Nitky neobjasněného spiknutí vedou vysoko. Miloš Zeman vyslovil nesouhlas s jejím postem ombudsmanky, ví své o propojení pedofilní mafie z „kuřimské kauzy“ s Annou Šabatovou? Šlo o satanistické rituály? Anna Šabatová tvrdí, že si není vědoma žádného pochybení, že pouze naletěla podvodníkům. I kdyby to byla pravda, na post ombudsmanky by ji to diskvalifikovalo snad ještě víc. Přesto se jí stala…

A aby toho nebylo málo, je třeba plivnou tradičně nejen na prezidenta Zemana, ale také na Stanislava Křečka, zástupce ombudsmana. Pobouřil kritiky režimu ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Prohlásil totiž, že tamní režim může zabránit násilí jen násilím. Křečka zkritizovala také jeho nadřízená Anna Šabatová a zveřejňovat své názory mu nedoporučila. Chce, aby se zdržel vyjádření, která by mohla snižovat vážnost instituce veřejného ochránce práv a důvěru veřejnosti v ni… Tedy, aby mlčel a neříkal pravdu…?

Poslanec ČSSD Stanislav Křeček
foto: Michal Doležal, ČTK

Bývalý poslanec za ČSSD Stanislav Křeček uvedl, že žádost ombudsmanky Anny Šabatové bere na vědomí, ale nesouhlasí s jejím pohledem. Bouři kolem Stanislava Křečka zahájilo jeho vyjádření v rozhovoru pro Lidové noviny. „Pokud se páchá násilí na obou stranách, nelze vyzvat pouze jednu stranu, aby násilí nepáchala. Násilí může vláda zabránit jen násilím. Když na barikádách demonstranti střílejí, musí totéž dělat i ti, co chtějí střílení zastavit,“ uvedl Křeček. Ombudsmanka Anna Šabatová následně na web veřejného ochránce práv vyvěsila alibistické vyjádření, podle nějž nebude z důvodu důstojnosti své funkce žádné politické dění komentovat. Ani, když se týká lidských práv, která má z důvodů důstojnosti své funkce v popisu své práce; hájit a chránit…?

Zemanova slova připomněla jednu z temných kauz. Jaká je její oficiální verze? Na Šabatovou se v roce 2006 obrátila se žádostí o pomoc Kateřina Mauerová. Chtěla, aby její sestře Kláře poradila s adopcí fiktivní třináctileté Aničky (Barbory Škrlové). Šabatová byla v té době zástupkyní ombudsmana a ženám radila, jak mají postupovat. „Opravdu jsem nalítla a uvěřila dvěma mladým ženám. Obrátily se na mě s tím, že se starají o třináctiletého psychicky poškozeného sirotka, který nechodí do školy ani k lékaři, a nevědí si s ním rady,“ tvrdí Šabatová. Ženám prý vysvětlila, že jediný, kdo může takovou situaci vyřešit, je soud. Pomohla jim sepsat i příslušný návrh. Podle Fondu ohrožených dětí tím ale porušila zákon, protože sociálním pracovníkům neoznámila, že ví o dítěti bez identity. Ke stejnému závěru později došlo i Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Spojkou mezi Šabatovou a Mauerovou ovšem nebyl nikdo jiný než tehdejší poradce Vladimíra Špidly, dnešní poradce ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, ultralevičák Jakub Patočka, dobrý známý Kláry Mauerové, později odsouzené za týrání. Bývalý šéfredaktor Literárních novin jako první oznámil médiím, že třináctiletá Anna prý nikdy neexistovala. Podle něj se za ni vydávala kolegyně Kateřiny Mauerové, více než třicetiletá Barbora Škrlová. Odkud znal Patočka pravou identitu týraného dítěte? A proč kontaktovala Jakuba Patočku Maeurová již v roce 2005? Údajně to bylo kvůli legalizaci „Aniččiny“ identity. Patočka jí dal kontakty na čtyři lidi, mimo jiné i na Annu Šabatovou – tehdejší zástupkyni ombudsmana. Ti měli pomoci v legalizaci „nalezence“. Součástí hry bylo, že Škrlovou nahrazovala při odborných lékařských testech v případě potřeby dcera brněnského herce, dalšího významného „havlisty“, Viktora Skály, který rovněž patří do okruhu „brněnské kavárny“.

Je květen 2007, kdy celý příběh začal náhodným objevením týraného chlapce. Policie po oznámení jednoho ze sousedů nalezla v Kuřimi v komoře rodinného domu svázaného a nahého sedmiletého chlapce Ondřeje. V domě byla i domnělá třináctiletá dívka Anna, za kterou se vydávala šestatřicetiletá Barbora Škrlová. Na týrání Ondřeje a jeho o dva roky staršího bratra Jakuba se měla podílet spolu s dalšími pěti lidmi, včetně jejich matky Kláry Maurerové. Zavírali děti do klecí, bili je, řezali, topili a pálili cigaretovými nedopalky. Cílem bylo vytvořit z hochů lidi se zlomenou vůlí, připravené na slovo poslechnout jakékoli rozkazy. Barbora Škrlová, která v rodině týraných chlapců Ondřeje a Jakuba hrála roli třináctileté Aničky, poté promluvila o pozadí celého otřesného případu. Jak vyplývá z jejích výpovědí, byla spolu s oběma chlapci vystavena brutálnímu násilí pedofilů od nás i ze zahraničí.

Anička ve své výpovědi mimo jiné uvedla: „Na těch dlouhých „terapiích“ bývalo víc lidí, slyšela jsem tam víc hlasů. Místnosti, kde „terapie“ probíhaly, byly předem připravené. Byla v nich tma a zapálené svíčky, byly zatažené závěsy.“ Pak popisuje, jak ji ve svitu svíček bili, řezali žiletkou, pálili a ponižovali. Hovoří například o jakémsi Hansenovi, který k ní přistupoval v masce. „Byla jsem přivázaná na stole. Hansen mi rozřízl oblečení,“ stojí ve výpovědi, která pokračuje podrobným popisem mučení a znásilnění. „Chtěli ze mě udělat Aničku, aby mě pak mohli na výjezdech prodávat zlým pánům,“ řekla. Policisté našli i fotografie chlapců a „Aničky“. Na snímku tvoří jejich těla zjevný „magický obrazec“. Tím se však nikdo nezabýval.

Když celá kauza praskla lidé mnozí „známí známých“ se snažili zabránit všemi prostředky, aby policie mohla Aničku vyslechnout. Nejprve zorganizovali její útěk z brněnského Klokánku a schovávali ji za značně složitých okolností nejprve v Dánsku a potom v Norsku, odkud byla nakonec přivezena policií zpět do ČR. O jak vysokou hru patrně šlo, je zřejmé i z toho, že zamést stopy v zahraničí pomáhaly spiklencům mimo jiné i zpravodajci z BIS. V červnu 2007 se Barbora Škrlová alias Anna Mauerová objevila v doprovodu právníka na ambasádě ČR v Dánsku. Mnoho lidí včetně špičkových právníků dělalo vše pro to, aby se do ČR Barbora nikdy nevrátila, a nemohla tak podat svědectví. Další několikaměsíční pobyt Barbory Škrlové v Norsku musel kromě jiného stát také hodně peněz. Kde je spiklenci brali, zůstává záhadou. Rodina českého dramaturga Východočeského divadla Martina Fahrnera, za jehož syna Adama se Barbora Škrlová v Norsku vydávala, žila v Oslu na místní poměry dost nákladně.

Vše nasvědčuje tomu, že Fahrner v Norsku pracoval jako nekvalifikovaný dělník. Ti vydělávají tak 150 norských korun na hodinu. Ale právník, kterého si Fahrner najal, bere nejméně desetinásobek částky. Fahrner však není jediný, koho vyšla pomoc Škrlové draho. Také Michal Říha, který Škrlovou odvezl z dětského domova, si pronajal auto a tři týdny s ní cestoval tisíce kilometrů, přestože rodina oficiálně žila pouze ze sociálních dávek. Kde tedy celá skupina brala peníze na celou nesmírně nákladnou operaci? Společenství mladých lidí, oddaných utopickým vizím New Age, zaměstnaných obvykle v tzv. neziskovém sektoru, provádělo zřejmě zrůdný experiment s dětskou psychikou, za účasti zahraničních „odborníků“. Málem to stálo životy dvou malých dětí a jedné „předělané“ bytosti. Vše nese známky pedofilie a týrání dětí, ale také rituálů temné „spirituální“ roviny.

New Age je skupina zvláštních bytostí se zájmem o stará náboženství, mytologii, zaniklé civilizace, „záhadologii“a esoteriku; propaguje umírněný feminismus, úsilí za každou cenu vědět, pokořit či dobýt. New Age velmi blízko k hinduismu a novopohanství… Když se celý skvěle „zainvestovaný“ experiment v tomto případě náhodou prozradil, „osobnosti“ z kruhů blízkých Václavu Havlovi zahladily stopy a v podstatě neutralizovaly hrozící skandál. Dnes se tytéž „osobnosti“ dostávají do rozhodujících pozic ve státě. A jedna z významných aktérek „kuřimské kauzy“ se stává ombudsmankou, navzdory varování prezidenta Miloše Zemana. Opět tedy do úřadu, v němž se jako „zástupkyně veřejného ochránce práv“ již jednou aktivně podílela na hrůzyplné kauze plné bezpráví. Je všechno jenom náhoda?

Jiří Pehe asi netušil, do čeho šlápl, kdy napsal, že je jisté, že vývoj, který jsme sledovali v minulých dnech na Majdanu, se bude v různých variantách opakovat i jinde. Bát by se prý měli dozajista vládci všech autoritářských režimů. Byla to nahrávka na smeč; Křeček k tomu na sociální síti doplnil: „Znamená to, že EU byla připravena podepsat asociační dohodu s autoritářským režimem?“ Tím jen potvrdil, že měl pravdu, když napsal, že pokud se páchá násilí na obou stranách, nelze vyzvat pouze jednu stranu, aby násilí nepáchala. Násilí může podle něj vláda zabránit jen násilím.

Šabatová se k celé záležitosti odmítla vyjádřit, poněvadž údajně přirpravuje legislativní doporučení, které za měsíc ve zprávě o činnosti předloží Poslanecké sněmovně. Konec diskuze. Snad bude mít alespoň čas si prohlédnout níže umístěné odkazy na videa, aby si ve svém svědomí odpověděla, když se stydí to učinit veřejně, zda přece jen neměl její zástupce ombudsmana pravdu. Místo míru dochází na Ukrajině k lynči Berkutu, Majdan chystá „lustrace“, jsou ničeny nejen pomníky Lenina, v Charkově ho chrání ruská domobrana, vyvraceny jsou pomníky i ruských osobností (včetně kulturních), ruština, jíž mluví třetina obyvatel Ukrajiny, je potlačována, Židé mají znovu obavy o své životy, neznámí útočníci vhodili zápalné bomby do synagogy ve východoukrajinském Záporoží, asi 250 kilometrů jižně od Kyjeva…

Inu, ukrajinský Majdan jasné potvrdil, že na násilí je možné odovědět pouze násilím, ať se to zcela nekompetentní české ombudsmance Šabatové líbí nebo ne…