Sebevražedný atentátník s rozpadajícím se obličejem…?

24. Listopad, 2008 – 15:12

Miliarda a čtvrt muslimů světa bude o dalšího služebníka Alláha bohatší. Americký popový zpěvák Michael Jackson totiž konvertoval k islámu. Padesátiletý „král popu a plastických operací“ poprvé při slavnostním obřadu v Los Angeles pronesl šahádu -vyznání víry a přijal nové jméno Mikaeel.

„Věřím, že není boha kromě Boha a že Muhammad je posel boží- La iláha illal -láhu va Muhammadun rasúl-ut-láhi“ řekl arabskou formulku a bylo to. Muslim jako Brno. Alláhu akbar…

K islámu podle britského deníku přivedli Jacksona kanadský hudební skladatel David Wharnsby a producent Philip Bubal, s nimiž zpěvák spolupracuje. Oba už uctívají ramadán dávno, dokonce za sebou mají hadž – cestu do Mekky. Svorně tvrdí, že jako muslimům se jim lépe žije.

Asi proto, že mají v koránu spoustu súr, které napravují jejich „zanedbanou“ duši. Třeba ta devátá a verš pátý….

„A až uplynou posvátné měsíce, pak zabíjejte modloslužebníky, kdekoliv je najdete, zajímejte je, obléhejte je a chystejte proti nim všemožné nástrahy! Jestliže se však kajícně obrátí, budou dodržovat modlitbu a dávat almužnu, nechte je jít cestou jejich, vždyť Bůh je věru odpouštějící, slitovný…“

Bodejď, větší bere, navíc, komu se podařilo srazit USA na kolena? A když už se Jacksonovi po četných plastických operacích začal rozpadat obličej i obě jeho manželství, snad ho zachrání Alláh, který ve čtvrtém ráji poskytuje až několik desítek černookých panen k všeobecnému obcování.

Ke změně víry ho přesvědčoval i jeho starší bratr Jermaine, mnoho let poctivý islamista. Jako dar, se kterým chtěl Michael vstoupit mezi vyznavače koránu, měla být mešita, do jejíž stavby chtěl investovat své miliardy v Bahrajnu, kde nějakou dobu žil.

Na konci roku 2003 byl obviněn z pohlavního z zneužívání 14-letého chlapce. O rok později začal proces, ve kterém Jacksonovi hrozilo až 20 let vězení. V červnu toho roku porota osvobodila Jacksona, jež zřejmě potají vznášel pětkrát denně své prosby k Alláhovi, ve všech bodech obžaloby.

Jacksonův spolupracovník uvedl, že jménu Mikaeel, které je jménem jednoho z andělů, dal Jackson přednost před dalším muslimským jménem – Mustafa, které znamená „vyvolený.“

V rozhodnutí konvertovat jej podpořil i zpěvák a skladatel Yusuf Islam, kdysi známý jako Cat Stevens.

Již v minulosti na sebe Jackson upoutal pozornost některými protižidovskými výroky a už v roce 2004 se spekulovalo o jeho tajné konverzi k islámu poté, co vyšly najevo jeho vztahy s organizací Islámský národ (Nation of Islam).

Minulý týden prodal Mikaeel Jackson svůj kalifornský ranč Neverland, aby pokryl své dluhy.

V pondělí proti němu totiž začne v Londýně soudní přelíčení, vyvolané žalobou bahrajnského šejka Abdully Bin Hamada Bin Isy Al Chalífa, který tvrdí, že zpěvákovi v roce 2007 poskytl 4,7 milionu liber (2,2 milionu dolarů) poté, kdy v důsledku soudních procesů kvůli obtěžování dětí Jackson zbankrotoval.

Zpěvák měl výměnou pro šejcha exkluzivně nazpívat nové album, což nedodržel a arabský miliardář se nyní domáhá vrácení svých peněz.

Záliba zpěváka, známého také řadou plastických operací obličeje, v trávení času v nestandardních vztazích s malými chlapci by mu nemusela ve vztahu k jeho nové víře způsobovat problémy.

Přestože dnes je v řadě islámských zemí homosexualita tvrdě potíraná, prezident Ahmadínežád dokonce tvrdí, že Íránu žádní gayové nejsou, v minulosti byla oslavována ve výtvarném umění a poezii například turecké Osmanské říše.

Stejně tak Mohamed, považovaný muslimy za proroka, pojal za svoji manželku Ajšu v jejích 9 letech. K tomu nutno dodat, že Korán je drtivou většinou muslimů považován za naprosto bezchybný a závazný vzor k následování.

Jackson je dalším známým amerických představitelem show-byznysu, který se zhlédl v isláimu. Před ním to byl „boxer všech dob“ Muhhamad Ali (1942 ) narozen jako Cassius Marcellus Clay Jr. v Lousville ve státě Kentucky.

Brzy po začátku své sportovní kariéry prozradil, že je členem Nation of Islam ( Islámský národ ) a změnil si své jméno na Cassius X. Odhodil své příjmení, které se dostalo jeho předkům v dobách kdy byli otroky.

Učinil tak podobně jako někteří ostatní členové, stejně jako zavražněý černošský aktivista Malcolm X. Brzy však převzal jméno Muhammad Ali po vůdci Národa Elijah Muhammad a prohlásil ho za své “pravé jméno“, i když ho mnozí nazývali „velkohubým“…

Během před zápasového vážení boxerů přece rozvášněný Ali vykřikoval že bude “ létat jako motýl a bodat jako včela “, a aby vyjádřil svou obranu pronesl “nemůžete zasáhnout, co nevidíte“.

Michael Jackson už ale nemůže couvnout. To by si zle nedobře rozlítil své nové islámské mecenáše. Mohl by také dopadnout jako sebevražedný atentátník z donucení, přinejlepší jako další postižený fatwou…

Třeba měl na vybranou – buďto musim, nebo vězení pro podvodné dlužníky. Proto je raději anděl, než vyvolený…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *