Milí Němci, na každém šprochu pravdy trochu, někdy i celá…

28. Květen, 2010 – 8:33
Také Řekové bojovali... s Turky...                 Foto: Břetislav Olšer

Také Řekové bojovali... s Turky... Foto: Břetislav Olšer

Známý německý týdeník Stern zveřejnil ironický dopis Němců Řekům, v němž je připomínáno, že SRN dalo do EU nejvíc peněz ze všech členských zemí. Hoši germánští správně tvrdí, že od roku 1981 patří do stejné rodiny sedmadvaceti zemí Evropské unie, zaštítěné Lisabonskou smlouvou.

A Stern mj. píše, že žádný jiný „rodinný příslušník“ nedal za těchto devětadvacet let do „rodinné kasy“ cca 200 miliard euro jako Němci. A nejvíc z této bruselské pokladny, celkem téměř 100 miliard, dostali Řekové, od kojence po starce, každý přes 9000 euro, aby si ve státních službách žili jak Onasis, o 80 tisících přeplácených učitelích a královských důchodech vyvolených ani nemluvě. Rozfofrovali tak po vzoru knížete Rohana co se dalo a jejich vyjezený krám teď musí spravovat miliardová eurosbírka.

Úmysly Němců jsou nadmíru solidární, přímo samaritánské. Inu, německá disciplina. Jestli ovšem tyto peníze skutečně došly tam, kam měly, to už je ve hvězdách nad Akropolí… Podívejme se proto skoro pětašedesát roků zpátky, na období druhé světové války, kterou rozpoutali právě Němci se svým šíleným bossem Hitlerem. A to už není rádoby posměšná ironie.

Jeden ze čtenářů – Michal Škorpil – k textu ve Sternu napsal: „Němci způsobili celému světu tolik zla, utrpení a špatnosti, že je div, že je země dosud nosí… Asi ten nahoře má velkou trpělivost, porozumění pro zlo toho nejhoršího druhu, anebo je na dovolené… Myslím, že by měli platit celé Evropě ještě asi tak stokrát více a stále by to bylo málo…“

http://olser.cz/2027/otec-ucil-nacisty-zabijet-zidy-jeho-syn-je-dnes-miluje%e2%80%a6/

Faktem je, že ti Němci, kteří všechno zlo způsobili už dávno nežijí, ale i ty desítky milionů jejich obětí jsou rovněž dávno po smrti. Neříkám, že jsem pro kolektivní vinu, ale kolik Němců omdlévalo před nacionálním socialismem svého „charismatického“ vůdce, rázovalo v okovaných holínkách Evropou a štvalo „křivonosé podlidi“ jako divokou zvěř? Většina.

Myslím si, že i v těch dnešních Němcích je pořád výčitka svědomí za to všechno, proto tolik investují do evropského společenství. Ovšem, vysmívat se dnes Řekům, první demokracii světa, není právě košer. To by mohli vědět právě oni, co vyznavače tohoto slova jejich dědové tak vehementně spalovali…

Teď si ještě prolistujme moudré knihy, abychom mj. zjistili, že celkový počet obětí 2. světové války dosáhl hrozivého čísla – přes 65 milionů mrtvých, z toho byla asi polovina civilistů. V Číně 10 milionů zabitých, v SSSR 23 milionů, Židů bylo umučeno na šest milionů, Poláků 5,6 milionů, Řeků 300 tisíc…

Stačí si připomenout jen některé německé masakry, aby výše citovaná čtenářova slova byla zcela opodstatněná. Během „křišťálové noci“ v listopadu 1938 bylo na území Německa, obsazeného Rakouska a okupovaného pohraničí protektorátu bylo vypáleno či zdemolováno 267 synagog, na 7500 židovských obchodů a bytů bylo vyrabováno. Téměř 100 Židů se stalo obětmi pogromu. Na 30 000 jich skončilo v koncentračních táborech Dachau, Buchenvald a Sachsenhausen.

Dne 10. června 1942 byla vypálena obec Lidice. Přímo na místě zastřelilo gestapo 173 muže, ženy poslali nacisté do koncentračního tábora v Ravensbrücku a jejich 104 děti do tábora v Lodži. Dva roky po této tragédii se podobná hrůzná událost stala ve francouzské vesnici Oradour-sur-Glane. Jednotky Waffen SS vykonaly 10. června 1944 masakr, při kterém zahynulo 642 obyvatel včetně 247 žen a 205 dětí.

Na přímé rozkazy jesenického rodáka Waltera Redera provedla jednotka SS-Panzer-Aufklärungsabteilung 16, na přelomu září a října 1944, vyvraždění 770 civilistů ze severoitalské oblastí Marzabotto, Grizzana Morandi a Monzuno. Mezi obětmi bylo 45 děti mladších dvou let, 110 dětí mladších deseti let, 95 dětí mladších šestnácti let, 142 lidí starších šedesáti let, 316 bylo žen a 5 katolických kněží.

První zkušeností s vražedným plynem měli nacisté již od roku 1939. V německých léčebných zařízeních a domech s pečovatelskou službou probíhala „akce T 4“. Šlo o odstranění handicapovaných a duševně nemocných lidí. V letech 1940 a 1941 bylo plynovými komorami vybaveno šest léčeben. Zamaskovány byly jako inhalační místnosti a později jako sprchy. V těchto plynových komorách zahynulo oxidem uhelnatým do 1. září 1941 na 70 000 lidí.

Němci postavili na pětadvacet koncentračních táborů a ghett, v nichž byly zavražděny miliony vězňů. Belžec, Dachau, Lodžské ghetto, Mauthausen, Buchenwald, Terezín, Treblinka, Varšavské ghetto a další… Německé nacistická zběsilost neznala mezí.

Kolik asi stojí lidských život, kolik přes šedesát milionů obětí nacismu? Míň než 200 miliard eur…? Ani ta nejostřejší čepel nepřeřízne vlastní držadlo…

PS: Sovětský svaz, dnes v zastoupení Ruska, není v EU, takže jeho účty se bankrotujících Řeků netýkají…

Pokud je někdo z mého blogu na infarkt, doporučuji malý řecký přídavek…

http://olser.cz/308/cervenym-vinem-proti-infarktum-aneb-ruske-kozichy-a-ceske-nevesty/

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 14, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *