Janáčkova filharmonie Ostrava – sezóna 2014/2015 –

4. Prosinec, 2014 – 9:13

„Bezesporu se jedná o jeden z vrcholů letošní sezóny,“ říká ředitel JFO Jan Žemla a srdečně zve všechny milovníky dobré hudby na koncerty, které se konají v Domě kultury města Ostravy 18. a 19. prosince.

Výrazného představitele české dirigentské kultury Jakuba Hrůšu zařadil renomovaný časopis Gramophone mezi deset mladých světových dirigentů, kteří mají před sebou hvězdnou budoucnost. S Janáčkovou filharmonií začal spolupracovat už za svých studií na AMU. „Ano, pamatuju si to jako dnes – bylo to v lednu 2004 v mých 22 letech, hráli jsme směsici nejrůznějších skladeb. Vím, že jsem tehdy poprvé v životě prováděl Smetanovu báseň Z českých luhů a hájů,“ vzpomíná Hrůša. A do Ostravy se letos opět vrací. Program připravovaného koncertu je velmi atraktivní. Zastoupena je česká hudba (Suk a Dvořák) a kromě toho zazní i jeden z nejkrásnějších violoncellových koncertů – Saint-Saënsův Koncert ro violoncello č. 1 v podání arménského sólisty Narka Hakhnazaryana, kterého provází pověst vynikajícího instrumentalisty ověnčeného spoustou ocenění z prestižních soutěží.

***

Jakub Hrůša a Narek Hakhnazaryan

18. a 19. 12. 2014, 19 hodin

Dům kultury města Ostravy

Program:

J. Suk: Fantastické scherzo pro velký orchestr

C. Saint-Saens: Koncert pro violoncello č. 1 a moll

A. Dvořák: Symfonie č. 8 G dur

Účinkují:

Narek Hakhnazaryan – violoncello

Janáčkova filharmonie Ostrava

Jakub Hrůša – dirigent

izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *