Je to pravda, že se Kohout se nezastaví před žádným zvrhlým činem? Že se nechal slyšet, že průkaz asistenta senátora PČR mu vydal nedávno zavražděný partner exhejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové Roman Houska z ČSSD, neboť je prý s Kohoutem pojilo politické podnikání…? A parkovací průkaz poslance Parlamentu ČR zase údajně obdržel od již zesnulé poslankyně Hany Orgoníkové, která  měla Kohoutovo auto využívat? Lze charakterizovat zvrhlost Lukáše Kohouta jako zákeřnost hyeny, která se neštítí ničeho, ani zneužití již mrtvých politiků? Možná pravda, možná lež, stoprocentní jistotu můžeme mít jen s faktem, že zavražděný Houska nebyl nikdy poslancem ani senátorem, nemohl mu proto ani Kohout „asistovat“.Lukáš Kohout při protiromské demonstraci ve Varnsdorfu.

Neomalená drzost některých lidí přesahuje rámec myšlení slušného člověka. Je to fakt, že v případě Lukáše Kohouta jde o případ blížící se schizofrenii a mentální retardaci jedince s rysy patologického lháře a neléčeného narcisty a hochštaplera? Je možné, že jeho psychický stav se symptomaticky blíží k hebefrenii, projevující se přehnanou svévolí, šaškováním, používáním slovních novotvarů, jimž nerozumí. Bez léčby vede k postupnému rozpadu osobnosti – řec. hebe – dospívání; -frenie… O tom, že jde o patologického lháře a podvodníka nelze pochybovat, důkazů o tom je spousta. V roce 2002 se opakovaně vydával za asistenta poslance, ministra zahraničí a někdejšího předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana a létal do exotických destinací. Způsobil škodu 1,6 milionu korun, za což mu v roce 2005 soud vyměřil dva roky podmíněně s pětiletým odkladem. O rok později mu soudy změnily trest na 28 měsíců nepodmíněně, Kohout strávil ve věznici 18 měsíců.

„Jsem Lukáš Kohout, vedoucí kanceláře a mluvčí předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana,“ třeba zrovna tak se tato veselá kopa představovala jménem Kavana před čtrnácti roky a Sněmovna mu proplácela letenky do různých zemí světa. Navštívil tak zadarmo JAR, Maledivy či Thajsko. Od firmy Weber Service dostal letenky za téměř 1,8 milionu korun, za které měl údajně v prosinci 2002 letět tryskáčem na Srí Lanku. Letadlo však nedostalo povolení k přeletu nad Indií. Kdo by tenkrát tušil, že v těch dobách dvaadvacetiletý kuchař a číšník si jen hrál na to, že má známé mezi špičkovými politiky, Karlem Kühnlem počínaje, přes Jana Kavana i Hanu Marvanovou, a pražským zastupitelem Hvížďalou nebo klubem Unie svobody konče.

Dělal jim údajně asistenty. Jeho “pracovní” aktivity byly přepestré. Kniha pod názvem „Falešný asistent na křídlech Parlamentu“, jejíž spoluautorkou byla jeho obhájkyně Klára Samková-Veselá, mu byla vydána roku 2006. V roce 2011 působí jako předseda Mladých sociálních demokratů ve Varnsdorfu, kteří se od něho dávno distancovali, vydal se rovněž do Prahy, kde vstoupil do US-DEU; odstartoval tak kariéru falešného asistenta, tajemníka a mluvčího politiků. Tvrdil také, že zakládá pravicovou stranu, po vzoru Fica s názvem Směr.

Jeho činnost je velmi různorodá; byl vězněn za podvod a krádež ve Stráži pod Ralskem, strávil pár měsíců ve vazební věznici v Praze na Pankráci, vydával se též za mluvčího technoparty CzechTek, byl organizátorem protiromských demonstrací na Šluknovsku; extrémisté ve Varnsdorfu v čele s Kohoutem se snažili přesvědčit policii, že mají právo pokračovat dál, protože jde o náboženské shromáždění, které nemá ohlašovací povinnost. Členům antikonfliktního týmu dokonce představili ministranta, který je měl vést. Ukázalo se, že jde o agilního člena neonacistické scény Jiřího Engelharta.

Letos šla jeho drzost tak daleko, že bez relevantního efektu kandidoval do Evropského parlamentu za Aktiv nezávislých občanů, na podzim si chce celou maškarádu zopakovat, když míní kandidovat v komunálních volbách ve Varnsdorfu. Opět bude prohlašovat, že ve volební kampani se zaměří na lidi do 25 let, program bude obsahovat i legalizaci marihuany. Z jeho minulosti je známý i falešný e-mail, jímž vyzval tehdejšího vicepremiéra Jiřího Čunka k rezignaci. Výzvu napsal na hlavičkovém papíře a vydával se za celý senátorský klub KDU-ČSL.

Na první pohled běžný typ floutka, který se však v momentu, kdy zahlédne kameru či mikrofon, mění se v oživlého čertíka v krabičce s fantazií Barona Prášila. Vzhledem k rozhodnutí Okresního soudu v České Lípě, aby nastoupil k výkonu trestu, že se vydával za asistenta Jana Kavana a létal po světě za peníze Sněmovny, požádal prezidenta Václava Klause o milost; naštěstí neudělenou. Jeho uvěznění je prý politické spiknutí; soud ho chtěl umlčet a zastavit další protiromské demonstrace ve Varnsdorfu. Již nyní se cítí být jako Václav Havel v době disentu, tvrdí tento nevídaný zjev české kriminální scény. Vyhrožoval soudem ve Štrasburku…

A Kohout, tento “veledůvěryhodný” občan, nelegálně zneužívající peníze daňových poplatníků, byl jedním z těch “poctivých” obyvatel, kteří vedle romského aktivisty Holomka podali trestní oznámení pro podezření z protiromského rasismu na starostku Ostravy-Mariánských hor a Hulvák Lianu Janáčkovou a jejího zástupce Jiřího Jezerského; oba soud zprostil viny. Prohlížel jsem si ho u soudu; spíš bych ho tipoval na sňatkového podvodníka, krasavec, sebevědomý šoumen. Snad proto se tam seznámil s romským aktivistou Kumarem. Tenkrát křičel: Chraňte Romy, dnes povykuje: Romové, běžte pracovat a přestaňte krást. Typický hochštapler a manipulátor. Lze očekávat, že se jeho labilní psychika může v dalších dnech projevit i tím, že bude tvrdit, jak dostal povolení pro Kavanovu asistenci od již zesnulého prezidenta Václava Havla a že za povolením letenky na Srí Lanku bylo doporučení zavražděného podnikatele Františka Mrázka…?

Inu, jak nazvat zhůvěřilou lehkomyslnost politiků, žijících z peněz daňových poplatníků, že se tak snadno nechají napálit psychopatem? A co říct o soudcích, kteří dovolí běhat po světě prokazatelnému lumpovi s tváří donchuána…? Že by to byla cílená politika české justiční mafie, která už má věznice zaplněné až po stropy…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os