Nechápe, vlastně ani nemíní chápat, že Janukovyčova policie a armáda se jen brání už několik měsíců teroristickému počítání tzv. opozice. Proti vodním dělům střelba z loveckých pušek, granáty, dlažební kostky, železné tyče, Molotovovy koktejly. Teprve dnes byla povolána armáda, aby čelila státnímu převratu. Zcele legitimní opatření. Po mnoha měsících, kdy se vláda jen bránila a činila jeden ústupek za druhým, včetně propustění dvou stovek radikálů. Co by asi dělala vláda USA v případě, že by hořela půlka Washingtonu?

Celý Majdan hoří, hoří i prostory ministerstev. Zapálili je snad vojáci či vládní úředníci? A co znamená zůstat uvězněn v tomto ohnivém peklu?. Vidíme seskupení policistů, jen skryté pod kovovými štíty odrážejí smrtící útoky zběsilého davu, jemuž není nic vhod – ani amnestie, ani nabídka premiérských a jiných vládních postů. Chtějí jediné – odstoupení prezidenta. A co chce pan Palata? Zavést sankce. Okamžitě. ttp://www.youtube.com/watch?v=qtqQeJ315nw

Také nacisté začali „křišťálovou nocí“, aby napřed okradli a poté zabili Židy, proč by to nemohla udělat kyjevská ochlokracie v čele s fašistou Kličkem? Co může a musí dělat Evropa, Evropská unie, pod jejímiž vlajkami ukrajinské protesty začaly, aby končily v rudočerné změti? Prý  hra skončila. To znamená podle Palaty ty nejtvrdší sankce proti představitelům ukrajinského režimu, zavedené bez prodlení, okamžitě. Aby všichni věděli, že je nečeká báječný exil s nakradenými miliony. Takový, do nějž se do Vídně před dvěma týdny přesunul po své demisi expremiér Mykola Azarov. Jak o tom báječném exilu pan Palata ví? Byl ve Vídni, viděl komfort, bazén…? A co bude s provokatéry na barikádách, kteří vše vyprovokovali a podporovali? Kdo jako první použil síly? Svoloč, ochlokracie na ulicích, vedená vymláceným mozkem Kličkem.Demonstrant útočí prakem, oči si chrání masivními brýlemi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Janukovyč v převlečení právě paličem…

Žil jsem na Ukrajině, poznal jsem osobně ministra zahraničí, životního prostředí, prezidenta Kučmu, náčelníka kyjevské policie a vím, kolik dostávali plat a kolik si mohli „ulít“ do zahraničí. Nevím však, ani jsem neviděl účetní doklady, jako pan Palata, kolik milionů si nakradli, aby si mohli užívat báječný exil? Kde jste, pane Palato, na vlastní oči viděl, jak si převádějí své dolary do Švajcu či někam jinam? Pokud jen plácáte nepodložené lži, pak přejděte do bulváru a nechejte skutečnou novinařinu těm, kdo vědí, o čem píší. Jinak děláte jen ostudu.

Vy znáte čísla jejich kont, abyste mohl předvídat, jak všem, od Janukovyče až po Rinata Achmetova, vezmou pasy, aby nepřekročili hranice Evropské unie, USA, ani žádného slušného státu. Jak budou jejich konta zablokována, majetky obstaveny a jak si na ně policie posvítí, na to jejich praní špinavých peněz? Máte jistě na mysli po zásluze vězněnou Tymošenkovou. Vzpomínáte na „oranžovou revoluci, kterou vedli Juščenko a  Tymošenkévá. Oba byli jak „můj s mojů“, ale jen do okamžiku, než do sídla ukrajinské energetické společnosti Naftogaz v Kyjevě vtrhla skupina maskovaných Juštěnkových ozbrojenců. Policejní vyšetřovatelé v rámci razie prohledali celou budovu. Zájem měli hlavně o dokumenty.

Ve vzduchu “létalo” 13,7 miliardy bezprizorných krychlových metrů plynu, které měly být součástí nelegální dohody mezi vedením Naftogazu Ukrajina a “průmyslníky” podniku RusUkrEnergo o “prodeji” Rusům ukradeného plynu v hodnotě asi 3,9 miliardy dolarů. Naftogaz sice nakoupil plyn za preferenční cenu cca 180 USD za jednotku (metr krychlový), ale nakoupil ho dvojnásobné množství, než Ukrajina mohla spotřebovat. Omyl? Tu druhou polovinu Naftogazu prodal firmě RusUkrEnergo se sídlem ve Švýcarsku, za cenu 350 USD/jednotku. O kontrolu nad státními rezervami plynu zápolil prezident Viktor Juščenko a premiérka Julie Tymošenková. Hádanku komanda rozluštil až fakt, že Juščenko spravoval státní policii, Tymošenková měla pod sebou Naftogaz, díky jemuž se ocitla za mřížemi. A potom, kde je ta vaše ulhaná pravda…?

A zatímco vojáci US Army, „jedné ze slušných zemí“, používají při svých pučích v cizích zemích tzv. salvadorský scénář, obsahující sebevražedné atentáty, vůdce ukrajinské opoziční strany UDAR Vitalij Kličko, řekl před shromážděnými na Náměstí nezávislosti v Kyjevě, že prezident Viktor Janukovyč může skončit zlynčován jako Muammar Kaddáfího nebo popraven zastřelením, jako Nicolae Ceausescu a jeho žena. Ministerstvo zahraničí USA ústy Kerryho požaduje od ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče, aby povolil o víkendech mítinky. Je to přímý diktát. Tak se zachází s polokoloniemi“, řekl předseda zahraničního výboru ruské Státní dumy Alexej Puškov.

Naděžda Tolokonnikovová ukrajinské opozici předvádí, co je to svoboda ochlokracie v pojetí Pussy Riot,

Co říkáte, pane Palato, na americkou Národní gardu, co zastřelila při demonstraci proti válce ve Vietnamu do zad čtyři bezbranné studenty přímo na akademické půdě jejich školy v Kentu? Chtěl někdo odvolat prezidenta Nixona, stavěl někdo barikády či házel kamením a zápalnými láhvemi proti sedmdesáti po zuby ozbrojeným mužům? Odvolal někdo de Gaula, když potlačil s vojáky milionovou stávku a studentské bouře v Paříži, také s mrtvými? Že to je něco jiného? V čem? V tom, že nikdo nechtěl, aby bylo NATO přímo na hranicích s Ruskem?

V Kyjevě pokračuje konfrontace úřadů a opozice. Počet mrtvých překročil pět a dvacet, zranění v důsledku protestních akcí už jdou do stovek. V noci postavili účastníci mítinku barikády z dlažebních kostek a podpálili čtyři autobusy a dva nákladní vozy, které byly vystaveny před kordony milice. O tom, jak se události vyvíjely, hovoří zpravodaj Hlasu Ruska v Kyjevě Alexandr Bondarenko: „Demonstranti se chovali velice agresívně. Viděl jsem, jak házejí Molotovovy koktejly. Hlavní zbraní protestujících byla dlažba z chodníků – tou házeli po milicionářích. Milice se několikrát pokusila zaútočit, útok ale byl rychle odražen. Účastníci mítinku byli dobře vybaveni: měli na sobě přilby, plynové masky, hole a po milicionářích házeli kameny…“ Evropská unie či USA, přes zákaz demonstrovat v masce, jenž platí i v Kanadě, a jeho porušení se tam trestá až 10 lety vězení, dál tento způsob boje podporuje. Nově ustavený Banderovec, „komandant Majdanu“ Andrij Parubij, už oznámil, že jeho lidé vyklidí obsazené vládní budovy až poté, co ze svého sídla odejde Janukovyč.

Nepokoje v Kyjevě začaly po mítinku na náměstí Nezávislosti věnovaném zákonům, které podle mínění opozice omezují občanské svobody. Tehdy promluvili k protestujícím vůdcové opozice. Arsenij Jaceňuk navrhl protestní plán a uvedl několik požadavků, mezi nimiž je i vytvoření paralelních mocenských orgánů. To ale zřejmě demonstrantům nestačilo a vydali se k Domu vlády a Nejvyšší rady, aby je vzali útokem. Situace je kritická; nedokázal je zastavit ani Vitalij Kličko. Zdá se, že ani Jaceňuk, ani Kličko už nejsou s to kontrolovat účastníky akce, soudí výkonný ředitel politologického centra Sever-Jih Alexej Vlasov:

„Systémová opozice v zastoupení Jaceňuka a Klička využívá radikálů jako strašáka pro současné úřady. Kličko se jakoby snaží ukázat: „dokonce ani já už nedokážu tyto lidí zvládnout, když nepřistoupíte na ústupky“. Podle mínění experta může přidat Vitaliji Kličkovi politické body i jeho aliance s vůdcem nacionalistického hnutí Olegem Ťjagnibokem, na jehož pozadí vypadá jako úctyhodnější politik. Na druhé straně to ale může, stejně jako události v kyjevských ulicích, značně poškodit Kličkovu politickou kariéru, pokračuje Alexej Vlasov: „To, o co usilují radikálové, nemohou podpořit ani ukrajinské úřady a myslím si, že dokonce ani západní sponzoři opozice. V podstatě by to bylo neústavní svržení moci…“

Přitom není až dosud jasné, kdo ze zástupců opozice bude jednat s úřady. Protestní hnutí nemá jednotného vůdce. Manifestanti vyzývají Vitalije Klička, Arsenije Jaceňuka a Olega Ťjagniboka, aby se rozhodli. Kvůli chybějící jednotě ztrácí opozice důvěru lidu a poskytuje důvod k dalším provokacím. Ukrajinská krize může mít rovněž vážné geopolitické následky. Zatímco místní radikálové a nacionalisté usilují o svržení legitimně zvolené moci v čele s prezidentem Viktorem Janukovyčem, stoupá v Maďarsku a Rumunsku zájem o strategicky významné oblasti Západní Ukrajiny.

V maďarských a rumunských médiích se objevily publikace, jež se dají těžko zhodnotit jinak než vytvoření propagačního základu pro rozdělení Ukrajiny. Nakolik reálná je hrozba pro celistvost země? Tady je mínění profesora Středoevropské univerzity v Budapešti Rubena Mnacakanjana: „V Zakarpatí existuje odedávna maďarská diaspora. Svého času vydávalo Maďarsko těmto ukrajinským občanům pasy etnických Maďarů. Jeho majitelé mají možnost bez překážek vycestovat do Maďarska a získat tam práci. V Zakarpatí byl vytvořen plný cyklus vzdělání v maďarštině, od mateřských škol do univerzity. Avšak jak bude reagovat Budapešť na ten či jiný vývoj událostí na Ukrajině, nedá se zatím dost dobře odhadnout…“ A je zde ještě MMF, co vydírá; svoje půjčky podmiňuje zdražením surovin na Ukrajině, aby vyšachoval Rusko z nafty a plynu. Na Západě by pak pracovali Ukrajinci na stavbách tím více, čím větší nezaměstnanost by na Ukrajině byla díky ztrátám trhu na Východě.

Na barikádách se vyskytuje též nacionalistická strana Banderovců, co má tradici v zabíjení. Prostě, partička profesionálních „bijoků“, co putují po bojištích světa; od Libye, přes Irák, Afghánistán, Egypt, až po Ukrajinu. Hodil by se zde i kardinál Duka, aby konečně mohl nazvat právem lůzu ulice ochlokracií. A kde se bojuje proti proruskému Janukovyčovi, a tím i proti Putinovi, tam nesmějí chybět ani zvrhlé členky Pussy Riot, právě pro hanobení pravoslavné církve propuštěné z vězení; příklad mladé, demokratické a bez předsudků ve své svobodě porno projevu existují generace. Za to všechno amorální násilí může i Catherine Ashtonová, nejvyšší představitelka unijní diplomacie, náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová. Sám šéf americké diplomacie John Kerry pak prohlásil, že USA jsou zásahem policie proti „pokojným“ demonstrantům “znechuceny”.

Copak pan Palata nevidí, proč a jak to vše začalo? Důvod nepokojů? Pozastavení jednání o vstupu Ukrajiny do EU. Kdyby však Janukovyč asociační smlouvu loni podepsal, měl by nyní kolabující ekonomiku, stále by jednal o pomoci od Mezinárodního měnového fondu a doufal by v pomoc od Evropské unie. Ukrajina má letos splatit 17 miliard dolarů, ale EU jí nabízela jen 600 milionů eur. Víc prostě nemá, a to chce Ukrajinu do EU. Další řecký bankrot? Ukrajina se proto dohodla s Ruskem na půjčce 15 miliard dolarů a na zlevnění ceny zemního plynu o třetinu. Opozice by měla Janukovyčovi líbat ruce, ale pan Palata chce odejmout pasy a tvrdé sankce, okamžitě. Není to poněkud kách…?. Přímo na demonstraci vystoupil s projevem americký senátor John McCain, který je vůdčím hlasem republikánů v zahraničně-politických otázkách. Spolu s ním na Ukrajinu je i šéf senátního podvýboru pro Evropu demokrat Chris Murphy.

Dalším provokatérem, který mi dal svým jednáním za pravdu, se stal německý ministr zahraničí Guido Westerwelle, jenž se osobně zúčastnil demonstrace v Kyjevě. Je to počínání hodné diplomata? Nebo jde o další podněcování nestability na Ukrajině, kde jdou všichni za svým boxerskými idoly, jakými jsou bratři Kličkové, žijící si nad poměry už v Německu a Ukrajinu využívají jen pro své kariéristické záměry, jak si zajistit bohatý život i po skončení svého boxování? Kličkům se nedivím, ale Guido Westerwelle mohl na barikádách potkat členy třetí největší opoziční strany Ukrajiny – Banderovce. Prý ale jednání s nimi odmítl. Jen laciné gesto.

Důvodem je pověst strany Svoboda jako ultranacionalistického, antisemitského a extrémně pravicového uskupení, které přímo navazuje na tradice Ukrajinské povstalecké armády (UPA). V Česku se pro nI používá trochu hanlivě znějící označení “banderovci” podle jejího vůdce Stepana Bandery. UPA za druhé světové války bojovala za nezávislost Ukrajiny, po porážce Hitlera se snažila zemi vymanit z moci Sovětského svazu. Je to stejné, jako když v opozici Sýrie je Západem podporovaná Al-Kájda…

Mimochodem, mezitím se ukázalo, že demonstranti, které měli údajně zastřelit policejní odstřelovači, byli zabiti loveckými puškami vlastních lidí. Co by se asi stalo, kdyby pár tisíc lidí protestovalo před Bílým domem, stavěli by si po ukrajinsku svůj Majdan, stany a barikády, jelikož jsou jich miliony bez práce, mají hlad, nemají kde bydlet, nebyly desítky let u lékaře, poněvadž nemají zdravotní pojištění a chtějí ho, ale Kongres USA je proti. Jsou to přece desítky miliard zbytečně vyhozených dolarů.

Než by se však otočili pro další dlažební kostku a zapálili Molotovovův koktejl, měli by na rukách pouta, strženy z obličejů kukly, k tomu pár ran obuškem, z barikád by nezbylo nic a oni by skončili v celách předběžného zadržení pro rušení veřejného pořádku a ohrožování bezpečnosti země. A žádný stát EU by neprotestoval, ani by nikdo neodmítal přijmout Obamu na oficiální návštěvě. A Kličko? Dopadl by jako Casius Clay alias Muhammad Ali, co za odmítnutí jít bojovat do Indočíny skončil 28. dubna 1967 ve federálním vězení, byl zbaven titulu mistra světa a nedostal licenci k boxerským kláním ve Spojených státech. Až soud v roce 1971 rozhodl o jeho propuštění a mohl se k boxu zase vrátit.

Žil jsem na Ukrajině a bezmocně nyní zuřím, když vidím ochlokracii na Majdanu, tisíce vrahů, protože vržené dlažební kostky či zápalné láhve a železné tyče jsou vražedné zbraně, to vše proti neozbrojeným „bílým límečkům“, úředníkům v budovách kolem Majdanu, na ministerstvech a vládní budově, kteří se nemají jak bránit. To je unfair, pane hrdinný boxere Kličko; zuřím však ještě víc, když čtu nesmysly s Palátovy hlavy…

Inu, též nacisté začali holocaust „křišťálovou nocí“, aby napřed okradli a poté i vyvraždili Židy; ovšem pozor: Židé dál vládnou světu, nacisté nenacisté. Kličko Nekličko… https://www.email.cz/web-office/Axyi9UEZuEB2A_5_c0nimwGd9zemzqwAlngz3b-h9MjNAx76udzYG_ZlOG8C8UT7P31Qw-s/S_W_G_2_2014.pps

http://zpravy.idnes.cz/komentar-k-situaci-na-ukrajine-de7-/zahranicni.aspx?c=A140219_092516_domaci_jj

http://gloria.tv/?media=540709

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os