Trump – OSN – Drogy…

25. Září, 2017 – 22:29

USA by se měly víc zapojit do světového boje proti drogám, řekl Trump v OSN, kterou nedávno zepsul, co se do ní vešlo. Dnes mu narkotika devastují zemi a tak přišel s prosíkem…

Co právě teď trápí 45. šéfa Bílého domu Donalda Trumpa? Spojené národy by se najednou prý měly víc zapojit do celosvětového boje proti narkotikům, protože tento problém se dotýká každého státu. Na mezinárodní konferenci o boji proti drogám to prohlásil prezident Trump 25. září 2018 v newyorském sídle OSN.

Zneužívání drog stojí velké množství životů v USA i jinde ve světě, prohlásil bezostyšně Trump, který během svého prezidentského mandátu pateticky označuje boj proti „větrným mlýnům, resp. drogové epidemii ve Spojených státech, za svůj prvořadý úkol. Světové společenství by se podle Trumpa mělo zasadit o omezení výroby drog a jejich šíření. „Tak můžeme zachránit miliony a miliony lidí,“ upozornil prezident.Prezident Donald Trump po společném setkání se zástupci republikánů v Kongresu k imigrační politice země (zleva senátor Jim Inhofe, Trump a zástupce Sněmovny reprezentantů Sally Thornberry)

Prezident Donald Trump po společném setkání se zástupci republikánů v Kongresu k imigrační politice země (zleva senátor Jim Inhofe, Trump a zástupce Sněmovny reprezentantů Sally Thornberry) FOTO: AP

Vzpomněl si však Trump, jak sám proti světu bořil mýty OSN; napřed přenesl velvyslanectví USA do Jeruzaléma, pak v honbě za vysněnou Nobelovou cenou míru zrušil vojenské cvičením US Army v Jižní Koreji, aby vzápětí vystoupil z Rady OSN pro lidská práva a alespoň dočasně pro výstrahu se odvážil zatočit s nelegálními uprchlíky z Mexika – rodiny s dětmi nevyjímaje.

Nezačal si ale sám, napřed Valné shromáždění OSN odsoudilo Izrael kvůli zabíjení Palestinců v Gaze. Rezoluci navrhla Palestina, Alžírsko a Turecko. Spojené státy požadovaly připojení pasáže, která odpovědnost za násilí připisuje hnutí Hamás, ale s návrhem neuspěly, proto oficiálně 19. června 2018 oznámily, že odcházejí z Rady OSN pro lidská práva.

Trump dal mat farizejské OSN: http://www.rukojmi.cz/clanky/6160-prvni-izraelsky-premier-ben-gurion-pred-70-lety-pripomnel-komuny-zvane-kibucy-kdyz-rekl-ze-socialismus-byl-pro-zidovsky-stat-stejne-dulezity-jako-bible-a-k-tomu-dodal-ze-valku-o-jeruzalem-by-zide-nevyhrali-nebyt-ceskych-zbrani-a-letadel

A byl z toho poprask poprvé; „Tento orgán, který má dohlížet na dodržování lidských práv ve světě, není hoden svého názvu,“ prohlásila americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová a dodala, že Rada si tropí z lidských práv posměch. Tyto výtky zopakovala, když ji po boku stál šéf americké diplomacie Mike Pompeo. Rada se podle ní disproporčně zaměřuje na Izrael a její „nekonečné nepřátelství“ vůči židovskému státu označila za „jasný důkaz“, že Rada se řídí politickou předpojatostí, a ne lidskými právy.

Trump jistě není politický analfabet, ale jen mlží; ví, o existenci důkazů, že zmíněná podpora CIA mudžahedínům byla financována z peněz, jež proudily z obchodu s drogami. Hlavně pak z takzvaného „Zlatého trojúhelníku i ze samotného Afghánistánu, kde bylo opium vysazováno mudžahedíny na území, které nebylo pod kontrolou Kábulu.

Toto opium pak bylo převáženo do Pákistánu, kde se pod dohledem a ochranou CIA zpracovávalo a distribuovalo. Do dvou let od zahájení operací CIA v Pákistánu uspokojovalo opium, resp. heroin z něj získaný, poptávky po této látce rovněž „klienty“ ve Spojených státech amerických.  Je US Army živou vodou pro zrod podřezávačů krků z řad teroristů IS…?

Pod námi je afghánský Hindúkuš mudžáhídů… Snímek Břetislav Olšer

Opium se přepravovalo ze ,,Zlatého trojúhelníku,, na tajnou americkou základnu Long Tien, odtud putovalo loděmi přes Francii do USA. Tato fakta po válce potvrdil i největší výrobce opia v této oblasti Khun Sa, když přiznal, že obchoduje se CIA, jež skupuje celou jeho opiovou úrodu. Americký historik Dr. Alfred McCoy potvrzuje, že tyto nelegální příjmy americké vlády a obchodování s opiem bylo záměrně drženo před Kongresem USA v tajnosti, neboť byly obavy, že by takové operace Kongres neschválil.

Americký odborník přes drogové závislosti Allen Ginsberg v roce 1976 při senátním přelíčení, které bylo vedeno proti vládní CIA, uvedl v obžalobě před Senátem, že CIA pašovala celých osm let z Vietnamu drogy (zejména heroin) v mrtvých tělech amerických vojáků, které byly poté policií distribuovány překupníkům v USA. Produkce opia pro výrobu heroinu je letos v Afghánistánu na historicky nejvyšší úrovni, varuje zpráva OSN.

article_photo

Saigon – Institut akupunktury, kde se léčí závislí na drogách ze Zlatého trojúhelníku… Snímek Břetislav Olšer

Doktor Thien, byť byl patrně mírně neobjektivní vůči Američanům, není se čemu divit, ale byl lékařem, tak proč mu nevěřit, mi řekl, že faktem je, že po válce ve Vietnamu, jak asi všichni dobře víme, byla americká armáda kritizována za to, že vyvíjí malé snahy o osvobození amerických zajatců ve Vietnamu. Později byla dokonce obžalována z úmyslného maření záchrany svých vojáků.

Jak se ukázalo, vláda USA se bála, že tito vojáci vědí až příliš mnoho o drogových operacích armády a CIA, kterých se museli účastnit, a bála se, aby doma nepromluvili. Ale oni nakonec mnozí promluvili a celá věc došla v Kongresu na bouřlivý přetřes; však jakkoli beztrestný… Existují pouze dvě celosvětově uznávané platidla – ropa a drogy; většina válek, kterých se zúčastnily Spojené státy, byla jen pro ochranu jejich ropných zájmů; od Iráku, až po Libyi.

A jsme u podhoubí drogového podnikání; válka ve Vietnamu, kterou oficiálně USA omlouvaly bojem proti komunismu a útlaku obyvatel, měla totiž jediný záměr, udržení si drogového postavení; vládní CIA totiž vyráběla opium v jihovýchodní Asii.

Zisky z obchodu s touto zakázanou drogou vláda USA používala ke spolufinancování svých válek. Obchod s drogami se během vietnamsko-americké války uskutečňoval prostřednictvím generála Vang Pao, který s USA bojoval proti severnímu Vietnamu. Výměnou za to mohl generál Vang Pao používat americkou leteckou společnost Air America k přepravě opia ze svého území.

Mudžáhíd s americkou protiletadlovou raketovou kompletu země-vzduch FIM-92 Stinger

Šlo tenkrát o 9 tisíc tun, tedy takřka dvojnásobek oproti roku 2017. Maková pole se znovu objevují i v dříve „čistých“ afghánských provinciích. Celková plocha, kde se pěstuje mák pro opium, letos zabírá 328 tisíc hektarů, to je o 63 procent více než loni. Podle tehdejšího vrchního velitele spojeneckých sil v zemi Johna Nicholsona bylo na afghánském území dalších 400 až 500 podobných zařízení na zpracování opia. Za alarmující označuje situaci zvláštní zpráva OSN. Produkce opia je letos na historicky rekordní úrovni.

Zatímco loni získal především Tálibán pro financování svých akcí z makových polí přibližně 4 800 tun opia, letos už je to 9 000 tun. Rekordní produkce podle OSN „pravděpodobně povede k dalšímu nárůstu nestability, ozbrojených útoků a vyšším příjmům teroristických skupin v Afghánistánu“. O příjmech CIA, potažmo USA ani ťuk… V samotném Afghánistánu užívá heroin kolem jednoho milionu lidí z téměř 33 milionů jeho obyvatel.

Výrobu a užívání drog nezastavily ani dlouholeté vojenské mise mezinárodních sil OSN, kdovi jestli nyní vyslyší Trumpovo volání o pomoc. Za jejich pobytu se dokonce pěstování opia v posledních deseti letech podstatně zvýšilo. A hlavně na afghánském heroinu z opia je podle OSN na světě závislých kolem 50 milionů lidí. Ale kolik to je miliard dávek heroinu, kolik milionů závislých na drogách a kolik dalších milionů mrtvých na předávkování, o tom se také nepíše…

 Ze surového opia, tedy zaschlé šťávy z nezralých makovic máku, se totiž nejprve extrahují morfin a další alkaloidy. Teoreticky lze ze 100 kilogramů získat asi 12,3 kilogramu čistého morfinu; lze tak z jednoho kilogramu morfinu získat až 1,29 kilogramu čistého heroinu.
Hlavní oblastí produkce je neklidná jižní provincie Hílmand, kde podle zprávy OSN je až třetina zemědělské půdy vyčleněna pro produkci máku. Afghánská vláda tam prakticky ztratila kontrolu nad odlehlými oblastmi provincie poté, co se z oblasti na sklonku roku 2014 stáhly britské a část amerických jednotek.  http://svobodnenoviny.eu/kolik-maji-spojene-staty-ve-svete-vojenskych-zakladen-vysledek-by-asi-kazdeho-sokoval/

Spojené státy se v současnosti zápolí přímo s epidemií, která zabíjí stále víc lidí. Jejím původcem ale není ani bakterie, ani virus nebo sedavý životní styl – zabijákem číslo jedna u Američanů do 50 let je podle statistik předávkování drogami. Epidemie závislosti na opiátech decimuje americké regiony i města. Několik z nich už zažalovalo velké farmaceutické firmy. O čem to všechno je?Výsledek obrázku pro foto usa afghánistán opium

Také v tom, že téměř pětina držitelů zbraní ve Spojených státech přiznává, že užívá psychoaktivní látky a trpí duševní nemocí. Mezi nejužívanější látky oslovených majitelů zbraní patří kokain, marihuana a Xanax, tedy lék na panické a úzkostné stavy… Vyplývá to z průzkumu, který si nechalo vypracovat středisko pro léčbu drogových závislostí Florida House Experience, upozornil magazín Newsweek…

Výsledek obrázku pro olser new york

New York, Dvojčata ještě dávno před teroristickém útokem si hrdě stojí 26. února 1993, jako by tak měla být věčně … Snímek Břetislav Olšer
Inu, co na to řekne po 25. září 2018 OSN, které přebývá v New Yorku, že je to zrovna ve městě, které patří v oblasti narkomafie k nejhůře postiženým místům na světa a loni tu kvůli drogám z opia zemřelo 1374 lidí, což byl více než třetinový nárůst proti roku 2015, kdy zemřelo v USA následkem užívání drog a opiátů přes 52 tisíc lidí. V roce 2016 to podle předběžných údajů bylo už 60 tisíc obětí, letos může počet mrtvých dosáhnout sto tisíc…

Že zrovna Laura si stěžuje, že jí osud dětí přistěhovalců láme srdce:  http://www.rukojmi.cz/clanky/2051-budou-popohnani-pred-mezinarodni-soud-pro-valecne-zlociny-v-haagu-take-neradi-j-w-bush-dick-cheney-tony-blair-colin-powell-john-howard-a-dalsi-jestrabi-jez-vylhanou-irackou-valkou-zpusobili-soucasne-vrazdeni-is-daes

 

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *