Kdysi to byla „ideologická diverze“, dnes antisemitismus…

1. Červen, 2010 – 9:48
Tradiční pozdrav Židům od lokálních Arabů, co si říkají Palestinci... Foto: Břetislav Olšer

Tradiční pozdrav Židům od lokálních Arabů, co si říkají Palestinci... Foto: Břetislav Olšer

Izraelská armáda zasáhla v pondělí 31. Května 2010 proti konvoji tří nákladních a tří osobních lodí, které vypluly od břehů Kypru a na nichž propalestinští aktivisté vezli 10 000 tun „humanitárních potřeb“ do Pásma Gazy. Při útoku na tuto „mezinárodní flotilu“ zahynulo devět lidí. A samozřejmě, že česká média, co nejsou ani za mák antisemitská, hned začala hromadně moralizovat. Českou televizi nevyjímaje: ČT 24: Palestinský východní Jeruzalém – ignorance či neznalost…?

Izrael ovšem předem varoval, že aktivisty do Gazy nepustí a blokádu pásma nezruší. Posádky šesti plavidel neuposlechly výzvu změnit kurz. Tři hodiny po půlnoci se na tureckou lod, celý konvoj vedoucí, spustila z vrtulníků izraelská komanda.

Námořní jednotky převzaly bleskově kontrolu nad šesti plavidly, která se pokusila porušit námořní blokádu. Proti izraelským jednotkám byla použita ostrá střelba. Násilí bylo evidentně „aktivisty“ vyprovokováno, přestože pokrytecky tvrdí, že vojáci spustili střelbu sami. Těsně před výsadkem jeden ź nich 65 kilometrů od břehů Haify do televizní kamery prohlašoval, že Izraelci zaútočí a že aktivisté se budou bránit.

Jak ukazují videozáběry, pořízené speciálními kamerami pro noční vidění, sotva izraelští vojáci vstoupili na palubu jedné z lodí, zaútočili údajní aktivisté, gang podivných dobrodruhů, železnými tyčemi a noži na členy posádky. Jeden z vojáků byl střelen do břicha.

Podle kameramana agentury Reuters, který byl na jedné z izraelských lodí, byli velitelé zásahu zaskočeni odporem aktivistů. „Skočili na mě, bili mě tyčemi a lahvemi a ukradli mi moji pušku. Vytáhl jsem svoji pistoli a nezbylo mi nic jiného než střílet,“ uvedl příslušník izraelského komanda. Kdyby se nebránili, dopadli by jako ruští Židé v Ramalláhu: Kolik by bylo lynčů, nebýt českých zbraní?

Většina z 600 propalestinských aktivistů na lodích tvoří Turci, ale mezi účastníky jsou také Američané, Britové, Australané, Řekové, Kanaďané, Malajsijci, Alžířané, Srbové, Belgičané, Irové, Norové, Švédové a Kuvajťané. Na palubě tureckého plavidla, na němž se odehrál krvavý zásah Izraelců, jsou i tři němečtí a dva palestinští poslanci.

Podle překladů Karla Orlíka ze zahraničního tisku jsou organizátoři provokativní plavby napojeni na teroristickou Al Kajdu i Hamás. Mezi „dobrovolníky“ bylo 30 Jordánců, 16 Kuvajťanů a další aktivisté z Pákistánu, Indonésie, Azerbajdžánu, Malajsie, Alžírska, Maroka, Mauretánie, Ománu, Jemenu a Bahrajnu. Co ty všechny jmenované národnosti spojuje? Všechny vyznávají islám. Nepochybuji o tom, že tito účastníci chápali svou účast jako džihád proti Izraeli.

Jednou ze zosnovatelů projektu je Greta Berlinová z Free Gaza Movement. Ze své základny na Kypru prohlásila, že „další lodě budou následovat.“ Na projektu participuje také irská loď Rachel Corrie s 15 aktivisty, včetně severoirského laureáta Nobelovy ceny za mír!

Izraelský velvyslanec v Německu Joram Ben-Zeev upozornil na skutečnost, že mezi aktivisty na trajektu Marmara byli členové nedávno vzniklé německé ultralevicové strany Die Linke (Levice). Jejím členům se zdáli Sociální demokraté málo levicoví a proto založili stranu novou. Mají 75 000 členů a jsou dnes třetí nejsilnější stranou v Německu.

„Tato Hamásem řízena akce mírovému procesu nepomůže“, řekl Zeev a ptá se, „kde byli levicoví politici z Die Linke, když teroristé Hamásu ostřelovali Izrael?“  

Pokud by se jednalo „aktivistům“ skutečně jen o dodávku humanitárních beden, proč nevyužili nabídku Izraele dodat  tuto pomoc do Haify a teprve z ní ji převést do Pásma Gazy kamiony? A pokud se rozhodli jít proti příkazu izraelské armády do blokované oblasti nevplouvat, proč neuposlechli alespoň výzvy k zastavení lodí, nebo změně kursu?  Chtěli vědomě prorazit násilím  skrz vojenskou přesilu i s rukojmími-dětmi na palubě? Jasná snaha o vyprovokování konfliktu, aby mohli před celým světem „ukazovat“, jak jsou Židé zákeřní…

Tak si vysvětleme, co to Palestina vlastně je a jaké má coby autonomie nároky. Oficiálně se latinský termín Palaestina začal používat po potlačení druhého židovského protiřímského povstání v roce 135, kdy Šimon bar Kochba prohrál a spousta Židů, kromě více než půl milionu zabitých a umučených, vydala do diaspory v cizině. Mnoho Židů však nadále v Judaei zůstalo a jejich potomci tam žijí podnes. Termínem Pelišah – Palestina, podle Filištínů, nahradili Římané původní název Judaea, aby se vymazala jakákoli vzpomínka na židovský národ, který během necelého jednoho století dvakrát povstal proti Římské říši..

Když museli Římané odtáhnout, vstoupili v roce 635 do Jeruzaléma muslimové a tzv. palestinské území se dostalo pod vliv islámu. Poté křesťané vedli pár “křížových výprav” a vyhlásili Jeruzalémské království, v 16. století se stala Palestina součástí Osmanské říše, aby se na konci I. světové války po porážce osmanského Turecka změnila v britský protektorát…

Takže tato “hrdinná Palestina” nikdy ve své tisícileté historii neměla svůj stát, svého vůdce, ani svůj jazyk palestinčinu, natož nějakou kulturu. Dnes se ale hrdě hlásí ke kultuře arabské a k islámu, když k oběma jako pohané a křesťanští přeběhlíci se dostali až v sedmém století. Židé, kteří podnes mluví hebrejštinou a měli spoustu králů a vůdců, a prý vládli tomuto území “jen” 414 roků? Kolik roků na něm vládli lokální Arabové, co si říkají Palestinci…?

“Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli byste mi mohl sdělit zdroj Vašich informací ohledně finanční pomoci Palestině a statistiky přechodů přes hranice? Google bohužel pro vyhledávání v takto starých zprávách není příliš použitelný, nebo se mi jen nepodařilo najít vhodnou kombinaci klíčových slov. Děkuji Tomáš Chlumský…”

Izraelské ministerstvo zahraničí zveřejnilo jako obvykle měsíční zprávu, shrnující počet případů, kdy byly otevřeny přechody do Gazy, a množství zboží, které tam bylo doručeno. Počátek roku 2006 bylo přikročeno k embargu Gazy z důvodů uchopení moci v tomto Pásmu teroristickým hnutím Hamás.

Jako by nestačilo, že Izrael dělal pro Pásmo Gazy, co mohl. Izraelské ministerstvo zahraničí zveřejnilo měsíční zprávu, shrnující počet případů, kdy byly otevřeny přechody do Gazy, a množství zboží, které tam bylo doručeno v minulých letech.

Jen za měsíc březen 2008 projelo přes přechod Sufa 7 151 nákladních aut s potravinami a zbožím, přes přechod Karni to bylo 8.008 nákladních aut s obilím; přechod Kerem Šalom zaznamenal 502 nákladních aut s potravinami a zbožím a přechod Nahal Oz skoro sedm milionů litrů paliva, včetně 3.394 tun topné nafty. Navíc přes hranici bylo do Izraele převezeno 25 palestinských Arabů z Gazy k specializované léčbě v izraelských nemocnicích…

A to všechno v době, kdy Evropská unie věnovala Gaze 650 miliónů dolarů, Spojené státy 555 milionů, Saúdská Arábie 500 milionů, Velká Británie 490 miliónů, Francie 300 miliónů a Německo 290 miliónů. Japonsko dodá dalších 150 milionů dolarů. Americká vláda přislíbila poskytnout dalších 148 milionů dolarů agentuře UNRWA (United Nations Relief and Works Agency), která je součástí systému OSN a poskytuje pomoc Arabům v Judeji, Samaří a Pásmu Gaza.

Statisíce Palestinců proto pronikly ve středu 23. ledna 2008 na egyptské území, aby dolary začaly hned utrácet a vracely se s taškami plnými jídla a cigaret a plastovými nádobami s benzínem. Pak se vydaly na další nákupní výlet – bylo třeba ještě magnetofony, pneumatiky či pytle s cementem. Představitelé sinajského města Al Ariš oznámili, že gazanští Arabové v počtu asi 700 000 ve městě od prolomení hranice utratili během tří měsíců na 480 milionů dolarů, tj. okolo 8,6 miliardy korun. Měli z čeho rozhazovat, jejich západní satanové se totiž praštili přes své prkenice.

Pásmo Gazy, které je od června 2007 pod kontrolou teroristického hnutí Hamás, nyní dostává většinu elektřiny z Izraele. Z celkem sedmnácti tras vysokého napětí v Gaze jich deset jde z Izraele. Z celkem 17 tras vysokého napětí v Gaze jich 10 jde z Izraele, pět z jediné místní elektrárny a dvě z Egypta. Spotřeba elektřiny v Gaze přitom ročně roste o přibližně 10 % a nyní Pásmo potřebuje okolo 240 MW.Takže, pokud jste spatřili v české televizi, jak se šéfové Hamásu radí u svíček, jelikož jim kvůli zlým Izraelcům nejde proud, musíte vědět, že jde o denní situaci, kdy jsou v místnosti za slunečného počasí záměrně staženy žaluzie.

Na oplátku v duchu muslimského “zlo za dobro” ozbrojenci teroristické organizace Hamás ukradli mimo jiné 14 nákladních vozů, plných léků, potravin a další humanitární pomoci, určené obyvatelům Pásma. Teroristé si léky a potraviny zaslané Červeným půlměsícem ponechali pro potřebu členů svého hnutí.

Jak uvedl server Eretz, aby Izraelské ministerstvo obrany zabránilo spekulacím a neoddůvodněným nepravdivým kritikám zprovoznilo také živé internetové vysílání, které divákům umožňuje sledovat v reálném čase, jak nákladní auta s humanitární pomocí projíždějí přechodem z Izraele do Pásma Gazy.

K pohledům na vstupní a výstupní místa terminálu Kerem Šalom, přes který přejíždějí do Gazy kamiony se základními potravinami, léčivy, lékařským vybavením a dalším zbožím, jsou používány tři kamery. Rostoucí nebezpečí, jež hrozí Blízkému východu ze strany Hamásu, zřejmě pochopila též Evropská unie a zastavila už počátkem září 2007 dotovaní paliva pro výrobu elektrické energie v Pásmu Gaza. Hamás využíval příjmy z dodávek elektřiny k financování vlastních akcí. Inu, terorismus něco stojí. Elektrárnu v Gaze podporovala EU 6,5 miliony eur měsíčně, jelikož vytváří 25 % elektřiny v Pásmu Gaza a zásobuje 600 tisíc Palestinců.

A co židovský stát dostal v roce 1948 do vínku? Na západě, na pobřeží Středozemního moře, to byla bahnitá nížina Sharon, na jihu kamenitá poušť Negev, ve středu poušt Judská a na severu Galilea, rámovaná neplodnými Golanskými výšinami.

Kdyby Židé už neměli Židovským národním fondem z přelomu 19. století legálně od lokálních Arabů nakoupeny pozemky, které stačili zúrodnit, byly by začátky novodobého státu Izrael ve zpustošené zemi mnohem krušnější. Nedávno zasáhlo Izrael přes 3300 raket typu Katuša-Grad a střel vyššího kalibru, které střílel Hizballáh z Libanonu až do Haify. Podle Human Rights Watch opustila severní část židovského státu polovina místních obyvatel, přibližně 700 tisíc lidí a jejich města a osady se změnily v místa duchů.

Sněmovna reprezentantů Kongresu USA odhlasovala předloni pozastavení pomoci Egyptu ve výši 200 milionů dolarů, dokud nezačne aktivně bojovat s pašováním zbraní do Pásma Gazy. Pomoc byla zmrazena na základě nového zákona, který omezuje pomoc USA zemi faraonů z 1,3 miliardy dolarů na 1,1 miliardy ročně.

Důvod je prostý; Izraelci odkryli velký tunel, vedoucí ze severní Gazy pod bezpečnostním plotem do západního Negevu. Měl být použit k velkým teroristickým útokům. Brigáda Golani tunel, který začínal v rajčatovém skleníku u Bejt Lachíja 700 metrů od bezpečnostního plotu, objevila na základě zpravodajských informací Všeobecné bezpečnostní služby Šabak.

Izraelská armáda proto nyní testuje použití senzoru otřesů, který je schopen zaznamenat jakýkoliv pohyb okolo bezpečností zdi. Zařízení je schopno rozlišit podle druhu otřesů chůzi od jízdy auta a může být naprogramováno tak, aby jízdu auta pohraniční izraelské hlídky ignorovalo, ale vyvolalo poplach při zjištění lidských kroků. Systém ihned na mapě ukáže oblast, kde k narušení došlo, a jsou-li na místě kamery, je možné na ně neprodleně přepnout. Systém je svojí podstatou nezávislý na počasí, viditelnosti, světlu a dalších meteorologických vlivech.

Egyptské úřady proto promptně sdělily, že plánují zničit řadu domů ve městě Rafiáh, kterým prochází hranice mezi Egyptem a Gazou. Obyvatelé byli již v minulosti nuceni opustit budovy, které byly blíže než 50 metrů od hranice. Nyní je záměr vysídlit všechny, kdo bydlí od hranice do 150 metrů.

Kuvajtský list Al-Qabas uveřejnil článek, v němž se píše, že Izraeli se podařilo zlikvidovat zhruba polovinu ze 750 tunelů. A takový tunel, to není jen obyčejná díra v zemi. Musí se napřed vybagrovat do hloubky deset i více metrů, pak udělat dřevěné obložení na “šalunk”, aby se dalo betonovat. Těžká práce a hlavně pěkně drahá. Jeden tunel stojí přes 60 tisíc USD. A k vybudování takové pašerácké chodbičky je zapotřebí alespoň dvacet dělníků, kopáčů, zedníků a betonářů, ale rovněž pašeráků. Dělník dostává plat 300 dolarů měsíčně, pašerák mnohonásobně víc.

Průměrný zisk už z fungujícího tunelu činí měsíčně více než 50 tisíc USD. Pro majitele i “obchodníky”. A zájem o “dodávky” zboží je veliký. Skoro všechno, co se prodává na tržištích Gazy se do Pásma dostává právě přes tunely, částečně po moři, ostřelovanými “rybářskými” čluny.

Město Rafah, které bývalo nejchudším městem Pásma Gazy, se postupně stává městem milionářů. Gazou už prý zdomácnělo přísloví: „Chceš-li být milionářem – kopej tunel!“ A nejen kopání všechny strasti zahání, ale také být přímo majitelem tunelu, je jako vyhrát jackpot. V tuto chvíli je už ale přes tisícovka lidí, kteří se milionáři nikdy nestanou. V ráji prý ale mají jako mučedníci mnohem víc. Právě tolik lokálních Arabů totiž našlo ve zrádných tunelech svou smrt. Že by gazanští milionáři převzali své pokrytecké manýry od své teroristické ikony jménem Jásir Arafat, který se běžně objevoval na seznamech mezi dolarovými miliardáři naší planety. A americký ekonomický časopis Forbes se vyzná…

I když se drží jako každý seriózní tisk a nezveřejňuje, jak dotyční multimilionáři ke svému bohatství přišli. U Arafata se to však dá vyčíst už z kávové sedliny- jen EU mu posílala měsíčně několik desítek milionů USD na administrativu Palestinské autonomie, včetně platů pro úředníky. Tím se též vysvětlují dvě záhady: Proč je dnes Arafatova francouzská exmanželka Suha (50) jednou z nejsolventnějších vdov a proč nikdy nebylo dost peněz na založení státu Palestina…? Palestinská správa se tak podobá vesmíru, v němž vše mizí jako v černé díře…

Existence neexistence virtuální Palestiny už vyšla Evropu, USA a dárcovské konference na desítky miliard dolarů…Kolektivní vina – fráze neustále obemílána OSN na adresu Izraele, který údajně trestá celou Gazu za terorismus Hamasu. Proč se OSN zastává zrovna Gazy a ne jiných zemí, na které sama uvaluje sankce? Podle Dohod z Oslo v roce 1993 mohli mít palestinští Arabové 8000 policistů bez kalašnikovů. Dnes jich mají přes 50 000 s těžkými zbraněmi a svět mlčí. Tragikomický je fakt, že mnoho z těchto zbraní dodal Palestincům právě Izrael v rámci pokusu o smír. Kalašnikovy byla také na turecké lodi jako součást „humanitární pomoci“ Pásmu Gaza.

Jsou to paradoxy; teroristické hnutí Hamás, které neustále ostřeluje židovský stát, příměří nepříměří, chce, aby je Židé krmili, šatili, vyzbrojovali a pomáhlit mu budovat další stavby, jež by měly zakrýt tunely do Egypta, jimiž se do Gazy pašují zbraně a výbušniny…? Co kdyby třeba američtí vojáci, místo toho, aby v Sýrii, Iráku a Pákistánu zabíjeli civilisty, zásobovali Talibán potravinami a šatstvem na zimu, k tomu něco nafty a benzínu do jejich vojenských vozidel, eventuálně cement na stavbu opevnění, když už jednou postavili pro Usámu bin Ládina pevnost Toro Boro.

Izraelská vojenská zpravodajská služba sdělila ministerstvu obrany, že pod velkými městy v Pásmu Gaza byla vybudována celá síť tunelů, což v případě izraelské invaze do Pásma umožní teroristické armádě Hamásu volný pohyb. Mnoho tunelů je naplněno výbušninami, může být na dálku odpáleno a způsobit propad silnic, které by mohly využívat konvoje izraelské armády, v podzemí jsou uskladněny také stovky odpalovačů raket Kaťuša a Kasám

Procitli také Arabové z východní části Jeruzaléma, kteří po zprávách o dělení města teď obléhají úřadovny izraelského ministerstva vnitra, aby vyplnili žádosti o udělení občanství. V této části města žije přibližně čtvrt milionu Arabů, z nichž však jen asi dvanáct tisíc má izraelské občanství, zbytek má v drtivé většině občanství jordánské, tedy „občanství palestinské autonomie.“ Pokud by tito Arabové přestali být izraelskými rezidenty, přišli by měsíčně o sociální podpory, přídavky na děti a další dávky v objemu statisíců dolarů.

Arabové masivně žádají o izraelské občanství a chtějí se tak přidat k milionu izraelských Arabů. Izraelská vláda navíc schválila uvolnění několika stovek milionů dolarů pro nový nouzový kabinet palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse. Vrácení peněz je jedním z prvních opatření, kterými chce Ehud Olmert podpořit Abbásovu vládu. Mělo by se jednat o převod zhruba 350 milionů dolarů z celkové částky 700 milionů jako clo ze zboží pro Palestince.

Hamás je tak bez prostředků a proto nabízí svým zajišťovatelům financí tučné provize. Ti, kdo pro něj získají peníze, si z nich údajně mohou ponechat až pětinu. Hamás je štědře financován hlavně z Íránu a od soukromých dárců ze zemí Perského zálivu. Peníze jsou převáděny zejména prostřednictvím charitativních nadací.

A Palestinci dál ostřelují Izrael raketami Kassam a katušemi typu Grad. Co by se asi stalo, kdyby taková raketa dopadla na Prahu nebo Brusel. Asi to, co udělali bez zaváhání a okamžitě Američané po atentátech muslimů z 11. září 2001. Napadli Afghánistán a Irák, kde jsou podnes i s českým zastoupením…

Svět zkrátka musí vzít Izrael vážně. Není žádnou banánovou republikou, ani hej, počkej. Umí se o sebe postarat, nevystupuje v roli žebráka 62 let. Odrazil všechny dosavadní ozbrojené pokusy o své zničení. Jeho pravicová vláda nebude akceptovat žádný diktát, jak ujišťuje ministr zahraničí Avigdor Lieberman. A svět to musí respektovat, protože platí heslo vojáků z Masady: Už nikdy jako ovce!

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *