V Mariupolu na jihovýchodě Ukrajiny se totiž včera střetli ukrajinští vojáci a proruští separatisté. Tři stoupenci Moskvy při přestřelce zemřeli, desítky dalších ukrajinská policie zranila nebo zadržela. A do toho mi přišlo psaní na skype od lékaře z Izraele, který mě vypeskoval za mé psaní o Ukrajině. Napsal mi: „Kdy nas zacnou zase posilat do koncentraku (tentokrat vasi Rusove) je jen otazka casu a proto je treba podporit nase bratry Banderovce. Oni alespon nechavaji zidy na pokoji. Tak zacal Hitler, tak zacinaji rusti naciste na Ukrajine… Jen vy jste obet (a myslim ze nevina ) propagandy ruske FSB (KGB)…“ Navíc přidal dopis:

Vážení občané židovské národnosti.

V souvislosti s tím, že vůdci židovské komunity Ukrajiny podpořili banderovskou chuntu v Kyjevě a jsou nepřátelsky naladěni proti pravoslavné Doněcké republice a jejím obyvatelům, hlavní štáb Doněcké národní republiky rozhodl:

Všichni občané židovské národnosti starší 16 let, žijící na území suverénní Doněcké republiky jsou povinni do 3. 5. 2014 se dostavit k pověřenému komisaři pro národnosti do budovy ODA, kancelář 514, k registraci. Cena registrace činí 50 USD. U sebe je nutno mít 50 USD pro zaplacení registrace, pas pro vyznačení víry, dokumenty o členech rodiny a také právoplatné doklady ke všem vaším nemovitostem a dopravním prostředkům.

V případě vyhnutí se registraci budou viníci zbaveni občanství a deportováni za hranice republiky, majetek bude konfiskován.

Váš národní gubernátor Denis Pušilin.

Mnoho povyku pro nic, jen trapný a tragický úlet; loutkový gubernátor Pušilin schizofrenicky reagoval na omezení, jež se týká ruských občanů, kteří jsou podezřelí z možných provokací na hranicích a z teroristických útoků. Speciální pozornost bude věnována mužům v produktivním věku. Druhou kategorií cestujících jsou ukrajinští muži ve věku 16 až 60 let, kteří „jsou registrovaní na území autonomní republiky Krym a ve městě Sevastopol“.  Z Krymu nově nebudou moci cestovat ani ukrajinské ženy ve věku 20 až 35 let…

Izrael navštěvuji už přes dvacet roků, napsal jsem o Židech, byť křtěný valašský katolík, několik knih. Mám Židy rád, jako spravedlivému ogarovi z Valašska mě bude vždy děsit holocaust. Moji židovští přátelé vědí, že píši zásadně jen v duchu „padni komu padni“, jistě mě pochopí. Izraelský Haaretz uvedl zprávu o Izraelci s pseudonymem „Delta“, který se účastnil nepokojů na Majdanu. Delta během násilných střetů s vládními jednotkami vedl „Modré helmy Majdanu“. Své vojáky sice nazývá „Modré helmy Majdanu,“ ale pokrývka hlavy Delty má hnědou barvu. Pod touto helmou také nosí kipu. Delta, bývalý voják izraelské armády narozený na Ukrajině, vysvětloval, jak se se dostal k využití bojových schopností, které získal v komandu Shu’alei Shimshon a v pěší brigádě Givati.

Ironické je, že Delta bere rozkazy od strany Svoboda, která se skládá z různých nacionalistických a neonacistických skupin. Delta říká, že přijímá rozkazy od aktivistů napojených na stranu Svoboda, ultra-nacionalistickou stranu, která byla často obviňována z antisemitismu, a jejíž členové zaujímali klíčové pozice při organizování protestů. Ví, že je Izraelec, Žid a bývalý voják IDF. Delta také potvrdil, že Modré helmy tvoří 40 mužů a žen, kteří nejsou Židé, ale jsou vedeni pěti bývalými vojáky Izraelské armády. Jeho identitu a roli ve stále nedokončené ukrajinské revoluci potvrdilo několik ukrajinských Židů, včetně rabína Moshe Azmana, jednoho z vrchních žadatelů o titul hlavního rabína. Kolikpak asi bude zastřeleno těchto „molotovových“ bojovníků za svobodu Ukrajiny? http://www.youtube.com/watch?v=DlQDczz80XE

Ještě na Krymu Karas hlásil, jak jen pár stovek ukrajinských vojáků zůstává v ruských službách; a ejhle, dnes už je to prý 16 tisíc z celkového počtu 18 000, z nichž část zůstane jako občané Ruské federace, ale bez uniforem. Jejich manželky jsou totiž Rusky a příbuzní na místních hřbitovech. A Tataři budou dělat referendum o tom, jestli mají odejít do Turecka, nebo zůstat na Krymu, kam už prchly tisíce Ukrajinců za lepším životem. Počkáme do zítřka, o kolik jich zase bude víc. Za několik dnů už přes dvacet tisíc obyvatel Krymu dostalo ruský pas, změnilo si poznávací značky na autech za ruské, také hřivny za rubly.

A ruská lákadla jsou velká; nabízejí plat pětkrát vyšší, než v ukrajinské armádě, poznamenal jeden z kapitánů s tím, že pětinásobné jsou i slibované penze, a co víc, lze je dostat o dvacet let dříve, než v ukrajinské armádě. Přeběhnutí asi bude vcelku automatické pro vojáky, kteří pocházejí přímo z Krymu, což se týká většiny příslušníků ukrajinského námořnictva, nicméně Kyjev nevylučuje, že přijde i o řadu etnicky ukrajinských důstojníků. Putin nařídil zvýšit na Krymu všechny penze na ruskou úroveň, což v praxi znamená jejich takřka zdvojnásobení. Bratru na 36 miliard rublů…“

A co Izrael a jeho Arabové. Dnes je vedle synagog a kostelů na území židovského státu spousta mešit i muezzinové, ve 120členném Knessetu mají tři arabské strany 10 křesel. Velvyslanec Izraele ve Finsku je arabského původu. Arabština je spolu s hebrejštinou uznaná jako státní jazyk Izraele. Ve které arabské zemi je hebrejština státním jazykem a kolik synagog je v Pákistánu, Afghánistánu nebo v Pásmu Gazy? Polovina Arabů v autonomii má vlastní byt, asi procento bydlí ve vile, zbytek v domcích. Informuje o tom studie Palestinského centrálního úřadu. Přes 40 procent obyvatel v autonomii vlastní auto. 47 procent počítač a 97 procent satelitní přijímač. V 10 procentech domácností žije tři a více osob. Průměrný byt má 3,6 pokojů. Zkrátka, Pásmo Gazy a Západní břeh Jordánu takto žijí pod židovskou “diskriminací”.

Na Ukrajině je stále asi 150 000 Židů. Není divu, že i Izraelci jsou znepokojeni. Kyjevský vrchní rabín vyzval k tomu, je-li možnost, opustit Kyjev a Ukrajinu, protože tu není záruka bezpečnosti pro Židy. Sám byl zmlácen, stejně jako proruský kandidát na prezidenta Carev. Arsenij Jaceňuk napadl Izrael za vměšování do vnitřních záležitostí Ukrajiny. Ale snaha popřít vliv fašistů v současném dění na Ukrajině je jasná. Důvodem je pověst strany Svoboda jako ultranacionalistického, antisemitského a extrémně pravicového uskupení, které přímo navazuje na tradice Ukrajinské povstalecké armády (UPA). Navíc Juščenko před deseti roky vyznamenal in memoriam některé členy Organizace ukrajinských nacionalistů včetně Stepana Bandery řádem Hrdinů Ukrajiny, přestože tito jsou spojeni s masakry civilního obyvatelstva během 2. světové války.

Stojí za připomenutí i pro pana doktora, co chválí Banderovce, jak se mile chovali k Židům; rozsáhlá instrukce vypracovaná Banderovci v květnu 1941 „Boj a činnost ukrajinské OUN v období války” obsahovala speciální paragraf o „očistě území od nepřátelských elementů” – hlavně Židů. S. Bandera se obrátil na své stoupence s heslem, které nepotřebuje žádné komentáře: „Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou Tvojí nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství…” Kromě Židů patří na Ukrajině k méněcenné rase také komunisté. Vypálené sekretariáty Komunistické strany Ukrajiny jsou toho svědectvím. Fašisté vypálili i dům šéfa ukrajinských komunistů Petra Symonenka.

Znám i případ jiného izraelského lékaře. Osadník ze Západního břehu Jordánu Baruch Goldstein byl pobožný a mírumilovný židovský lékař. Klidný a oddaný své službě lidem. Když znovu a znovu trpělivě ošetřoval po atentátech muslimů své přátele, „ruply mu nervy“, rozplakal se a rozhodl se kvůli pomstě spáchat svérázný sebevražedný atentát. Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá… Dne 25. února 1994 vstoupil  Baruch Goldstein, v Americe narozený lékař, do Hrobky patriarchů v Hebronu, přetvořené též v mešitu Ibrahimi. Překvapilo mě, že do židovské hrobky lze vejít i dnes, bez zjevné nevraživosti muslimů.

Na svatém místě se totiž pravidelně modlí židovští i muslimští věřící, kteří vstupují oddělenými branami a modlí se ve vzájemně oddělených prostorách na paměť svatých párů – Abrahama a Sáry, Izáka a Rebeky a Jákoba a Ley… Goldstein, žijící v hebronském předměstí Kirjat Arba a nadšený příznivec ultraortodoxní náboženské skupiny KACH, vešel ozbrojen samopalem do modlitebny, která byla plná muslimských věřících, jako každý pátek ráno. Na lidi, kteří klečeli na zemi a modlili se, vystřílel několik set nábojů. Zavraždil 29 lidí, 200 jich zranil. Sám Goldstein byl poté muslimy ubit k smrti. Také sofistikovaná sebevražda. Ovšem bez toho, že by věřil v ráj, s řekami plnými medu, vína, mléka a dvaasedmdesáti obcujícími permanentními pannami…

Jen hypoteticky; Izrael a Palestinci se hodně podobají Ukrajině a jejímu zacházení s rusky mluvícími obyvateli. Když byl totiž v 14. května 1948 založen stát Izrael, rovněž jeho arabští občané byli postaveni před dilema – buď získají izraelské občanství, nebo se musí vystěhovat, proto na 700 tisíc lokálních Arabů, co si říkají Palestinci, uprchli do Pásma Gazy. Ti, kteří příjali izraelské občanství, mají všechny výhody jako Židé, navíc nemusí vykonávat vojenskou službu a jejich životní úroveň je násobně vyšší, než jejich soukmenovců o okolních arabských zemích.

A další podobnost mezi Izraelem a Ukrajinou dneška, kromě toho, že oba nazývají rusky mluvící separatisty, resp. Palestince, teroristy; v izraelském arabském městě Umm El-Fahm pálili izraelští občané arabské národnosti izraelské vlajky, mávali vlajkami Sýrie a Palestinské správy a srovnávali izraelské vojáky s nacisty. Dav skandoval „Izrael, matka teroru“ a držel transparenty s nápisem „Zastavte sionacisty“ (Stop Zionazi) v angličtině. Dalšími hesly bylo „Odpočívej mučedníku, my dokončíme úkol“, „Požehnání dětem s kamením“, stejně jako standardní „Krví a duchem spasíme Palestinu“. Arabští poslanci izraelského parlamentu, kteří byli tomu srocení přítomni, dav k protiizraelské nenávisti podněcovali.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. „Musíme vás vyhnat,“ řekl židovský poslanec Eitam v Knessetu, směřující svá slova proti arabským poslancům Zahalkovi a Talebu A-Sanovi, „stejně jako všechny ty, kdo se účastnili zrádcovské a nekontrolované akce poslední noc. Musíme vás vyhnat do Gazy.“

Inu, kdos bez chyby hoď kamenem, jak se říká palestinské „intifádě“ – vzpouře kamení; Banderovci zase křičí: „Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství…”

PS: Hlas rozumu – ministr zahraničí Ruska Lavrov na tiskové konferenci po jednání EU, USA, Ukrajiny a Ruska řekl, že účastníci schůzky vyzvali, aby všechny nelegálně ozbrojené skupiny na Ukrajině složily zbraně, aby se budovy obsazené ozbrojenci vrátily svým původním vlastníkům a aby skončila okupace nejrůznějších prostranství. Vyzvali rovněž k vyhlášení amnestie pro všechny účastníky protestních akcí s výjimkou těch, kteří mají na svědomí závažné trestné činy. Výzva k odevzdání zbraní a ukončení okupačních akcí se týká proruských separatistů i pravicových radikálů podporujících vládu v Kyjevě. Zbraněmi mohou disponovat jen vojáci a policisté. O potrestání těch, kdož rozpoutali Majdan a zabíjeli, řeč zatím nebyla. A rezumé setkání čtyř mušketýrů, když d´Artagnem je Catherine Ashtonová? Občanská váka určitě nezačne před 25. květnem 2014, kdy mají být na Ukrajině prezidentské voiby. Třiadvacet uchazečů o hlavu státu si na tom dá pořádně záležet… Vyvraždili na sto tisíc Poláků, včetně žen, dětí a nemluvňat…

http://www.youtube.com/watch?v=QWcSFCmgx_g&feature=youtu.be

http://uainfo.org/yandex/309518-v-doneckoy-respublike-vseh-evreev-hotyat-postavit-na-uchet-za-50-.html

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os