Bílý fosfor

7. Srpen, 2014 – 0:08

Schopnost samovznícení bílého fosforu při styku se vzduchem se v polovině minulého století využívalo k výrobě samozápalných leteckých pum a dělostřeleckých granátů.

Zákeřnost těchto zbraní spočívala v tom, že hořící fosfor způsobuje mimořádně těžké a špatně hojitelné popáleniny. Použití bílého fosforu ve válce je obvykle vnímáno jako kontroverzní záležitost a to zejména v hustě obydlených oblastech s civilním obyvatelstvem. Ačkoliv je bílý fosfor jedovatý, nebývá zpravidla použit jako chemická zbraň, ale jako hořlavina. Může sloužit k osvícení bojiště, označení cílů nebo naopak k zahalení bojiště kouřem. Používá se také k ničení (v podstatě upalování) živé síly nepřítele nebo k vyhnání nepřátelských bojovníků z bezpečných úkrytů a případně též k podlomení jejich bojové morálky.

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os

Reklama:
  1. 2 reakce na “Bílý fosfor”

  2. Bílý fosfor byl použitý Američany ve Faludži v Iráku, podle našeho zpravodaje Turečka i v Gaze při likvidaci odporu při intifádě, ve Slavjansku a nyní i v Doněcku. Pro odpůrce kyjevské vlády se od roku 2012 stavějí na Ukrajině koncentrační tábory, jak oznámil Kirill Frolov z Asociace pravoslavných expertů.“Gruz 200″ nedá zahynout hrdinným obráncům Luhanska, téměř pravidelným spojením se starou vlastí!

    od Petr Gabriel v Srp 7, 2014

  3. Pana Turečka jsem poznal v Jeruzalémě, ale jeho propalestinský fanatismus mě velmi zklamal… Naštěstí je to asi proto, že má blízko k jedné moravské Palestince, co žije v domě svého arabského muže, dům cca za deset a víc milionů, někde jsem tuto rodinu přiblížil…

    od olser v Srp 7, 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *