Benda Quartet uvádí …

28. Březen, 2014 – 19:00

Tisková zpráva z Janáčkovy filharmonie Ostrava ke komornímu koncertu 7. dubna 2014

Benda Quartet je mladý dynamický soubor skládající se výhradně z členů Janáčkovy filharmonie Ostrava, který v roce 2012 vznikl na popud houslistů Petra Bendy a Petra Grabovského.

Na začátku vzniku byla touha provozovat kvalitní komorní hudbu a pokračovat tak nadále, i coby členové symfonického orchestru, v realizaci dalších komorních projektů, kterým se hojně věnovali již za dob studií, nejen v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, ale také na prestižních zahraničních školách a mistrovských kurzech, v neposlední řadě také během Bendova mnohaletého působení v PKF- Prague Philharmonia. Oba jmenovaní houslisté mají bohatou praxi v sólové i komorní činnosti a za sebou celou řadu společných koncertů jako duo Benda-Grabovský.

Jeden z projektů Svatováclavského hudebního festivalu jim dal příležitost spolupracovat s dalšími předními hudebníky Janáčkovy filharmonie, s nimiž vytvořili „festivalový komorní ansámbl“. A na základě tohoto setkání na poli staré, barokní, komorní hudby a po tak intenzivní muzikantské zkušenosti se dnešní už Benda Quartet (Petr Grabovský – 1. housle, Petr Benda – 2. housle, Marek Šumník – viola, Tomáš Svozil – violoncello) rozhodl věnovat dále a se stejnou intenzitou bohatému kvartetnímu repertoáru.

Přestože Benda Quartet je poměrně mladý soubor, má za sebou již řadu koncertů u nás i v zahraničí a také jeho příští sezóna bude nejen po dramaturgické stránce velmi výrazná.

Všichni hrajou na nástroje současných českých houslařů. A shodou okolností na tomto koncertě zazní v premiéře nová viola z dílny ostravského houslaře Tomáše Pospíšila.

Benda Quartet čeká 7. dubna 2014 od 19 hodin v Domě kultury města Ostravy prestižní koncert. Ještě ani ne dvouletý přírůstek v mnohačlenné rodině komorní ch souborů uzavře svým vystoupením cyklus komorních koncertů Janáčkovy filharmonie Ostrava v sezóně 2013/2014. V jejich podání zazní Adagio a fuga c moll K 546 W.A. Mozarta, Šostakovičův Devátý kvartet a na závěr uvedou Bendovci společně s pianistou Alexandrem Starým Brahmsův Klavírní kvintet f moll.

Vstupenky na koncert v ceně 140 nebo 160 Kč můžete zakoupit online v rubrice VSTUPENKY nebo v pokladně DKMO či v pobočkách Ostravského informačního servisu.

Více o Benda Quartetu na www.bendaquartet.cz

krátší verze – pozvánka

Fakt senzační mladí chlapi a plní entuziasmu

Benda Quartet (komorní soubor složený výhradně z členů našeho orchestru) s klavíristou Alexandrem Starým završí svým vystoupením 7. dubna 2014 od 19 hodin ve společenském sále Domu kultury města Ostravy cyklus komorních koncertů. Ve filharmonii o jejich vystoupení už všichni vědí, protože ze zkušebny se každou volnou chvilku line nádherný zvuk, který zní leckdy tak plně, že má člověk pocit, že zkouší celý orchestr.

Čtveřice – Petr Grabovský (1. housle), Petr Benda (2. housle), Marek Šumník (viola), Tomáš Svozil (violoncello) společně se Sašou Starým opravdu velmi poctivě cvičí a už si dokonce odbyli takovou malou „generálku“ minulý týden v Havířově. A zde je ohlas na havířovský koncert. „Byli skvělí, hráli stejný program, který bude na koncertě v Ostravě. Hráli v naší krásné ZUŠ Leoše Janáčka. Potlesk byl vestoje. Fakt senzační mladí chlapi a plní entuziasmu. Nic utahaného a samý úsměv…,“ napsala nám Hana Kuchařová. Tato slova jsou určitě nejlepší pozvánkou.

Benda Quartet uvádí …

7. 4. 2014, 19 hodin

Dům kultury města Ostravy

Vstupné 140 a 160 Kč

program:

W. A. Mozart: Adagio a fuga c moll K546

D. Šostakovič: Smyčcový kvartet č. 9 Es dur

J. Brahms: Klavírní kvintet f moll

účinkují:

Alexandr Starý – klavír

Benda Quartet

***

Zprávu zasílá:

Jana Knižátková

Janáčkova filharmonie Ostrava

28. října 124

702 00 Ostrava

tel.: 00420 597489493, 596619996, 725528590

fax: 00420 596619997

mail: knizatkova@jfo.cz

www.jfo.cz

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Úno 12, 2016: temple run

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *