Holt, jsou to těžké chvilky pro Rudolfa Horáčka. A hlavně pro mě, abych zase mohl, pane Skálo, vykrádat sám sebe, své vlastní texty. Ne že by ten pán měl ty správné informace, ale pouze si vymýšlí účelovou lež, jelikož zkrátka nemá v lásce prezidenta Zemana. Tak bych si dovolil připomenout jen pár jmen státníků, kteří doplatili na zprávy ve sdělovacích prostředcích, přitom nebyli v dosahu sebevražedných atentátníků v Afghánistánu. Svůj názor má i skvělý grafik a kolážista ATEO.cz. Nikdo podle něj přece neví, kdo by mohl mít na českého hlavu státu spadeno. O Zemana by se mohl zajímat třeba i diktátor ze Severní Koreje Kim Čong-un. „Kdyby si Zeman nehrál na hrdinu, nemusely by být rybníky…,“ doprovází textem koláž aTeo.

Teo Adamy; inženýr ekonomie, poradce pro podnikání a řízení firem, co chtěl být sochařem, ale nějak se mu to vymklo. Grafický terorismus formou politických fotokoláží se pro něj stal náhražkou a šidítkem za seriózní výtvarnou tvorbu. Nemá se rád a obden si nafackuje před zrcadlem. on má však své hranice, za které by nešel. Třeba Mohamed. Neví, jestli je mu něco svaté, ale Mohamed to rozhodně není. Ani s ním nemá žádný problém, nestojí však o to, aby mohamedáni měli problém s ním. Má přece rodinu, takže nemíní dráždit kobru bosou nohou. To mu nepřijde jako odvaha, nýbrž v daných geopolitických souvislostech spíše jako nezodpovědnost vůči těm, co mají totožné souřadnice…

Mirečko, podejte mi pero!

Naopak Zeman se dotýká bosou nohou navztekané kobry a má tu odvahu i nezodpovědnost v jednom. Je o něm známo, že islám považuje za anticivilizační náboženství. Proto o něho mají zájem i arabské státy. Neznáme dne ani hodinu, natož své sebevražedné mučedníky… Ve střehu je už pár měsíců též Liga arabských zemí, co sdružuje 22 států, a na Zemanův výrok o přestěhování ambasády do Jeruzaléma si stěžoval předseda arabského parlamentu Ahmad bin Muhammad Jarván. Zemanova slova se nelíbí ani palestinskému vedení, Organizaci islámské spolupráce, ani palestinskému radikálnímu Hamasu. Jarván řekl, že by šlo o “do očí bijící porušení mezinárodního práva, rezolucí OSN, Ženevských úmluv a mezinárodních dohod o okupovaných palestinských územích, včetně východního Jeruzaléma”. Generální tajemník Organizace islámské spolupráce Akmeleddin Ihsanoglu výrok označil za nebezpečný, porušující mezinárodní právo a podkopávající nezadatelná práva palestinského lidu.

Ví o tom celý islámský svět, že se Miloš Zeman dosti nevybíravě staví proti islamistům. Někdejší palestinský ministr zahraničí Rabbú řekl: „Připomínáme českému premiérovi, že palestinská vlast je stále pod brutální izraelskou okupací a že palestinský lid je neustále terorizován izraelskou okupační armádou, která používá agresívní a brutální metody připomínající nejutlačovatelštější a nejagresívnější režimy moderních dějin”. V Afghánistánu stačila tamním muslimům jen zvěst o tom, že pastor Wayne Sapp údajně spálil výtisk Koránu v kostele na Floridě. Ihned se jich tisíc vrhlo na zahraniční osoby, zabili jedenáct až dvacet pracovníků mise OSN, dvěma z nich přímo uťali hlavy. Nory, Švédy, Dány… Bez soudu.

Po silnicích Afghánistánu zde každý den jezdí vozidla plná trhavin a řízená sebevražednými mučedníky, kteří jezdí sem tam a jen čekají na „významný úlovek“, jako byl třeba autobus plný afghánskch vojáků. Proto se prezident Zeman přepravoval pouze v americkém vrtulníku. Určitě na jeho vládní limuzínu čekali mučedníci v ulicích, kde o jeho návštěvě věděli. Ovšem také rakety Taliban vlastní a používá…

Přísně tajná mise

Zdroj: ateo.cz

Oznámení ve sdělovacích prostředcích o cestě pákistánským městem Rawalpindi způsobilo smrt Bénazír Bhuttová, která se na podzim 2007 vrátila do země z exilu, aby kandidovala v parlamentních volbách, stála v pancéřovaném voze s otevřenou střechou a zdravila davy. Atentátník po ní zahájil střelbu a Bhuttová se začala schovávat do auta, když muž na sobě odpálil výbušninu. Tlaková vlna výbuchu zasáhla hlavu političky právě v okamžiku, kdy se spouštěla otvírací střechou auta dovnitř. Hlava ale bohužel silou výbuchu vrazila prudce do otvírací kličky střechy a způsobila Bhuttové zranění, jemuž podlehla. Žádné jiné významnější zranění při atentátu neutrpěla, protože palbou ji atentátník nezasáhl.

„Pokud mám zemřít kulkou atentátníka, ať se tak stane,“ prohlásil v roce 1983 nedlouho před svým návratem do Manily hlavní politický rival tehdejšího diktátora Ferdinanda Marcose Benigno Aquino, přezdívaný Ninoy. Média uvedla hodinu přistání letadla a jen několik okamžiků poté, co se 21. srpna 1983 otevřela dvířka linkového letounu z Tchajwanu, kterým se vrátil z dobrovolného exilu ve Spojených strátech, zazněl výstřel a Aquino se zřítil ze schůdků na přistávací plochu. Neprůstřelná vesta mu nebyla nic platná. Vrah jej zasáhl do hlavy.

Někdejší švédský generální tajemník OSN Dag Hammarskjöld v září 1961 zahynul při letecké katastrofě u Ndoly v Zambii (tehdejší Severní Rhodesie). Jeho letoun DC-6 byl podle výpovědi svědků sestřelen v ten samý den, kdy zprávu o jeho cestě do Ndoly oznámil na svém webu švédský rozhlas Sveriges Radio. Svědkové  viděli Hammarskjöldovo letadlo DC-6 přilétat; viděli též menší letadlo, které se k němu přibližovalo zezadu a pak něco vypálilo, něco žhnoucího směrem k letadlu. Nstal výbuch v přední části stroje ještě předtím, než se zřítil; letoun údajně sestřelili žoldnéři najatí belgickou důlní společností…Štastná to žena!

Tehdy šestapadesátiletý Hammarskjöld letěl s další patnáctkou lidí na palubě na setkání s prezidentem konžské separatistické provincie Katanga, aby se pokusil mezi ním a Kongem zprostředkovat mírovou dohodu. Kongo o rok dříve získalo nezávislost na Belgii, ale pro svoje nesmírné přírodní bohatství bylo předmětem těžebních zájmů nejen Belgie, ale také Británie, Spojených států a Sovětského svazu. Proto mohla mít kterákoli z těchto zemí i prsty v Hammarskjöldově smrti.

Organizace Černé září, součást hnutí al Fatáh Jásira Arafáta, se v roce 1973 snažila spáchat atentát na tehdejší předsedkyni izraelské vlády Goldu Meirovou. Podle nově odtajněných dokumentů americké Central Intelligence Agency – CIA mělo Černé září v New Yorku umístit do tří automobilů bomby poté, kdy o návštěvě izraelské političky napsal The New yorker. Každý z vozů byl naložený stovkami kilogramů výbušnin a všechna auta měla být odpálena, až kolem nich bude projíždět Meirové kolona. Atentát se nezdařil – k explozi nedošlo kvůli technickému selhání. CIA událost vnímala jako selhání svých protiteroristických opatření.

Černé září se o atentát na Meirovou snažilo již v lednu 1973, kdy podle zprávy vatikánského rádia zjistilo, že premiérka pojede do Říma na setkání s papežem Pavlem VI. Do Itálie bylo tehdy propašováno několik z ramene odpalovaných raket Strela 2 (SA-7) a rozmístěno okolo letiště Fiumicino. Útok byl odvrácen na poslední chvíli agenty Mossadu, kterým se podařilo 15. ledna 1973 eliminovat oba útočné týmy teroristů Organizace pro osvobození Palestiny než letadlo začalo přistávat.Zeman Akbar

Bezprostředně poté, kdy arabské noviny přinesly zprávu, že Jeruzalém navštíví jordánský král Abdulláh I. Islámský svět se dozvěděl o možnosti reálného smíru mezi Izraelem a Palestinci; teroristé ho v červenci 1951 na Chrámové hoře zavraždili, když dokončil modlitbu v mešitě Al-Aksá. Jeho vrah, Mustafa Šukrí Ušo, Palestinec spřízněný s rodinným klanem Husejní (do něhož patřil zmiňovaný muftí a Hitlerův příznivec Hadž Amin al-Husejní) ho zastřelil, protože chtěl uzavřít separátní mír s Izraelem. Jeho vnuka, přítomného na Chrámové hoře s ním a budoucího krále Jordánska Husajna, zachránila šerpa se zlatou medailí na hrudi, která zachytila vražednou kulku. Na počest své záchrany věnoval panovník 8,2 milionu dolarů, aby mohl financovat přes 80 kilogramů ryzího zlata na pokrytí kopule Omarovy mešity…

Pomsta islamistů bývá krutá; jak jsme šlyšeli, pan ATEO.cz by si rozhodně žádnou kolážičkou nedělal psinu z Proroka; ví, že by byl by vmžiku v ohrožení svého života, přestože ho do té doby v arabském světě nikdo neznal. Mohl by dopadnout podobně jako deník Jyllands-Posten, jenž zveřejnil dvanáct karikatur proroka na konci září 2005. Ta, která tehdy vyvolala snad nejostřejší reakce, se znovu objevila ve středečních vydáních pěti předních dánských novin. Na kresbě má Mohamed na hlavě turban, od něhož vede zápalná šňůra. Turban má tvar bomby. Právě autora kresby Kurta Westergaarda se chystala zavraždit trojice lidí, kterou dánští policisté minulý týden zakli. V reakci na to se rozhodli vydavatelé Jyllands-Posten a čtyř dalších deníků Westergaardovu kresbu otisknout znovu.

Dánsko přidělilo policejní ochranu většímu počtu mužů, kteří se jmenují stejně jako autor karikatury proroka Mohameda, a jimž anonymové vyhrožovali smrtí. List Copenhagen Post napsal, že 81 Dánů se jmenuje Kurt Westergaard stejně jako karikaturista. Jeho manželka Gitte musela opustit své místo učitelky v mateřské školy v Aarhusu, kde pracovala 25 let. Její nadřízení jí sdělili, že se tak stalo kvůli obavám o bezpečnost dětí a na nátlak rodičů. Islámská zloba nezná mezí. Neznámý útočník se pokusil zapálit dům švédského karikaturisty Larse Vilkse (53). Podle informací agentury Reuters to oznámila švédská policie. Výtvarník nebyl v okamžiku útoku doma. Vilks v roce 2007 urazil mnohé muslimy karikaturou proroka Mohameda se psím tělem.

Inu, záhadných okolností kolem smrti jiných potentátů, či karikaturistů v ohrožení, je bezpočet, jen se o nich nepíše, ale každý ví, že kdo je jednou na listině potencionálních cílů teroristů, má si dávat majzla a ne jim ještě nahrávat, byť jen „cestou na pečivo…“ Proč by to ale pan ATEO.cz dělal a ohrožoval nejen svoji bezpečnost, ale spoustu náramných okamžiků, které s jeho kolážemi prožíváme. Navíc, jak lze vidět na následujícím videu, ztěží se uniká při současné komunikační explozi z vražedných nástrah z neskutečných lidských mraveništích… http://www.buzzfeed.com/lyapalater/27-incredible-views-youd-only-see-ifyouwere-a-bird

http://www.youtube.com/embed/RtgbvotqVFE?rel=0

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os