Jiřímu Paroubkovi a pokračoval v šéfovánl české diplomacii.

Následně fungoval jako profesionální funkcionář i v první vládě Topolánka, pro změnu na postu ministra bez portfeje a předsedy Legislativní rady vlády. Pak si ještě vyzkoušel post ministra pro místní rozvoj v druhé Topolánkově vládě. Během toho ještě stihl podpořit volbu prezidenta Klause výměnou za podporu vrácení 83miliardového dluhu církvím ve splátkovém kalendáři na šedesát let. Úroky za tuto dobu udělají z této sumičky asi 270 miliard. Jako náhrada od státu za zabavený majetek po roce 1948. Barterový obchod je prostě barterový obchod…

KDU-ČSL je svojí povahou jazýčku na vahách podobná v židovském státu se vyskytující parlamentní straně ŠAS – Šomrej Tora Sefardim – Sefardských strážců Tóry, reprezentující ultraortodoxní Sefardy. Zatím byli snad v každé izraelské vládě, ať s pravicovým Likudem nebo s levicovou Kadimou-Vpřed a předtím se Stranou práce-Mapai-Avoda. Každá politická strana Izraele potřebuje pro svůj vstup do 120členného Knessetu nejméjně 1,5 procenta ze všech hlasů, což představuje kolem 70 tisíc odevzdaných platných volebních lístků.

Polyglot Cyril Svoboda se ale zas tak kariérně nezbortí, jelikož se pravděpodobně po vzoru filutů z ŠAS přesune do New Yorku a obsadí jeden z nevýznamnějších postů naší diplomacie – bude velvyslancem Česka při OSN. Musí přece vydělávat pro svoji početnou rodinu, zvláště když jeho žena má jen ubohý doktorský plat na neurochirurgii v Praze-Krči. Při prohlídce zámku Konopiště se přesto furiantsky vyjádřil ke svatbě jednoho ze svých čtyř synů. Jeho širokému příbuzenstvu a přátelům – více než 200 svatebčanům – by pro tuto příležitost byl prý zámek malý.

Zřejmě to zatáhne z poděděného milionu od pražské důchodkyně Marie Kaprálkové. Třeba nebude žít bídně. Něco si snad našetřil i ze svého chudobného dvě stě tisícového platu, jenž pobírá od roku 1998. Proto se snaží, aby nepřišel o 50 milionů, za které by mohl prodat činžovní dům penzistky Marie…

Šéf lidovců měl před volbami jasno. „Jestli nebudou prvovoliči volit KDU-ČSL, tak nemůžou do důchodu, ale museji rovnou zemřít. Nebude totiž, kdo by vytvářel hodnoty pro důchody, až půjdou do penze…“ řekl na Facebooku. Jak Facebook uvedl, tak posílám dál… Měl spolu se svými spolustraníky i jiné myšlénky. Třeba že by bezdětní měli platit miliardy pro rodiny s dětmi a byl ochoten za cenu svého vládnutí obětovat i tvrdé zásady volebního programu KDU-ČSL – tedy zákaz potratů, euthanasie či registrovaného partnerství… Asi též proto získala KDU-ČSL pouhých neparlamentních 4,39 % voličských hlasů…

Inu, křesťan musí přece dbát Desatera Božích přikázáni – Nepokradeš! Nebudeš lhát, Nebudeš závistivý a chamtivý… Holt, křesťan, co se chová jako Žid. No, tedy… Nevím, nevím, jestli by se tento křesťanský „kam vítr, tam plášť“ neměl vedle judaismu u Ústavního soudu řídit i slovy Jana Husa:

“Hledej pravdu, slyš pravdu, uč pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž se pravdy, braň pravdu až do smrti, neboť pravda tě učiní svobodným.”

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *