V Izraeli se s neonacisty nemazlí

24. Listopad, 2008 – 17:08

Soudy v Praze a Plzni i tamní radnice a hlavně policie by si měly vzít příklad z židovského státu, jak zacházet s neonacisty. Obvinit, zatknout, odsoudit a zavřít. Jinak to nejde. Každý musí dodržovat zákony.

Jestliže víme, že nějaká skupina extrémistů běžně hajluje, vykřikuje nacistická hesla a mlátí pokojné občany, je zbytečné čekat, až to udělají znovu. Prevence je nade vše. Nečekat až bude spáchán zločin, ale udělat vše proto, aby k němu vůbec nedošlo

Izraelská policie zatkla skupinu osmi mladých přistěhovalců z Ruska ve věku 16 až 19 roků, kteří napadali ortodoxní Židy, homosexuály a bezdomovce, jejichž bití si natáčeli na video.

Byli obviněni z nedovoleného ozbrojování a propagace fašismu, ohrožování práv a svobody občanů. Soudní senát země, která zažila nacistický holocaust s šesti miliony umučených Židů, nejednala v rukavičkách.

Bezprecendentní tresty jsou toho důkazem – dnes si vyslechli vysoké ortely, od 1 až 7 let vězení a varování:

V Izraeli není místo pro fašistickou ideologii a basta.

Vidět v Izraeli hajlující mladíky byl pro jeho obyvatele šokem. Na vině jsou rodiny ruských přistěhovalců, které mají velmi záhadný židovský původ, mnozí mají doklady padělané.

Pravým Židem totiž může být pouze osoba, která pochází z židovské matky. Otec je také v Izraeli vždycky nejistý…

A tito Rusové přivážejí do Izraele nejen kriminalitu, ale i boření judaistických zásad, jako je dodržování košer stravování a šabatu, či porušování zákazu, že se nesmí od pátečního večera přes celou sobotu pracovat.

Přesto tzv ruští židé provozují během dne šabatu prádelny, bary a jiné podniky, prodávají vodku i vepřové maso. Mnozí využijí velkých výhod, poskytovaných Izraelem pro přistěhovalce – olim, kteří mají ihned práci, byty i automobily se značnou slevou, aby v určitý čas vše zpeněžili a „poanglicku“ se vytratili do jiné „vstřícné“ země.

Podobných případů „žadatelů“ o azyl, kde se dá, známe také u nás habaděj.

Z dvaceti vražd obvinila v minulých dnech ruská prokuratura gang neonacistů, jenž dva roky řádil v ulicích Moskvy.

Extremisté napadali lidi, kteří neměli slovanské vzezření, zejména Kavkazany.

V gangu působilo devět lidí ve věku 17 až 22 let. Vraždy páchali mnozí z nich v době, kdy jim nebylo ani 16 let…

Rasistické skupiny v Rusku mají kolem 70 tisíc členů. Do centra pozornosti se ale dostávají jen nejotřesnější případy, jako například videonahrávka na internetu, na níž maskované osoby sťaly dva spoutané Kavkazany.

Pá týdnů před pětačtyřicátým výročím, kdy byl v Dalasu zastřelen nejmladší prezident USA J. F. Kennedy, oznámili. američtí vládní agenti zmaření spiknutí, jehož cílem bylo zavraždit dalšího demokratického prezidentského kandidáta, tentokrát Baracka Husseina Obamu.

Vykutálená ozbrojená dvojice byla zatčena v okrese Crockett County v Tennessee. Dvacetiletý Daniel Cowart a osmnáctiletý Paul Schlesseman se hlásí k neonacistům.

Vlastní smrt jim nevadila, počítali, že během akce zemřou jako hrdinové, aby se zavděčili rasistickému Ku-klux-klanu. Předtím měli v úmyslu zastřelit 88 studentů a dalším 14 setnout hlavu. Čísla jsou prý symbolická pro nacistickou ideologii.

Není možné řešit až důsledky, ale začít se zabývat už příčinami. Dělnická strana v Česku se až příliš nápadně podobá NSDAP – Národně socialistické německé dělnické straně.

Všichni víme, tedy většina z nás, co to bylo a co z toho vzešlo. Z nacistické epidemie vražedná pandemie…

Reklama:
  1. 3 reakce na “V Izraeli se s neonacisty nemazlí”

  2. No tak pane Olšer – tohle je trochu přehnané, dávat jako příklad přísného postupu proti „neonacistům“ takový extrém, jako ruské přistěhovalce do Izraele, kteří tam napadají tamní lidi. U nás je situace poněkud jiná, řekl bych. Jde o NAŠE lidi, kteří napadají (spíš jen slovně) cizorodý prvek ve společnosti, navíc často oprávněně. Cítím v tom jakýsi rozdíl, nebo ne?

    od mover v Lis 26, 2008

  3. Cítím, že v tom není žádný rozdíl, ať někdo tluče cizorodý či domácí prvek. Jakékoli násilí se mi totiž příčí…Cítíte vy snad rozdíl, když k nám přicházejí rusky mluvící mafiáni a střílejí NAŠE lidi, nebo když naši borci zase likvidují Kočky, Mrázky a jiné podnikavce…?

    od obr v Lis 26, 2008

  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 14, 2016: hampton bay fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *