Janáčkova filharmonie se 26. června výrazně omladí

10. Červen, 2014 – 20:51

Je večer 26. června a sálem Domu kultury města Ostravy se nesou první tóny Dvořákovy Deváté symfonie, skladatelovy asi nejslavnější a celosvětově nejoblíbenější skladby. To by nebylo vůbec nic zvláštního, ale přesto je z hlediště slyšet šepot a orchestr je zkoumán nechápavými pohledy. Co to je?

To přece nejsou jen členové Janáčkovy filharmonie. Kdo to sedí vedle koncertního mistra? A co je to za mladinkou slečnu mezi flétnisty? Klid. Neděje se nic zvláštního. Nebo vlastně ano, přítomní posluchači se stávají očitými svědky zajímavého projektu, který na konec června připravily Janáčkova filharmonie Ostrava, Filharmonie Brno a Základní umělecké školy Moravskoslezského a Jihomoravského kraje.

Nese název „Janáčkova filharmonie dětem“ a vybraní mladí talentovaní žáci a studenti zmíněných základních uměleckých škol, kteří prošli náročným konkurzem, se v jeho rámci budou moci zapojit do provozu profesionálního symfonického orchestru. Dostanou příležitost posadit se vedle svých zkušených kolegů a společně nazkoušet a provést klasický symfonický koncert – Symfonii č. 9 e moll „Z nového světa“ Antonína Dvořáka. Kromě této skladby v první půli zazní Janáčkovy Lašské tance, které provedou pouze členové JF.

Projekt se koná ve spolupráci se Sdružením ZUŠ Moravskoslezského kraje MÚZA, Asociací základních uměleckých škol ČR a Filharmonií Brno a je součástí oslav Roku české hudby. Jeden koncert se uskuteční s Janáčkovou filharmonií (26. 6. 2014 od 19 hodin) a druhý v Brně s Filharmonií Brno (22. 6. 2014).

VSTUP NA KONCERT JE ZDARMA

Zprávu zasílá:

Jana Knižátková

Janáčkova filharmonie Ostrava

28. října 124

702 00 Ostrava

Tel.: 597 489 493

Mob.: 725 528 590

e-mail: knizatkova@jfo.cz

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *