Investice – Víte, kde můžete zhodnotit své peníze

Pokud Vám každý měsíc z výplaty zbývají nějaké finance a všechny je neinvestujete třeba do hypotéky, určitě se zamýšlíte nad tím, jak je zhodnotit. V tomto směru se Vám nabízí řada možností. Jsou to investice rizikové, ale také ty méně rizikové neboli konzervativní. Pravdou zůstává, že každý si v tomto směru přijde na to své.

  • Spořící účty
  • Stavební spoření
  • Akcie
  • Dluhopisy
  • Nemovitosti
  • Podílové fondy

Hledejte investice podle jejich výhod a nevýhod

Investice jsou pestré a je jich mnoho. Jenže, jak si vybrat ty, které Vám budou vyhovovat nejvíce, ať už z hlediska výnosnosti nebo odpovídajícího rizika? Odpovědi hledejte v otázkách uvedených níže, kde se dočtete vše potřebné.

Co přináší spořící účet?

Mezi klady patří fakt, že peníze máte ihned k dispozici, zároveň jsou pojištěné. Na druhou stranu počítejte s malým zhodnocením.

V čem je zajímavé stavební spoření?

Jeho největší výhodou jsou příspěvky od státu, když dodržíte jisté podmínky minimálního vkladu. Zároveň se na Vás bohužel vztahuje vázací doba.

Jaké jsou výhody a nevýhody akcií?

V tomto směru jde o relativně rizikové investice, kterým musíte rozumět. Když tomu tak je, zhodnocení může být relativně vysoké. Pokud tomu tak není, můžete přijít o peníze.

Vyplatí se investice do dluhopisů?

V jejich případě získáte garantovaný kupón. Pokud je získáte od neodborného prodejce, můžete přijít o peníze.

Co takhle podílové fondy?

Pro ně hovoří jednoznačně dostupnost, velký výběr a také jednoduchost. Naopak musíte počítat s vyššími poplatky a určitou nestálostí trhu.

Kam jinam investovat peníze?

Hodně záleží samozřejmě na tom, kolik peněz máte. Pokud hodně, může se stát zajímavou investicí některá z nabízených nemovitostí na trhu. I v tomto směru byste ovšem měli být alespoň částečně zběhlí v realitách nebo využijte služeb odborníků. Když máte naopak peněz málo, investujte do sebe. To je jedna z nejužitečnějších rad vůbec. Možná právě díky této investici budete jednou šťastní a finančně zabezpečení.