Tohle není zvěrstvo Banderovců z 2. světové války, ale z roku 2014…

Že to není na Ukrajině nic nového, že Banderovci byli spolu s Ustašovci ti nejhrozivější zločinci? Fašismus s neonacismem však mají na Balkáně své tradice hluboko pod kůží. Banderovci mají jen „odhad obětí v osvobozovacím boji za nezávislost Ukrajiny“, avšak Poláci vraždili… Rád bych mu připomenul, že Banderovci nejsou jen levicová propaganda. Jiří Doleček popsal ve své knize „Popraviště aneb Zpověď volyňského Čecha“ vše a zdokumentoval to, co prožili v letech 1940-1945 jeho příbuzní… A ještě ukázky z knihy amerického historika Timothy Snydera: „Krvavé země“…

Na jaře roku 1943 na Volyni, obsazené německými vojsky začaly rozsáhlé etnické čistky. Tyto zločiny neprovedli nacisté, ale militantní ukrajinští nacionalisté, kteří chtěli „očistit“ území Volyně od polského obyvatelstva. Ukrajinští nacionalisté obklíčili polské vesnice a kolonie a vraždili. Zabili každého – ženy, starce, děti, kojence. Oběti zastřelili, ubíjeli holemi, rozsekali sekyrami.

Pak mrtvoly zavražděných pohřbili někde v poli, vyplenili jejich majetek, nakonec domy zapálili. Místo polských vesnic zbyly jen ohořelé ruiny. Zavraždili i ty Poláky, kteří žili ve stejných vesnicích s Ukrajinci. Bylo to ještě jednodušší – nebylo nutné shromáždit velké skupiny. Malé skupiny OUN napadly spící vesnice, vešli do domů a zabili všechny Poláky. Místní pak pohřbili mrtvé vesničany „špatné“ národnosti… Jako Hitler s Židy po norimberských zákonech o německé krvi…

Podarkov – Kleščinská: zavražděná vrahy z UPA 16.8.1943. Jsou zřetelné stopy mučení…

Tak bylo vyvražděno několik desítek tisíc Poláků, jejichž jedinou chybou bylo jen to, že se nenarodili jako Ukrajinci a žili na ukrajinské půdě. Dne 9. února 1943 banderovská banda Petra Netoviče, vydávající se za sovětské partyzány, vstoupila do polské vesnice Parosle u Vladimirca v Rovenské oblasti. Rolníci již dříve partyzánům před tím poskytovali pomoc, vřele přivítali hosty. Když se dost nasytili, bandité začali znásilňovat ženy a dívky.

Tělo mladé ženy přeřezané pilou…

Před zavražděním jim uřezali prsa, nos a uši. Mužům před smrtí uřezali pohlavní orgány. Dobíjeli je údery sekerou do hlavy. Dvěma výrostkům, bratrům Gorškevičovým, kteří se snažili zavolat na pomoc partyzány, rozpárali břicho, uřezali nohy a ruce, nasypali sůl na rány, a nechali je zemřít na poli. Celkem v této obci bylo brutálně umučeno 173 lidí, včetně 43 dětí.

Když druhý den partyzáni vstoupili do vesnice, uviděli v domech vesničanů hromady zmrzačených těl ležících v kalužích krve. V jednom z domů na stole u zbytků z oběda a nedopité láhve samohonky leželo nahé, mrtvé, rok staré dítě, přibité k desce stolu bajonetem. V jeho ústech byla napůl snědená okurka. Vojvodství Lutske, Lipniki, kraj Kostopil, 26. března 1943. Obyvatel kolonie Lipniki – Jakub Varumzer bez hlavy, výsledek masakru spáchaného teroristy UPA (OUN-UPA) pod rouškou noci.

Během masakru polské obce Lipniki zahynulo 179 lidí, včetně Poláků z okolí, kteří zde hledali útočiště. Byly to většinou ženy, starší osoby a 51 dětí ve věku 1 až 14 let, 4 ukrývající se Židé a jeden Rus; 22 lidí bylo zraněno. Identifikováno bylo 121 polských obětí, obyvatel Lipniku.

Z vesnice Volkovyja jednu noc Banderovci odvedli do lesa celou rodinu. Dlouho se posmívali nešťastným lidem. Když viděli, že manželka je těhotná, rozpárali jí břicho, vytáhli z něj plod a do břicha jí natlačili králíka. Jednou v noci bandité vpadli do ukrajinské vesnice Lozovuju. Během 1,5 hodiny zabili více než 100 civilistů, rolníků. V chatě Nasti Djagun bandité sekerou zabili jejií tři syny.

Nejmladšímu, čtyřletému Vladíkovi, odsekali ruce a nohy. Jednu ze dvou rodin v Kleščinských v Podjarkově umučila UPA 16. srpna 1943. Fotografie čtyřčlenné rodiny – muž, jeho manželka a dvě děti. Obětem vytrhali oči, udeřili do hlavy, spálili ruce, pokusili se odříznout horní a dolní končetiny, bodné rány na těle…

Oběti banderovského masakru v obci Katarinovka (Volyňská oblast), noc ze 7. – 8. kvetna 1943.

V obci Zalesje Koropetsky (Ternopolska oblast) 7. února 1944 došlo k ještě hroznějšímu případu. Banda UPA napadla vesnici s cílem zmasakrovat polské občany. Asi 60 lidí, většinou ženy a děti, byli nahnáni do stodoly, kde byli upáleni zaživa.

Jeden chlapec ze smíšené rodiny – napůl polské, napůl ukrajinské – měl od Banderovců na výběr – zachránit si život, když zabije svoji matku – Polku. Odmítl a byl zabit spolu se svou matkou.

Tarnopol, vojvodství tarnopolske, rok 1943. Jeden (!) ze stromů podél venkovské silnice, před níž teroristé UPA (OUN-UPA), pověsili transparent s nápisem v překladu do polštiny: „Cesta k nezávislé Ukrajině“. A na každém stromě po obou stranách silnice vytvořili tzv. „věnce“ ze zavražděných polských dětí.

„Starší děti udusili a malé děti do jednoho roku vzali za nohy a udeřili hlavou o dveře – a hotovo, na vůz. Litovali jsme naše muže, že tak pracují celou noc, pak přes den do další vesnice a pak další noc do další vesnice, kde se lidé skrývali.“ (z výslechu banderovce)

„Věnce“

Lipniki, kraj Kostopol, vojvodství Lutsk… 26.března 1943. Svezené oběti k identifikaci a pohřbu – oběti masakrů spáchaných OUN – UPA.

Polovecka oblast, újezd Čortkov, vojvodství Tarnopol, les, nazývaný Rosochac, 16. – 17. leden 1944. Místo, ze kterého bylo vyňato 26 obětí – polští vesničané z Polovce, zavraždění a umučení UPA.

Inu, co dodat; snad jen to, že výše uvedené hrůzy a zvěrstva nejsou mládeži doporučena k vidění pro nelidskou brutalitu Banderovců, jejichž následovnice – nacionalistická strana Svoboda, je v současné koaliční vládě Ukrajiny… Viz. následující video:

http://www.teplickykuryr.cz/news.php?extend.5425.2