Jde o stejný scénář získávání otroků, jako v případě Rumunska a Bulharska, poněkud jiné to bylo v případě Řecka a Španělska, co byly protekčně přijaty do EU pro jejich členství v NATO. Ukrajina je však ve srovnání s nimi nuzák, navíc bez armády; v případě přidružení k Evropské unii se stane pouze vývozcem pracovní síly a současně ztratí „nejméně 12 miliard USD ročně“ (asi 230 miliard Kč), dosud plynoucích z obchodu s Ruskem. Ukrajinu totiž změnila směr svého rozvoje. Znamená to konec zbytků ukrajinského kosmického a leteckého průmyslu i loďařství. Z jaderného průmyslu už též nic nezbylo, zůstává jen slabý odvar z dávné tradice vývozu zemědělské produkce.

Už však před summitem ve Vilnjusu byla pro ukrajinskou vládu matematika jasná: Kyjev potřebuje 16 miliard eur a Evropská unie nabídla pomoc ve výši 620 milionů eur. V takovéto situaci by asociační dohodu nepodepsal žádný trochu odpovědný státník. Až poté, kdy summit Ukrajina – EU selhal, přišla Moskva s nabídkou půjčky 15 miliard dolarů Kyjevu. Přitom těsně před tím vstoupila Ukrajina do jednání o finanční podpoře s čínskými bankami. Pro oblast zplynování uhlí vyjednala úvěry v rozsahu kolem 3,6 miliardy USD, pro oblast výstavby levného bydlení a nastavení programu dostupnějších hypoték pak částku 8 až 10 miliard amerických dolarů. Čínu za tímto účelem v září navštívil první náměstek vlády Arbuzov a v prosinci měl dohody svou návštěvou Číny potvrdit ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Nestalo se, v Bruselu slavili, neucukli ani přes prorocké varování poradce prezidenta Vladimira Putina Sergeje Glazjeva, že „po sblížení s Evropou stihne Kyjev rána za ranou – Ukrajina bude muset vyhlásit státní bankrot, padne vláda a následovat budou těžké sociální otřesy“.

A dnes už víme, že se vše toto vyplnilo. Před deseti lety měla Ukrajina 51,7 milionu obyvatel, jichž však o sedm milionů ubylo. Důvodem byla především masová emigrace na Západ za výdělky. Z milionů Ukrajinců, kteří pracují v zahraničí, jich je podle odhadu 60 procent v zemích Evropské unie. Další pak v Severní Americe a tři miliony v Rusku. Současné devizové rezervy ukrajinské centrální banky činí 18,8 miliardy dolarů, což postačuje k financování sotva tříměsíčního dovozu. Nyní potřebuje Ukrajina zahraniční pomoc v celkové výši 35 miliard dolarů (skoro 700 miliard Kč).Evropský prezident Herman Van Rompuy pateticky vyzval Evropskou unii, aby na ukrajinskou krizi reagovala odvrácením se od Ruska a výrazným posílením svých obchodních, politických a vojenských vazeb se Spojenými státy. Vskutku šalomounské rozhodnutí totálního evropského ignoranta…

A přišlo referendum na Krymu, čímž nastaly sankce proti Rusku; kdekoli, na cokoli. Další vítězství ducha nad hmotou. Jako velký blahoslavený chudý duchem se osvědčil i majitel čtyřhvězdičkového hotelu Brioni ve Stodolní ulici v Ostravě Tomáš Krčmář se svojí soukromou sankční iniciativou; odmítá ve svém hotelu uvítat občany Ruské federace. On sám má údajně ukrajinské kořeny a zásadně nesouhlasí s „okupací“ jeho rodné Ukrajiny; do svého hotelu nechtěl pouštět žádné ruské turisty. Poté svůj zákaz zmírnit, a ten se nejnověji vztahuje jen na proputinovské Rusy. Je to ale charakter a občanům USA ubytování poskytne kdykoli; co z toho, že Spojené státy mají za sebou po celém světě desítky krvavých anexí, státních převratů a invazí… http://orgo-net.blogspot.cz/2014/04/rusko-zahajilo-prechod-na-menu.html

pp

Zázračné tlačítko pro podvodné hlasování za “vyloučené” poslance využíval i sám samozvaný premiér Ukrajiny Jaceňuk…

Jak se Ukrajina začala propadat do pasti bankrotu? Asi v té době, kdy se zrodila její mafiánská tradice v kradení ruského plynu; napřed byli v roce 2009 uvězněni vedoucí pracovníci Naftogazu, pak přišla na řadu pouta pro Julii Tymošenkovou, po ní ukrajinská policie v minulých dnech zadržela jejího bývalého kolegu šéfa státní plynárenské společnosti Naftogaz Jevhena Bakulina. že připravil stát o čtyři miliardy dolarů (takřka 80 miliard korun). Dnes chybí další miliony kubíků plynu – pouta zatím jen naprázdno cvakají. Navíc pozorovatelé EU potvrdili, že ukrajinská strana plyn opravdu blokuje, krade. Podle jejich měření „nebyl tlak v plynovodech vedoucích do Evropy“, zatímco na měřící stanici Sudža, kde ruský zemní plyn vstupuje do ukrajinského rozvodného systému, byl naměřen tlak 70 atmosfér…

Gazprom v minulém týdnu uvedl, že dluh Ukrajiny za dodávky plynu se vyšplhal na 2,2 miliardy dolarů (43,8 miliardy Kč). Ruská monopolní firma zvýšila ceny plynu pro Ukrajinu o 81 procent na 485,50 dolaru (9700 Kč) za 1000 metrů krychlových z předchozích 268,5 dolaru. Pro srovnání, evropští zákazníci Gazpromu platí za ruský plyn v průměru 370 až 380 dolarů za 1000 metrů krychlových. Kdo chce kam, pomozme mu, aby si čtyři roky počkal na americký zkapalněný břidlicový plyn, přitom mělo Rusko prodloužen pronájem sevastopolské základny do roku 2042 s pětiletou opcí. Moskva za to Janukovyčovi poskytla devítiletou třicetiprocentní slevu na ruský plyn.

Ukrajina je na něm životně závislá a díky slevě mohla ušetřit až 40 miliard dolarů (800 miliard Kč). Teď vše zřejmě padlo a Naftogaz potvrdil, že přestal platit za dodávky ruského plynu. Tato situace má trvat, dokud strany nedospějí k závěru jednání o ceně ruského plynu. Ten už Rusko není ochotno Kyjevu dodávat se slevou. Copak je Rusko pro Kyjev dojnou krávou a zaopatřovacím ústavem? Jaký by to Ukrajinci asi chtěli tržní mechanismus v tom jejich národním Banderovsko-Hitlerovském socialismu, v němž je rozkrádací plynová mafie úžasnou tradicí? Ukrajinská spotřeba plynu přece činí směšných zhruba 50 miliard krychlových metrů plynu ročně; měli by za takovou trošku snad ještě zaplatit…?

Ukrajinská nestydatost ale nezná mezí. Hrdinové post-oranžové revoluce melou svou: “My jsme Majdan, barikády zůstanou až do konce voleb, žádné chození do práce a úklid, ty jsi jen úředník, my jsme bojovali,” řekli mladí z Majdanu pověřenému vládci země, jimž je nyní nový šéf parlamentu Oleksandr Turčynov, který chtěl po vítězství na náměstí zase pořádek a odstranění barikád. Jak tedy dopadne výzva ruských separatistů z Doněcka, že odklidí své barikády až poté, kdy je odstraní vzbouřenci z Majdanu? Poplatný reportér Karas však pouze jednostranně konstatoval, že ruští separatisté nemíní brát vážně závěry konference EU, Ruska, USA a Ukrajiny. V této situaci, která je jasnou předvolební kampaní třiadvaceti kandidátů na ukrajinského prezidenta, je však podobný požadavek rusky mluvících obyvatel Doněcka jen plácnutím do vody. V Kyjevě se nečekaně objevila i Tymošenková; vlastně, ne tolik nečekaně, nejvážnější prezidentská kandidátka ví, co činí. Byť ukrajinský chaos zvyšuje šanci hlavně dalšímu potencionálnímu členu EU – Turecku…

Jak to tedy dopadne? Půjde Ukrajina do EU? Probůh, to už raději Turecko, kde sice žije 99 procent muslimů, ale když to říkám, vzpomínám na Mustafu Kemala řečeného Atatürka – „Otce Turků“, zakladatele moderního Turecka. Zamítl chalifát, dovolil ženám dle vlastního výběru, zda chtějí nosit hidžáb nebo ne, vedl nesmiřitelný boj proti analfabetizmu, zavedl latinku, prosadil západní kalendář; co učinila kromě miliardových krádeží plynu Tymošenková…? Místo panenství jen náhražka blány a rudá barva simulující krev…?

Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč (vlevo) s eurokomisařem Štefanem Fülem  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávyEU je vzácný konglomerát nesoudných mistrů sofistikovaných zlodějen. Říká se tomu „pyramida“, „letadlo“, resp. podvodné hry, jejichž provozovatelům se říká „šmejdi“. Dne 12. prosince 2012 schválil Evropský parlament, po předchozích jednáních s Radou EU, rozpočet Evropské unie na rok 2013. Celkové výdaje jsou pro 27 států stanoveny na 150,898 mld. EUR v závazcích a 132,837 mld. EUR v platbách. V průběhu roku 2012 obdržela České republika z rozpočtu EU celkem 113,7 mld. Kč (tj. cca 4,52 mld. €), čímž tak získala o 73,8 mld. Kč více (tj. o 2,94 mld. €), než do evropského rozpočtu zaplatila. (Zdroj: MF, odbor 55 – Národní fond, publikováno 03/2013)

Ani EU nezná rozdíl mezi špinavými a čistými prachy, co jsou jako ponožky; smrdí a dají se rychle vyprat… Evropská unie je zkrátka nevydařený klon RVHP a skoro nový moudře vymyšlený způsob “letadla” nebo tzv. pyramidy. Také musíte vkládat povinný kapitál, z něhož se vám, pokud jste v popředí žebříčku, vrátí asi v průměru o pětinu víc. Ale odkud vezme pokladna evropské sedmadvacítky tolik, aby vyplatila víc, než kolik vybrala? Může samozřejmě sáhnout do svých rezerv, ale ani ty nejsou bezedné. Brát z úroků, nechat peníze pracovat na burzách? Napodobit americký FED a natisknout si nové peníze? A pak bláznit z inflace…? Jednou to dávání z ničeho ale musí přece skončit. Samozřejmě, že ty státy, které jsou z jistých důvodů na předních pozicích, si své peníze uhlídají, ale co ty ostatní…? A co třeba Řecko či Kypr, Španělsko, Portugalsko, Itálie a Island…? Proč je šílená krize EU a její eurozóny, na níž právě doplácí Kypr, resp. jeho řecká část…?

V roce 1996 se ekonomika Albánie zhroutila, padla vláda a zemi ovládl chaos. Na počátku všeho stál krach podvodných fondů, který miliony obyčejných Albánců připravil o zhruba miliardu dolarů. Pyramidová hra Madoffovi vycházela od 60. let, díky své reputaci dokázal získávat další a další klienty. Když po něm však investoři koncem jednoho roku chtěli vyplatit miliardy, které neměl, rozhodl se Madoff zbývajících 300 milionů dolarů ze svých fondů rychle vyplatit na prémiích svým nejbližším. Dlouhá léta patřil k nejbohatším a nejobdivovanějším mužům na Wall Street, co od investorů snadno získával za příslib vysokého zhodnocení obrovské finanční obnosy. V březnu 2009 u soudu přiznal, že klamal investory. Americká federální prokuratura pro něj požadovala trest 150 let vězení a pokutu 170 miliard dolarů za zpronevěru až 65 miliard dolarů. Kdy stejně dopadne ČR, když našim Madoffem bude soudruh Barroso…?

Přijde Obama ke kartářce, a protože má strach z různých válek, tak se zeptá, co bude v roce 2020. Kartářka mu řekne: nebojte se, zvítězí demokracie a pravda. Obama říká, že je to skvělé a zeptá se ještě, kolik bude v New Yorku v McDonaldu stát hamburger. A kartářka mu odpoví: jeden rubl…

Inu, kdo chce kam, pomozme mu tam, aneb EU je jako obří kravín, kde má každá země, resp. kráva, své místo, aby mohla být opečovávána, jsou jim myta vemena, vyměňován hnůj pod nohama Augiášova chléva, mají slušné ustájení, k tomu dojení prospívající hudba, nejlépe Beethovenova „Óda na radost – Ode an die Freude“, a hlavně velký výběh; potom dávají svému majiteli dostatek kvalitního mléka, potažmo nepříliš pracný výdělek, aby se ochránci zvířat neježili… http://www.outsidermedia.cz/Ukrajina-rozpad-statu-a-nase-elity-1.aspx

http://thediplomat.com/2014/03/why-did-brics-back-russia-on-crimea/

Ani budoucí prezidentka Ukrajiny Tymošenková nemá nic společného s terorem v Doněcké oblasti, jen si pustila svá ústa na špacír, jak své ruské bratry miluje, že by je nejraději pozabíjela…http://video.idnes.cz/?idVideo=V140325_092028_tv-zpravy_krr

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/mmf-pujci-kyjevu-az-18-miliard-dolaru-ale-nebude-to-zadarmo_302344.html#.UzVQGrmPLcs

Jak se mají vojáci pod Ukrajinou a když přejdou k Rusům: http://www.odnoklassniki.ru/video/4741924301

https://www.youtube.com/watch?v=Xi8Rz1hfBo8&feature=youtu.be

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os