Špiónománie „věcí trapných“ jako za dob dobrého vojáka Švejka…?

12. Květen, 2010 – 8:01
Agenti s chladnou vodou z Londýna... Foto: Břetislav Olšer

Agenti s chladnou vodou z Londýna... Foto: Břetislav Olšer

Známá taktika; mám máslo na hlavě, a proto dopředu hlásím, že si lidé kolem mne budou vymýšlet, aby mě ještě víc zostudili. Máme na tyhle povedené taškařice spoustu českých pořekadel: Zloděj křičí, chyťte zloděje! Poslouchat můžu, hlásit musím! Koupíš cedník – teče. Dáš ho spravit – necedí… Kdos bez chyby, hoď kamenem…

Prostě si bývalý protekční vrtichvost manželky excenzora Čech, Moravy, Slezska i Slovenska chystá zadní vrátka, kdyby se náhodou proflákly jeho další „nevěry“. Nedávno prohlašoval, že se socialisty ano, ale bez Paroubka, dnes už hlásí, že vedle TOP 09 ano, ale ne s Kalouskem.

Nyní Věci veřejné, spíš tedy trapné a zbytečné, vyslovily podezření, že ČSSD chystá diskreditační kampaň na šéfa Radka Johna a další představitele strany. A je tu opět BIS a strážmistr Flanderka a jeho ruský špion Švejk. Vše se znovu opakuje. Připomeňme si rok 2007…

Výroční zpráva české kontrarozvědky, tedy Bezpečnostní informační služby (BIS), už zase kopíruje, co kdysi napsal Hašek ve svém Dobrém vojáku Švejkovi o ruských špionech. Ze zprávy BIS: „Ruské zpravodajské služby se v souvislosti s plány na vybudování americké radarové základny na našem území aktivně snaží ovlivňovat české politiky a média. Chtějí obrátit veřejné mínění na stranu odpůrců radaru a také vyvolat strach z údajného návratu nacismu v Evropě.

V rámci prosazování svých zájmů se zpravodajské služby Ruské federace v uplynulém roce snažily kontaktovat, infiltrovat a ovlivňovat osoby a subjekty, především ze sféry občanské společnosti, politiky a médií, mající vliv na veřejné mínění…“

“Mne to tedy, upřímně řečeno, děsí,” dodal poslanec za ODS Vidím. Jedinou správnou reakcí na práci ruských tajných služeb v Česku by podle něj bylo především zvýšení aktivity české civilní i vojenské kontrarozvědky.

“Spojení iniciativy s ruskými penězi v minulosti naznačovala i česká média,” prohlásila Kateřina Jacques, jakoby už zapomněla odkud měli zelení peníze na své blokády státních hranic, když s Rakušany demonstrovali proti Temelínu…

A nyní skoro identické obvinění reálného představitele současných Věcí veřejných:

„Podle našich informací mají v Lidovém domě připravené různě sestříhané telefonické odposlechy či videa. Jejich získání zřejmě nebylo složité, máme zprávy, že se právě v Lidovém domě pohybuje celá řada lidí, kteří v minulosti pracovali v elitních útvarech,“ uvedl jeden z vlastníků největší české bezpečnostní agentury ABL a soukromý detektiv Bárta ve službách Lelíčka – Johna.

Bárta, který možná byl duchovním otcem „investigativní geniality“ pořadu Na vlastní oči, upozornil na dvě internetové adresy, které se pokoušejí skandalizovat Johna. Za doménou www.priznaniradkajohna.cz je prý ČSSD a za www.nespaltese.cz zase Suverenita Jany Bobošíkové. „Suverenitu bereme jako formální nástroj sociální demokracie,“ dodal Bárta.

Volfová na zhotovení stránek nevidí nic špatného. „Jednoho Topolánka jsme se z politiky zbavili, a druhý, který byl nevěrný své ženě, má nemanželské dítě, jsou za ním Dalíci, kteří se teď nazývají Janečkové či Bártové, se nám do politiky dostává. Jako ženy a matky to považujeme za nebezpečné,“ řekla Právu Volfová.

Pan Radek John z Prahy má spoustu geniálních nápadů jako strážmistr Flanderka z jižních Čech, který přišel na to, jak si zajistit tajného spolupracovníka předchůdkyně StB – tajné rakousko-uherské policie.

Jaroslav Hašek o něm napsal:

“…Nejvíce mu dala starostí instrukce, jak získati z místního obyvatelstva placené donášeče a informátory, nakonec, poněvadž uznal za nemožné, aby to mohl být někdo z místa, kde začínají Blata a kde je ten lid taková tvrdá palice, připadl na myšlenku vzít na tu službu obecního pasáka, kterému říkali “Pepku, vyskoč!”

Byl to kretén, který vždy na tuto výzvu vyskočil. Jedna z těch ubohých, přírodou a lidmi zanedbaných postav, mrzák, který za pár zlatek ročně a za tu nějakou obživu pásl obecní dobytek.

…“když někoho uslyšíš mluvit, když chodíš po obědech od domu k domu, že je císař pán dobytek nebo podobné, hned přijď ke mně a oznam mně to. Dostaneš šesták, a když uslyšíš někoho vykládat, že to nevyhrajeme, zas půjdeš, rozumíš, ke mně a řekneš, kdo to říkal, a dostaneš zas šesták…. A teď vyskoč!” nařídil mu strážmistr Flanderka.

Když Pepek vyskočil, dal mu dva šestáky a spokojené napsal raport na okresní četnické velitelství, že již získal informátora.

Švejk a Flanderka válku přežili i se svojí superarbitrací pro blbost, třeba přežijí i John s Bártou. Pokud mě ovšem neobviní, že jsem jeden ze špionů socialistů…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *