Drahý pane Jonavisiusi,

píšu vám poděkování za vaši pomoc. Setkání s paní Grauziniene bylo velice produktivní. Vyměnili jsme si názory o současných událostech a mluvili o našich plánech do budoucna. Paní Grauziniene pronesla důležité návrhy ohledně mé budoucnosti. Potřebuji si je promyslet, vaše podmínky ale hodlám přijmout.

Zvláštní poděkování patří všem litevským přátelům za finanční pomoc. Dnes můj asistent navštívil vaši ambasádu, kde se setkal s konzulem. Mluvili o financích a plánech pro budoucí spolupráci. Můj asistent také Valentině poskytl detaily o mém bankovním účtu v Německu.

Těším se na náš budoucí úspěšný pracovní vztah.

S pozdravem,

Vitalij

mccainkličko2

http://wertyzreport.com/2014/02/22/klicko-odhalen-ukrajinsti-anonymous-tvrdi-ze-se-nabourali-do-jeho-emailu/

Laurynasi,

myslím, že jsme vydláždili cestu pro radikálnější eskalaci situace. Není čas už pokročit s důraznějšími akcemi?

Chtěl bych také, abyste zvážil možnost zvýšení financí pro zaplacení služeb našich stoupenců.

Váš,

Vitalij

Janukovyč jedná o krizi na Ukrajině v Soči, Nulandová se omluvila

Náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová a ukrajinský prezident Viktor Janukovyč.

07.02.2014 14:21 | autor: ČTK

Kyjev – Ukrajinským událostem v pátek dominovala aféra uniklého rozhovoru vysokých amerických diplomatů, kteří i za použití vulgárního výrazu komentovali údajnou nepružnost diplomacie Evropské unie ve vztahu ke Kyjevu. Dnes také ukrajinské ministerstvo vnitra oznámilo, že za čtvrtečním výbuchem v opoziční centrále v Kyjevě mohla být nevydařená příprava teroristického útoku. Prezident Viktor Janukovyč odcestoval na olympiádu do jihoruského Soči, kde o státní krizi jednal s generálním tajemníkem Rady Evropy Thorbjörnem Jaglandem.

Fotogalerie: Situace na Ukrajině

foto foto foto foto

Náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová na zmíněném uniklém záznamu hovoří o americké představě budoucí ukrajinské vlády a o řešení, jak toho dosáhnout, čímž by USA „vyjebaly s EU“. Na druhém odposlechnutém rozhoru si zase vysocí unijní diplomaté stěžují na to, že Američané „chodí a vykládají“ o slabosti EU ukrajinský problém vyřešit.

Washington ani Brusel nehodlají skandál komentovat, Nulandová nicméně označila zveřejnění citlivé konverzace za „působivý produkt špionáže“ a za svá slova se omluvila. Ostře naopak reagovala německá kancléřka Angela Merkelová, která publikovaný obsah rozhovoru označila za „totálně nepřijatelný“.

Nulandová, která dnes na Ukrajině zakončila dvoudenní návštěvu, na tiskové konferenci řekla, že s Janukovyčem jednala o zahraniční pomoci ve spolupráci s Mezinárodním měnovým fondem, nutné je ale nejdříve ukončit násilí, vytvořit novou vládu a prosadit reformy k uzdravení strádající ekonomiky.

Zastavit násilí, propustit vězněné a objasnění případů zbitých a zmizelých demonstrantů požaduje také český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Nynější situaci označil za nepřijatelnou, zároveň Ukrajinu vyzval k ústavnímu řešení krize.

Řešení státního rozkolu bylo tématem Janukovyčovy dnešní schůzky s Jaglandem. Prezident, který by podle aktuálních průzkumů veřejného mínění prohrál prezidentské volby proti jakémukoli kandidátovi opozice, generálního tajemníka Rady Evropy ujistil, že s opozicí chce v jednáních pokračovat. Janukovyč by se ještě dnes měl setkat také s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Mezitím ukrajinské ministerstvo vnitra oznámilo, že za možným výbuchem, který otřásl kyjevský Dům odborů obsazený protivládními demonstranty a který si vyžádal dva zraněné, mohla být nevydařená příprava teroristického útoku chystaného radikální pravicí. Oficiální vyšetřování na místě exploze ale prozatím nezačalo, neboť opoziční aktivisté vyšetřovatele dovnitř nepouštějí.

V důsledku rostoucího napětí v zemi prý ochranka prezidenta Viktora Janukovyče zpřísnila ochranu hlavy státu, z jeho okolí odstranila veškeré telefony a další elektronická zařízení a také zvýšila bezpečnostní kontroly osob, se kterými se prezident setkává.

Co se týče Anonymous, tak tato skupina je často využívaná zpravodajskými agenturami Západních států, takže pokud jsou opravdu tyto emaily autentické, tak se zde díváme na únik podobný nahrávkám rozhovoru Victorie Nulandové s americkým velvyslancem na Ukrajině Geoffreyem Pyattem.

Ačkoliv se americké ministerstvo zahraničí za výroky jejího neokonzervativního poskoka omluvilo, omluva šla špatným směrem. Na uniklé nahrávce náměstkyně amerického ministra zahraničí pro Evropu Victoria Nulandová poslala Evropskou unii do kytek (když to napíšu slušně) a s americkým velvyslancem na Ukrajině se bavila o nahrazení ukrajinské vlády. Omluva Ukrajině by byla na místě, jenže místo toho se Američané omluvili veřejnosti a ze zveřejnění nahrávky obvinili Rusko.

Victoria Nulandová je manželkou Roberta Kagana, zapřísáhlého neo-konzervativce a dříve sloužila jako tisková mluvčí Hitlery Clintonové. Jak se tyto nahrávky dostaly na veřejnost je záhadou. Mezi hlavními podezřelými je ruská FSB.

Nulandová

Victoria Nulandová (V.N.): Co si myslíš?

Geoffrey R. Pyatt (G.P.): Myslím, že jsme ve hře. Ten Kličko je tu nejsložitějším elektronem, zvláště jeho jmenování vicepremiérem. Viděla si moje poznámky o problémech v manželství, takže se snažíme rychle přečíst, jak je na tom. Myslím ale na ten argument, který potřebuješ k němu pronést, myslím, že další telefonát, který chceš provést, je ten, který si provedla s Yatsem (přezdívka Yatsenuka). Jsem rád, že si ho dala na místo….Do scénáře zapadá. A jsem rád za to, co řekl.

V.N.: Dobrá. Nemysli si, že Klič (přezdívka pro Klička) by měl být ve vládě. Nemyslím si, že to je nutné. Nepovažuji to za dobrý nápad.

G.P.: Ano, co se týče jeho ve vládě…Nechal bych ho mimo a dělat jeho politickou domácí úlohu. Co se týče nadcházejícího procesu, chceme udržet spolu moderátní demokraty. Problém bude s Tyahnibokem a jeho lidmi. A jsem si jistý, že s tím Janukovyč počítal.

V.N.: Myslím, že Yats je ten správný. Má ekonomické a řídící zkušenosti. On je ten pravý. Potřebuje Kliče a Tyahniboka mimo. Musí se s nimi bavit čtyřikrát týdně. Myslím, že pokud se Kličko dostane do vlády, bude na úrovni spolupráce s Yatsenukem, to nebude fungovat…

G.P.: Ano, ano. Myslím, že to je pravda. Dobrá. Chtěla bys si s ním zařídit telefonát?

V.N.: Z toho telefonátu, o kterém si mi říkal, rozumím, že velká trojka půjde na vlastní schůzku, a že Yats v tomto kontextu nabídne konverzaci „3+1“ nebo „3+2“ s tebou. Pochopil si to takhle?

G.P.: Ne. Myslím, že to jsme navrhovali, myslím ale, že se znalostí dynamiky, která s nimi byla, kde byl Kličko nejvyšší pes, že se ukáže na jakékoliv schůzi a bude mluvit se svými lidmi. Takže si myslím, že se s ním kontaktuješ přímo, pomůže to s managementu osobnosti mezi trojicí. Poskytne ti to také šanci se rychle posunout a dát to za nás dřív, než si všichni sednou a vysvětlí, proč se mu to nelíbí.

V.N.: Ok. Dobrá. Jsem spokojená. Proč se s ním nezkontaktuješ a nezjistíš, zda chce mluvit dřív nebo až po?

G.P.: Ok, udělám to, díky.

—————————————

Druhá část

V.N.: Nemohu si vzpomenout, zda jsem ti to říkala tobě, nebo Washingtonu: když jsme mluvila s Jeffem Feltmanem tohle ráno, měl nové jméno pro člověka v OSN – Robert Serry. Ráno jsem ti o tom psala.

G.P.: Ano, viděl jsem to.

V.N.: Ok. Serry a Ban ki-Moon souhlasí, že Serry přijede v pondělí nebo úterý. To by bylo dobré na slepení této věci a nechat to slepit OSN, a pokud chceš, vysrat se na EU.

G.P.: Ani ne. Myslím, že musíme udělat něco, abychom to drželi pohromadě, protože si můžeš být jistá, že pokud to nezačne získávat šťávu, Rusové budou v zákulisí pracovat na urychlení. A právě teď to tam je, pořád se snažím zjistit, proč Janukovyč <….> Mezitím se schází frakce Strany regionů a jsem si jistý, že v té skupině je čilý argument. Pokud rychle zareagujeme, tak to můžeme zatmelit. Nech mě zapracovat na Kličkovi a pokud můžeš udržovat….Myslím, že bychom měli zkusit sehnat někoho s mezinárodní osobností, aby přišel a pomohl tu věc porodit. Dalším problémem je kontakt s Janukovyčem, na to se zítra ale sejdeme, uvidíme, jak věcí zapadají.

Neměly by se tedy USA omluvit Ukrajině? Tohle je vyloženě hovor o tom, jak vytvořit vládu na Ukrajině pod vlastní taktovkou.

Další telefonát, který unikl, se odehrál mezi německou diplomatkou v EU Helgou Schmidovou a velvyslancem EU na Ukrajině Janem Tombinskym:

Helga M. Schmid: Jane, tady je opět Helga. Chtěla bych ti říct ještě jednu věc, je to důvěrné. Američané chodí kolem horké kaše a říkají, že nás postoj je příliš měkký. Domnívají se, že bychom měli být silnější a žádat sankce. Mluvila jsem s Cathy (Cathrine Ashtonovou) a s věci, o které jsme mluvili minule, souhlasí. Uděláme to, vše ale musíme zorganizovat jasnějším způsobem.

Jan Tombinsky: Víš, máme i jiné nástroje.

H.S.: Novináři už mluví o tom, že postoj EU je „moc měkký.“ Měl bys vědět, že jsme naštvaní, že Američané chodí kolem horké kaše. Možná bys měl americkému velvyslanci říct a přilákat jeho pozornost faktu, že náš postoj není měkký, právě jsme učinili tvrdé prohlášení a silnější postoj…Chtěla bych, abys věděl, že by to bylo pro naše zájmy škodlivé, pokud v novinách uvidíme „Evropská unie nepodporuje svobodu.“ Cathy bude naštvaná.

J.T.: Helgo, nezávodíme. Měli bychom ukázat, že tato situace není soutěž v diplomatické tvrdosti. Právě jsme slyšel o nových opozičních návrzích prezidentovi. Hned o tom napíšu Cathy.

H.S.: Ok. http://wertyzreport.com/2014/02/21/slovensky-fotograf-ukrajinsti-demonstranti-maji-vse-i-kredit-do-mobilu/

http://wertyzreport.com/2014/02/21/klicko-udajne-volal-po-vojenske-intervenci-na-ukrajine/

http://wertyzreport.com/…/klicko-odhalen-ukrajinsti…/

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os