Jsou české televize objektivní, anebo tendenční a submisivní…?

19. Březen, 2010 – 15:54
Romové jako doma Foto: Olšer

Romové jako doma Foto: Olšer

Tak jsem se zase zapletl do romských lapálií. Dobře mi tak. Sotva jsem po čtyřiceti letech života v Ostravě napsal o svých zkušenostech s Romy v Kanadě a v osadě Bedřiška, hned mě každý má za experta a člověka, který to má vše pod palcem.

Jen co mi vyšel blog o Bedřišce, už mi napsalo několik lidí. Jedni mi nadávali do xenofobů a rasistů, na to jsem si už zvykl, další prý ať něco udělám s tím, že ve čtvrtečních Událostech na ČT1 (18. března 2010) byly dvě úvodní zprávy o zločincích, co ubližují Romům v Ostravě a Opavě. Na to si nikdy nezvyknu, když ze mě někdo dělá ředitele světa.

Korunu všemu nasadila Česká televize, která sice uvedla kauzu Beřiška i soud s rasisty v Opavě, ale o napadení gadžů v Kyselovicích ani ťuk. Že by naši investigativci nestíhali…?

Rušnou noc a neveselé čtvrteční ráno totiž prožili obyvatelé obce na Kroměřížsku, kde tamní hostinec a její hosty napadlo asi dvacet násilníků, Romů, bydlících v protějším domě.

„Napřed se opili, pak vtrhli dovnitř i s dětmi a začali nám nadávat a útočit na nás. Všude létaly židle, sklenice a popelníky, mlátili tam chlapy pěstmi i židlemi,“ popsal mi „mlátičku“ jeden z napadených hostů pohostinství.

Přijela policie a vše nyní zatím řeší ne jako zvláště závažný zločin těžkého ublížení na zdraví, ale pouze jako přečin výtržnictví. Starostka obce Magda Říkovská se před kyselovskými Romy a jejich romskými příbuznými, kteří se do obce teprve přistěhovali, musela schovat na WC.

TV Nova to sice zařadila do vysílání, rvačky a krev, to je jejich, ovšem o tom, že útočníci byli Romové ani slovo. Když ale zaútočí gadžové na Romy, nikomu nevadí veřejně říkat etnické zařazení obou komunit. A ne že by byli gadžové nějaké nevinné lílie…

Inu, české pokrytectví opět bralo vrch. Jak praví moudost na jiné: „Nemluv, když mluvíš, nepiš, když píšeš, nepodepisuj, když podepíšeš, tak se nediv…“

Reklama:
 1. 25 reakce na “Jsou české televize objektivní, anebo tendenční a submisivní…?”

 2. Olšere, v mediích jsou 3 druhy zpráv: pravdivé, pravděpodobné a lživé na zákazku. Pravdivé je datum, pravděpodobné počasí a zbytek ty lživé. Kdo má klíče od basy má pravdu. Je to stát plný čecháčkovských hjzlíků, kteří slouží tomu, kdo více zacinká. Tak se na to vybodni a zahrej si na housle. Jak zpívá Huťka: Vole, vole, krávo, skopová hlavo, kytaru zmačkni a zahudlej. THE END

  od kurasz v Bře 19, 2010

 3. Josifku, vše nejlepší ke svátku…

  od olser v Bře 19, 2010

 4. Dík, ty stará větrem ošlehaná palubo. Hovorím : Niebudie mier na tomto zemskom globe, pokial ruky čo plnia nábojnice nebudu plnit flaše borovičku…liguere…zvolte ma prezidentom a já vám urobim z tejto republičky kvetúcu zahradočku ( citát z proslovu Ing. Rudko Gála, ktorý dojebal nejednu šachtu).

  od kurasz v Bře 19, 2010

 5. Víte co je nejhorší a nejodsouzeníhodnější? Že v těch prolhaných novinách a televizích ty největší lži šíří gadžové a gadžovky! Z¨To je svinstvo nejhoršího stupně a neustále marně přemýšlím, proč to ti lidé dělají? Mají za to tak dobře zaplaceno? Mají to přikázáno? A dál: kdo tyto lži podporuje? Je ostuda gadžů (nepíšu bílých, aby t neblo rasistické), že mají a strpí mezi sebou takové šmejdy. Dnes platí víc než kdykoliv jindy: Lidé bděte! A ještě dodám: a zachovejte si svoji hrdost, aby vám vlastní děti nemusely plivnout do obličeje c jste jim to připravili za zku.vený svět…

  od Jan Holý v Bře 19, 2010

 6. Také jsem poslal dotaz ČT na ty Kyselovice a jsem zvědav co odpoví.

  od mira v Bře 20, 2010

 7. Už dlouho pozoruji, že nejen TV stanice, ale i média, co se týká cikánů, tak spíše nadržují této menšině. Když jde o kriminalitu cikánů, citují „mladíci“ či „banda“ nebo „pachatelé“. Nikdy nenazvou pravými jmény tj. cikáni nebo tzv. Romové. Zakrývají jejich podoby, takže vidíte jen tmavé skvrny a média se moc nezmiňují o rasismu naruby, kdy napadají slušné občany.
  Avšak stane-li se nějaký čin typu Vítkov,Bedřiška či jiný, to se média horečně předhánějí a sypou jeden výrok či lži za druhou, že člověku už se z toho dělá i špatně /neustálé informace o Natálii-koho to ještě zajímá/. Stejně se zjistí, že Janáčková měla pravdu, že chtěli do Kanady, ale neměli na co to svést. proč to nenahrát na extremisty,že?
  To, co se stalo v Kyselovicích a ne poprvé, to už překračuje všechny meze. Lidé z Kyselovic by měli ihned důvod emigrovat,že? To nebyl žádný přestupek, ale rasistický čin, plánovaný dopředu a neřku-li pokus o vraždu či úmyslné zabití. Takto by to měla PČR řešit a ne Bedřišku, kde vyčlení zvláštní komisi, ale co občané Kyselovic? Na co platí daně, když je policie neochrání před cikány?
  Podle práva jsme si všichni před zákonem rovni, ale koukám, že někteří si jsou rovnější /to nemyslím jen politiky/!!
  Je mi stydno, že tady to chodí naruby, kdy většina se bojí menšiny, ale kdokoliv bude mít v programu, že s cikánskou kriminalitou zatočí, tomu dám hlas!!!!!!!!!!!!!!!
  Jinak p. Olšer, plně s Vámi souhlasím a ti tupci, co nikdy nežili či neznají mentalitu cikánů, ať si reptají od stolu cokoliv. Přála bych jim 1 měsíc bydlet v jejich blízkosti a pak se zařadí k většině, která je „nemusí“.
  K tomu se hrdě hlásím i já a to hlavně dle životních zkušeností, kterých mám až dost. Jak se říká, kdo nepoznal, neví o co přichází :))

  od Martina v Bře 20, 2010

 8. Milý pane Kuraszi, pan Rudko byl svatý muž a erotoman až na půdu – dojebat jakokouliv šachtu musí být nadlidský výkon…

  od olser v Bře 20, 2010

 9. Nikdy jsem nenapsal, že gadžové nejsou velcí šibalové, ale znám pár romských novinářů, kteří se rádi svým bílým kolegům podřídí. Ve všem, tedy i ve vyčůranosti…

  od olser v Bře 20, 2010

 10. Kyselovice jsou dnes jen nepřizpůsobivými občany terorizovaná víska…

  od olser v Bře 20, 2010

 11. Milá Martino, menševici měli vždycky navrch; za VŘSR i dnes. Ovšem rasismus se paradoxně rodil proti majoritám, tedy barevným obyvatelům této planety. Jen u nás jde o výjímku. Je to prostě móda hrát si na lidská práva, takže dnes vlastně nikdo neví, kdo koho a proč diskriminuje…

  od olser v Bře 20, 2010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *