Vážení příznivci Janáčkovy filharmonie Ostrava,

30. Říjen, 2014 – 18:42

rádi bychom Vás (a Vašim prostřednictvím další milovníky dobré hudby) upozornili, že ještě dnes a zítra máte jedinečnou příležitost slyšet naživo jednu z nejlepších světových klavíristek Olgu Kern. Společně s Janáčkovou filharmonií a pod taktovkou Michaila Jurowského uvede Čajkovského slavný klavírní koncert „b moll“ (Dům kultury města Ostravy od 19 hodin).

Pro ty, kteří navštíví některý z těchto koncertů, jsme navíc připravili dárek. Jednak to bude volňásek na pondělní (3. 11.) koncert Komorního orchestru Opolské filharmonie, a k němu ještě slevový kupón. Ten jeho majiteli dává možnost koupit si vstupenky na následující koncert Janáčkovy filharmonie (13. 11. 2014) s 30% slevou. Ale pozor – kupón platí pouze do 4. 11. 2014 v Janáček Pointu (DKMO).

Datum 3. listopadu jsme už zmínili, ale akcí tento den se sešlo více. Kromě koncertu bude i beseda. V Knihcentru (bývalý Librex) bude od 16.00 o svém nástroji – ale nejen o něm – povídat Martin Raška, kontrabasista JFO, který v září zazářil na soutěži v německém Andernachu. Získal zde třetí místo a je teprve druhým Čechem v historii, který se probojoval do finále. Gratulujeme! O jeho nesporných kvalitách se budete moci přesvědčit na koncertu v rámci Klasického cyklu dne 13. 11.

Ale to trochu předbíháme, protože ještě předtím pojedeme na festival. „Janáčkovci“, kteří jsou nejen díky pravidelným Ostravským dnům skutečnými experty na „novou“ hudbu, totiž nemůžou na Hudebním fóru v Hradci Králové chybět. Budete-li mít 4. 11. cestu kolem, tak se zastavte do sálu hradecké filharmonie. S orchestrem pro tuto příležitost nastudoval dvě symfonie (Silvestrova a Kančeliho) brněnský dirigent Pavel Šnajdr.

A v listopadu nás čekají také pravidelné Česko-korejské dny. Janáčkova filharmonie pro tuto příležitost nastuduje dvě korejské skladby – zajímavý počin na poli klasické hudby – a Chačaturjanův koncert v podání špičkové korejské sólistky Yoon-Hee Kim. Koncert má „na starost“ náš šéfdirigent Heiko Mathias Förster – i na něj se můžete 7. 11. od 19 hodin v sále DKMO těšit. Více o koncertu zde.

V polovině měsíce (8. – 14. 11.) bude mít Ostrava tu čest hostit První český klarinetový kongres (více na www.cekla.cz), který vyvrcholí 14. 11. závěrečným koncertem s Janáčkovou filharmonií.

DKMO, začátek v 15 hodin, skladby Kramáře, Pavlorka, Mendelssohna a Temla, sólisté-klarinetisté Florent Heau, Igor Františák, Jiří Porubiak, Milan Řeřicha a Charles Neidich, dirigent Valentin Urjupin, vstupné 150 Kč, studenti, důchodci a ZTP 80 Kč.

A sladká tečka na závěr. Koncert ve Vídni 24. listopadu v Konzerthausu. Na programu světová premiéra a Prokofjevův klavírní koncert, který zahraje vynikající klavíristka Anna Shelest. A cože je na této zprávě nejsladší? Pro zájemce o koncert JFO ve Vídni nabízíme 15% slevu; koncert ale zazní (s trochu upraveným programem) i v Ostravě ve dnech 27. a 28. 11.

Marcela Marmolová
asistentka ředitele

Janáčkova filharmonie Ostrava, p. o.
28. října 124, 702 00 OSTRAVA
t.   +420 597 489 499
m. +420 605 114 836
e.  marmolova@jfo.cz
w. www.jfo.cz

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Říj 12, 2017: ????

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *