Zdolal Everest zákeřný trouba…?

20. Listopad, 2008 – 14:18

Když jsem nedávno napsal, že v ODS se to mele, myslel jsem to jen obrazně. Dnes už si to nemyslím. Předvolební podpásovky mezi kandidáty na šéfa ODS Mirkem Topolánkem a Pavlem Bémem včera nabraly na síle; levý hák střídá pravý, zvedák na bradu, bomba na solar i podpásovka do rozkroku.

Hrdinný pokořitel Everestu se projevil jako dosti ubohý podpásovák. Jako každý, komu došly soudné argumenty, začal i Bém úražet na nejcitlivějším místě a přirovnal Topolánka k Milouši Jakešovi.

Moc sympatií sice u mě pan premiér nezískal, ale jelikož jsem zažil éru Miloušových „bojlerů“ a „rozborů“, kolik si vydělávají naši umělci a rozvraceči „úspěšné socialistické společnosti“, mi stačí, abych se kategoricky ohradil.

Topolánek řekl, že nechce ODS „zakrněnou do podoby doktrinářské strany orientované na tvrdé jádro svých voličů“, která by byla „národovecká a eurofobní“ a která „zaujme maximálně patnáct procent voličů“.

Pravda, nic než pravda. Pavel Bém, jako kůň, co kope ve smrtelné křeči“, jen zalapal po dechu a vyštěkl: „To je demagogie hodná Milouše Jakeše.

Co však má Topolánek společného s bojlerovým Miloušem, to už neřekl. Dodal, že naopak Topolánek svou politikou přivodil ODS historický debakl v krajských a senátních volbách.

Milouš Jakeš studoval tři roky v Moskvě „vysokou stranickou“, pak byl udatný aparátčík a své dva roky jako generální tajemník KSČ zakončil svými projevy na Červeném Hrádku.

Jeho „intelektuální“ perlení je dodnes nejoblíbenějším humoristickým pořadem, zvláště pasáž, kdy v jedné drůbežárně chválí kuřecí bojlery…

„My potřebujem aby vzali, prostě, aby se sebrali řekněme a šli vyčistit ten potok a ne dělali demonstrace…“

„Každý rok dostanu seznam umělců, kteří si ročně vydělají nad sto tisíc… No tak řekněme, paní Zagorová, je to milá holka, všechno, no ale ona už 3 roky po sobě bere 600 tisíc každý rok a další, ne 600 tisíc, milión… 2 milióny berou, Jandové a jiní…“

„To neni jednoduchý proces, ta přestavba, neni…! To je proces, bych řekl, v kterým se ne každý dost vyzná! A proces, do kerýho mohou vstoupit nepřátelé, a vypadají přitom jako přátelé…!“

„A Dubček, ten si tady jen chodí… Chtěl jít do Itálie podruhý. Nepustili sme. Chtěl jít do Španělska teď. Nepustili…!“

Pavel Bém asi neunesl, že zatím na body s Topolánkem hrubě prohrává, proto se vytasil s Miloušovou ranou do zátylku…

Jenom aby to brzy „neprobojleroval“ a nezůstal po jakešovsku sám, jako kůl v plotě……

Reklama:
 1. 3 reakce na “Zdolal Everest zákeřný trouba…?”

 2. No tak Pavel Bém reagoval na dosti podobně hutná prohlášení pana premiéra o tom, že odpůrci lisabonské smlouvy nás ženou do náručí ruského medvěda. Při vším nadšení, které k panu Topolánkovi chovám, tohle demagogie rozhodně je. Podobně s tou implicitní malou 15procentní podporou pro Béma.

  To mně připomíná například Miloušovo: to ne my chceme zavřít Havla. To ten lid si to žádá. No tam my s tím souhlasíme, s tím lidem.

  Proč? Protože v obou případech neexistuje žádný důvod si myslet, že lidi ve skutečnosti s oním politikem souhlasí.

  A samozřejmě, že Bémovy představy o jasných krátkých evropských smlouvách jsou asi lepší pro většinu lidí než Topolánkova nafouknutá lisabonská smlouva.

  od Luboš Motl v Lis 20, 2008

 3. No, nevím, jestli je víc lidí pro Béma, ale upřímně; jeden je za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Mi šlo jen o to přirovnání s Miloušem. Ať je Mirďa jaký chce, rozhodně není tak tupý, jak Jakeš. Ani si zatím neplete prostředníček s ukazováčkem, jako někdo bojler s brojlerem…

  od obr v Lis 20, 2008

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *