Buďme soudní pragmatici, aneb Smrádek, cennější než zlato…?

25. Leden, 2010 – 10:14

Tak jsem si zase přečetl jeden „objektivní“ text. Napřed fakta: Čína je největší exportérem světa; předběhla Německo, též USA v prodeji aut… A k těmto banálním faktům je ovšem hned uvedeno jejich přihlouplé demagogické zpochybnění. Prý se musí zohlednit počet obyvatel…

Také jsem už párkrát upozorňoval na absurdnost podobných srovnání, ale nejen v oblasti průmyslu, ale rovněž když šlo o popravy, lidská práva či chudobu. Proč by měla být Čína ve srovnání s USA a Evropskou unii v tomto matoucím přepočtu na počet obyvatel stále jen ekonomickým trpaslíkem, avšak v zacházení s Tibetem tím nejhorší státem široko daleko?

Jak je to tedy s lidskými právy nejen v Číně? Skutečně patří k tak děsivým, jak je prezentováno? Čína má přes miliardu a čtvrt obyvatel a hustotu zalidnění asi 130 obyvatel na kilometr čtvereční. Množství neuvěřitelné.

Jen čínští vládní činitelé vědí jako jediní na světě, co je to za kumšt ukočírovat tak početný národ. Proto má dnes Čína nejvyšší světový hospodářský růst, vyrábí nejvíc automobilů, televizorů, ledniček, oblečení i potravin na světě. V posledních dnech předstihla také světovou jedničku USA v počtu internetových připojení, které nyní činí 221 milion.

Obamova ministryně zahraničí Hillary Clintonová přiletěla na svoji první oficiální návštěvu ve své funkci do Číny. S prosíkem, přičemž jaksi “zapomněla” na tradiční americkou hitovku – lidská práva, tibetské problémy i tolik kritizované čínské popravy a útisk opozice v zemi za Velkou zdí.

V současnosti je Čína zdaleka největším světovým věřitelem Spojených států, které dluží Číně na dva biliony ve státních dluhopisech za několik stovek zbankrotovaných firem, resp. za její zestátnění…

Jak oznámily světové agentury, zkrotlý Barack Hussein Obama, který se označil za “prvního amerického tichomořského prezidenta”, se opatrně pohyboval při nedávné návštěvě Číny i v problematice lidských práv, jak už naznačilo jeho rozhodnutí nesetkat se s Dalajlámou během jeho nedávné návštěvy ve Washingtonu.

Je to od roku 1991 poprvé, co americký prezident odmítl setkání s nejvyšším tibetským duchovním, za což ho pochopitelně kritizoval, kdo jiný, jak Václav Havel. Americký prezident se setkal jen se svým čínským protějškem Chu Ťin-tchaoem a otázku Tibetu vůbec nezmínil.

Podle zprávy amerického Kongresu USA a Rusko kontrolují více než polovinu trhu se zbraněmi. Z USA loni pocházelo 35 procent zbraní, z Ruska 21 procent a z Číny jen pár procent, navíc tam mají zakázáno nosit zbraně, kromě vojska a policie. USA vydají ročně na zbrojení asi 600 miliard USD, Čína pouhých 60 miliard USD…

Zbrojení v USA, které mají více než čtyřikrát míň obyvatel, prostě roste sedmkrát rychleji, jak jejich HDP. Co by asi řekl Američané, kdyby také Čína chtěla zvýšovat výdaje na válku 7 x rychleji, jako své HDP? To by bylo křiku a přitom by udělala jenom to samé co USA.

Letos se počet poprav v Číně snížil na 1120 osob. V USA na 60. Zase je ale třeba vše brát v poměru k počtu obyvatel…Podělme tři sta milionů šedesáti, resp. miliardu a čtvrt 1120… Přesto se pořád se mluví jen o lidských právech v Číně. Což tak se podívat, jak je to s jejich dodržováním v USA, kde nedávno vznikl problém s „mučením vězňů“.

Kdy vězeň může být přivázán k desce s nohama nahoře a se zavázanou hlavou. Vyšetřovatelé mu mohou na hlavu lít vodu, s cílem vytvořit v něm panickou hrůzu, že se topí. Je též dovoleno, aby stál nahý ve vodě, v chladné, nikoliv však mrazivé cele. Může tak stát 40 hodin i déle, než zkrátka kápne božskou. Pohyb v cele mu omezují řetězy u jeho nohou, připevněné k podlaze.

Nechal se slyšet i čechoamerický zpravodaj ČT z Číny Etzler. Prý prudký růst čínské ekonomiky je pouze nafouklá bublina, podle „odborníků“ se vždycky všichni ti, co šli rychle nahoru, brzy zřitili stejně rychlwe zpátky.

Etzlera patrně vzteklo, že musel natáčet o dalším čínském zázraku – megastavbě největšího krytého lyžařského svahu na světě, umělého moře a dalších exkluzivit, včetně sedmihvězdičkového hotelu, už dnes zájemcům vyprodaného.

Čína prý „doválcuje západ“. Nás zastihne krach. Čína a jiné asijské státy se budou rozšiřovat. Lidská prává budou zatracena. Ale také technologie nejvyššího řádu, které už v Číně vyspěly do absolutních rozměrů. Citace: „To vše jen díky špatné politice, ústupkům, odborům, socialistům a dluhům“.

Sláva, určitě se tím zabrání vstupu islamistů, stavbám mešit a zavedení islámského práva šaríja dio Evropy. Číňané totiž vědí, co to jsou jejich teroristé zvaní muslimští Ujguři…

Je to všechno prostě směšné. Proč se raději místo statistikám a bezduchému politikaření nevěnovat česneku a žen-šenu? Zdraví je přece to nejdůležitější. A Čína také pěstuje dvě třetiny světové produkce česneku, latinsky Alivum sativum. Obsahuje silici s dráždivým účinkem, typickým zápachem a antibakteriálně působící látky – fytoncidy.

Zkrátka smrádek, letos cennější než zlato. Kilo česneku za dvacet dolarů, protože prý léčí také prasečí chřipku, onemocnění zažívacího traktu, dýchací potíže, kožní choroby, revmatismus, střevní parasitózy. Pomáhá také proti moru, choleře a jako profylakce malárie i proti plísňovým onemocněním.

Chrání před nejhoršími z civilizačních chorob, srdcově-cévní – arterioskleróza, hypertenzi a dalši cévní problémy (třeba i křečové žíly a hemoroidy), podporuje imunitu proti virům (třeba i chřipce) a nádorům, zároveň však tlumí záněty, chronickou bolest pátaře i kloubů a autoimunitní procesy. Je úspěšný při léčbě Alzheimerovy choroby, duševních poruch, zvládne i zvýšený cholesterol, trávící a jaterní potíže…

Dalším přírodním zázrakem Číny je žen šen nebo-li pamax gingseng – bylina s charakterisdtickým kořenem podobným lidské postavě. Užívá se při únavě, chudokrevnosti, při cukrovce nebo vysokému krevnímu tlaku. Posiluje rovněž potenci a plodnost odvarem z kořene. Je už po tisíce let nejsilnějším posilujícím prostředkem asijské medicíny. Předčí povzbuzující látky jako kávu, čaj, nikotin i alkohol.

Není lepší vidět Čínu spíš z tohoto pohledu a nedívat se na ni závistivě jen jako dlužníci, co v zemi za Velkou zdí vidí pouze konkurenta a budoucí světovou number one. Globálnímu světu postiženému civilizačními chorobami stejně nic jiného nezbude, než ten česnek.

Zaháněli se s ním přece také upíři. Co si budeme namlouvat, nejdůležitější vždycky bylo, je a bude zdraví zdraví. To ostatní pak přijde samo…

My, plesniví dědci z Ostravy, už o tom něco víme…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *