Proč se Barack Hussein Obama jmenoval Barry Soetoro…?

18. Listopad, 2008 – 9:17

Tak náš první míšenec v křesle prezidenta USA Barack Hussein Obama měl dvakrát namále a zůstal by před branami Bílého domu ve Washingtonu, aniž by získal post nejmocnějšího muže planety. Poprvé se tak mělo stát začátkem října 2008, kdy volební prezidentská kampaň vrcholila.

Přiznám se „všeznalým“ nickům, že mé blogy občas vznikají ve spolupráci s mými přáteli po celém světě. Jsou to mí „korespondenti“, které čas od času s jejich svolením úkoluji.

Tu, aby mi napsali e-mailem svůj názor, či mi sdělili zajímavou věc z izraelského rádia Arutz Sheva, z britských The Times, k tomu něco z newyorských usnesení OSN či zajímavosti z Kypru nebo z Globe and Mail z Toronta a z Die Welt v Bonnu.

Tibor Spitz z USA, Josef Čermák z Toronta, Yehuda Lahav z Tel Avivu, Peter Bachrach z Haify, Mia Lukášová-Ullmanová ze SRN nebo Lubomír Otto z Larnaky, Rafael Chvátal z Jeruzaléma a Petra Oranit Machluf z Beer Ševy…

Miluji psát blogy. Je to super zábava. Už nikam a za ničím nespěchám. Jen objevuji rozmařilosti světa, zákoutí lidské povahy, reakce choleritů, nádivů i narcisů. Jsem trochu mág, který tahá za nitky, na nichž jsou navázáni mí drazí nickové. Trochu provokace, špásování i licitování. Zbožňuji hru na nová poznání.

A tak se třeba dozvím, že američtí vládní agenti oznámili zmaření spiknutí, jehož cílem bylo zavraždit demokratického prezidentského kandidáta Baracka Husseina Obamu a přes sto černých studentů na střední škole ve státě Tennessee.

Policie překazila loupež v obchodě se zbraněmi, které chtěli dva útočníci na vraždy v Tennessee použít. Při zatčení u sebe měli několik střelných zbraní včetně brokovnice. Vykutálená dvojice byla zatčena v okrese Crockett County v Tennessee.

Dvacetiletý Daniel Cowart a osmnáctiletý Paul Schlesseman se hlásí k neonacistům. Zabití Obamy mělo být završením jejich činu a vyvrcholením sebeobětování za bílou rasu.

Povedená dvojka si chtěla obléknout sněhobílá saka a klobouky, jako „bílá síla“ sednout do auta bez neprůstřelných skel, jet proti Obamovi a střílet na něj.

Vlastní smrt jim nevadila, počítali, že během akce zemřou jako hrdinové, aby se zavděčili rasistickému Ku-klux-klanu. Předtím měli v úmyslu zastřelit 88 studentů a dalším 14 setnout hlavu. Čísla jsou symbolická pro nacistickou ideologii.

Sám Obama na zprávu reagoval slovy, že se o život rozhodně nebál. Podobné skupiny prý „nejsou součástí budoucnosti Ameriky…

Podruhé, kdy se šance Obamy na prezidentské křeslo značně zmenšily a měl doslova „na kahánku“, přišla ve chvíli jeho vítězství.

To advokát Philip J. Berg u pensylvánského okresního soudu konstatoval zcela vážně, že Obama nesplňuje požadavky, kladené na člověka schopného vykonávat funkci prezidenta Spojených států, jelikož není rodilý Američan.

Nebyl to kanadský žert, ale podle zpravodajského serveru Czech Free Press žaloba právníka, jehož námitka vycházela z ústavního „nedostatku“, který v minulosti zabránil mimo jiné Němci Henrymu Kissingerovi, Češce Madeleine Albrightové či Rakušanovi Arnoldu Schwarzeneggerovi stát se prezidentem USA.

Ve zdůvodnění právního názoru se podotýká, že se Obama narodil v keňské Mombase a jeho otec byl občan Keni. Jeho matka byla sice Američanka, ale příliš mladá a nežila v USA dostatečně dlouho na to, aby mohla malého Baracka legálně zanést do registru v zámoří narozených „rodilých“ Američanů.

Naopak se prý zdá, že Obama je občanem Indonésie, neboť soud zjistil, že po svém rozvodu se Obamova matka provdala za Indonésana, který Obamu adoptoval, resp. právně přijal za svého, čímž z něho udělal „rodilého“ Indonésana.

Jako takový byl ostatně přihlášen na státní školu v indonéské Jakartě, a to pod otčímovým příjmením Barry Soetoro. Bez přijetí indonéského občanství by Barack „Barry“ v Indonésii ani do školy chodit nemohl, protože tehdejší tamní vojenská diktatura návštěvu škol cizincům zakazovala.

Potvrzení o americkém občanství Baracka Obamy, které demokratický kandidát zveřejnil na internetu, žalobce označil za „pozměněné“ a „upravené“.

Pensylvánskému soudu proto na základě svých zjištění žalobce navrhl nařídit Demokratické nominačnímu výboru, aby odvolala Baracka Obamu-Soetoru ze své kandidátní listiny a už jeho jménem dále nevedla prezidentskou kampaň.

Teprve po několika dnech napětí Federální soudce východního pensylvánského oblastního soudu Barclay Surrick žalobu ohledně občanství Baracka Obamy odložil. Konstatoval, že pro přijetí žaloby neexistují dostatečné právní podklady, a že pochybnosti o kandidátově občanství nijak neovlivní výsledky hlasování.

Podle druhého odstavce americké ústavy musí kandidát na prezidenta splňovat řadu podmínek. Nesmí být mladším 35 let, musí v USA prožít bez přestávky alespoň 14 let a musí být „rodilým“ občanem USA. Co tento pojem vlastně znamená přitom ústava Spojených států raději nijak blíže nespecifikuje.

A tak 47letý míšenec Barack Hussein Obama-Soetoro bez potíží nastoupí 20. ledna 2009 i se svojí ženou a dvěma dcerami do Bílého domu, aby zde nejmíň čtyři roky vedl USA k lepším zítřkům…

Bez finanční krize, vojáků US Army v Iráku a vězení na Quantánamu na Kubě, v němž je nyní asi 250 muslimských vězňů, z toho rovný tucet nezletilých chlapců…

Reklama:
 1. 3 reakce na “Proč se Barack Hussein Obama jmenoval Barry Soetoro…?”

 2. Je to perfektní popis původu současného prezidenta.
  Zajímavá je jeho podoba v obličeji s Usámou
  bin Ládinem.Možná že Obama před vstupem do vrcholné
  politiky posloužil svým vzezřením obličeje prvotnímu zobrazení vůdce šiřitele islámu!

  od Petr Gabriel v Říj 17, 2012

 3. Obama je potomek českých králů, je to pitomost, ale jeden koumám na to přišel před britské krále…

  od olser v Říj 17, 2012

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *