Kosovo, NATO, USA a spol…

24. Červenec, 2014 – 18:01

Třeba by asi nikoho nenapadlo, že všude tam, kam vkročí USA, potažmo NATO, tak vznikne krvavá válka. Korea, Vietnam, Irák, Afghánistán, Libye, Egypt, Sýre, nyní Ukrajina. Chce snad někdo popírat, že na Majdaniu byli na barikádách nejvyšší představiteleé USA, resp. CIA?Má snad někdo odvahu tv rdit, že videa bojů Pravého sektopru s policií, házení zápalných láhví, bití holemi, lynčování… že to vše je jen manipulace s kamerami a střihy?

Na barikádách, kde se vyskytuje též nacionalistická strana Banderovců, co má tradici v zabíjení. Prostě, partička profesionálních “bijoků”, co putují po bojištích světa; může za to i Catherine Ashtonová, nejvyšší představitelka unijní diplomacie, náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová. Sám šéf americké diplomacie John Kerry pak prohlásil, že USA jsou zásahem policie proti “pokojným” demonstrantům “znechuceny”. Svůj podíl má i americký viceprezident Joe Biden.

Zabarikádované náměstí Majdan patřilo USA; vystoupil na něm senátor John McCain, který je vůdčím hlasem republikánů v zahraničně-politických otázkách. Spolu s ním na Ukrajinu jel i šéf senátního podvýboru pro Evropu demokrat Chris Murphy. Dalším provokatérem se stal německý ministr zahraničí Guido Westerwelle, jenž se osobně zúčastnil demonstrace v Kyjevě. Je to počínání hodné diplomata? Nebo jde o další podněcování nestability na Ukrajině? EU má své pevné metody; patologické vydírání a podněcování k násilí. Rovněž ředitel americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) John Brennan navštívil o ukrajinské hlavní město Kyjev.

Radost by měl Václav Havel; napřed byl jako “profesionální humanista” pro zrušení Varšavské smlouvy a zároveň i NATO, aby vzápětí změnil dramatickou pózu a stal se z něho schizofrenik. Jeho projev jako prezidenta ČSFR o NATO v Parlamentním shromáždění Rady Evropy, Štrasburk, 10. května 1990, to dokazuje: …“Současný název je do té míry spjat s érou studené války, že by bylo výrazem nepochopení současného vývoje, kdyby se měla Evropa spojovat pod praporem NATO. Mohou-li být dnešní struktury západoevropské bezpečnostní aliance předobrazem či zárodkem budoucí aliance celoevropské, pak tomu tak rozhodně není proto, že Západ vyhrál třetí světovou válku, ale proto, že zvítězila dějinná spravedlnost. Druhým důvodem nevyhnutelné změny názvu je jeho zjevná geografická nevýstižnost: s Atlantickým oceánem by totiž v budoucím bezpečnostním systému sousedila jen menšina jeho účastníků….“

O pár roků později už převlékl kabát. Byl březen 1999, kdy se Česko, spolu s Polskem a Maďarskem, definitivně odpoutalo od komunistické minulosti svým účelovým vstupem do Severoatlantické aliance (NATO) jako její devatenáctý člen. Dvanáct dnů před útoky Aliance na Bělehrad. Vyšel tak pokus o “namočení” Česka do rafinované zrady bývalých přátel. Byla to tragikomická situace; najednou jsme byli s armádou hajlujících sociopatů členy elitního seskupení vojenských sil NATO. Náletů se sice ČR přímo neúčastnila, souhlasila však s přistáváním letadel a přesuny jednotek NATO přes své území. O naše letadla nikdo nestál, ale o ranveje a zradu Srbů ano; 24. března 1999, ve 20 hodin středoevropského času, tak dopadly první bomby na Srbsko a Černou horu…

Že bombardování Bělehradu Václav Havel nikdy nenazval humanitárním? Omyl; důkazem je část originálu jeho rozhovoru pro deník Le Monde: “Domnívám se, že během zásahu NATO v Kosovu existuje jeden činitel, o kterém nikdo nemůže pochybovat: nálety, bomby, nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární: to, co je zde ve hře, jsou principy, lidská práva, jimž je dána taková priorita, která překračuje i státní suverenitu. A to poskytuje útoku na Jugoslávskou federaci legitimitu i bez mandátu Spojených národů…”

Washington byl ohledně Kosova velmi rychlý, jako bleskový a účelový vstup ČR do NATO, a uznal nezávislost regionu dva roky před tím, než OSN v roce 2008 označila tento region za legální. Navzdory tomu, že v roce 1999, kdy bombardovaly USA, resp. NATO, Bělehrad, přičemž se účelově oháněly platnou úmluvou OSN o ochraně menšin.A srovnání Krymu a Kosova? Nepařičné. Condoleezza Riceová, co se objímala s Kaddáfím, když smiřovala USA s Libyí, zdůraznila platnou úmluvu OSN o ochraně menšin. “Jsme přesvědčeni, že Kosovo je “sui generis” (zvláštní případ), který nastal kvůli rozpadu Jugoslávie a agrese prezidenta Miloševiče proti kosovským Albáncům, které donutil k humanitární krizi.”

Ovšem jediným Čechem, který v té době v Kosovu z pověření OSN pobýval, byl Jiří Dienstbier starší, zvláštní zpravodaj OSN pro lidská práva v Jugoslávii, Bosně a Hercegovině a Chorvatsku. A ten opakovaně prohlásil, že k masovému exodu Albánců a jejich humanitární krizi došlo až v souvislosti s bombardováním NATO. Etnické čistky z let 1999 a 2004, kdy bylo vyhnáno přes 300 tisíc lidí, vypáleno 52 tisíc domů, zničeno 130 křesťanských kostelů a klášterů…? Human Rights Watch uvedla a potvrdila Dienstbierova slova, že bylo více než 500 civilistů zabito při úderech NATO v bývalé Jugoslávii.

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os

Reklama:
  1. 18 reakce na “Kosovo, NATO, USA a spol…”

  2. Havel byl ubožák a alkoholik bez vlastního názoru. Dělal přesně to, co mu nařídili jeho loutkovodiči z poza velké louže. Pak mu za to tleskali v Kongresu… ;o) Tragickým paradoxem,je ten fakt, že havlismus je jako zhoubná metastáza prolezlý celou českou společností, napříč politickým a hospodářským spektrem. Ať volíte koho chcete, vždy zvolíte(jako na potvoru) havlistu. Kdo vstoupí do politiky jako nehavlista, je buďto odejit, nebo zformován ke „správnému“ politickému názoru, viz např. vůdce Svobodných Mach.Tento „svobodomyšlenkář“ znenadání podporuje symbol vazalství-US radar v Brdech…

    od V.P. v Čec 25, 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *