„Má svobodomyslná povaha mi nedovolí, abych navštívila současný Hrad, z jehož prostor je vysílána jen negativní energie, nenechám si vzít klid v duši,“ uvedla jednasedmdesátiletá majitelka jedenácti olympijských medailí; proti Zemanovi vystupovala aktivně už ve volební kampani, v níž podporovala Karla Schwarzenberga.

Jménem Českého olympijského výboru na rozhodnutí Čáslavské reagoval jeho tiskový mluvčí Alexandr Kliment:  „Vážíme si toho, že se pan prezident Zeman zúčastní nominačního pléna i olympijských her. Rozhodnutí paní Věry nás mrzí, ale respektujeme ho.“ Prezidentské volby dávno skončily, ale zákopová válka Schwarzenbergových rowdies trvá dál…Gymnastka Věra Čáslavská.

Foto: ČTK, Sznapka Petr

Vůči Miloši Zemanovi se v době voleb i po nich vymezila „elita české kulturní a umělecké fronty“, kterou iniciovala režisérka dokumentárních i hraných filmů Monika Elšíková, jež od roku 2012 používá umělecké jméno Monika Le Fay. V Událostech a komentářích představila veřejnosti petici s následujícím názvem: ”Miloši Zemane, nejste a nebudete mým prezidentem. Zvítězit pomocí lží a estébáckých metod je Pyrrhovo vítězství…” A dále pokračovala ve svém zvidtelňování takto:

„Je to jako kdybych řekla: Pane Veselovský, babička pana Zemana byla nacistka a je zdegenerovaný, protože u něj v rodině spolu všichni souložili,“ ohodnotila Zemanovu kampaň Le Fay. „Já jsem si nikdy nemyslela, že se dožiju toho, abych slyšela někoho takového tohle říkat v televizi,“ uvedla.

Trochu jsem zcepeněl, kde se v této baculaté ženě bere odvaha takto nestydatě lhát. Miloš Zeman totiž ve snaze probudit dřímajícího knížete Karla Spáče I., žertem vyslovil svůj bonmot: „Víte, jaký byl rozdíl mezi knížaty a mezi zemany? Knížata měla právo první noci, a díky tomu zdegenerovala, protože své nevolnice nemuseli znásilňovat, nemuseli tedy vydávat energii na toto znásilňování. Zatímco my zemani jsme si svého práva, nejenom v sexuální oblasti, vždycky toto právo museli těžce vybojovat, a proto jsme nezdegenerovali.”

V závěrečném duelu prezidentských kandidátů v ČT se předvedla další žena, herečka Jitka Čvančarová, která přímo pana Zemana obvinila ze sexismu a urážky všech žen. “Vy jste tedy nepřímo řekl, že jste znásilňovali,” řekla Zemanovi a zeptala se, jestli na to může reagovat. Zeman ji odbyl s tím, že jen popisoval historickou situaci. Později si herečka ztěžovala, že za svoji velkorysost, se kterou nabídla panu Zemanovi, aby se omluvil všem ženám, dostala řadu výhrůžek. Míru této prostoduchosti je nutné tolerovat, jako každého mentálně postiženého člověka.

Následovat se jí pokusila Věra Čáslavská, ve své době poradkyně prezidenta Václava Havla, který pomohl Schwarzenbergům k majetku v restitucích a Chadimové při pokusu o podvod milostí, což učinil též v případě omilostnění syna otcovraha Čáslavské, co jako provozovatel bojových umění udeřil v noci z 6. na 7. srpna 1993 svého otce, jenž dopadl na betonovou podlahu týlem své hlavy a v nemocnici poté tomuto zranění lebky podlehl. Paní Věra drze vyčetla Zemanovi nejen to, že se doprošoval komunistů, aby mu dali svůj hlas, ale i jeho členství v KSČ v době Pražského jara, z níž byl ale vyloučen brzy poté, kdy protestoval proti invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

Jakoby ale sama zapomněla, že právě ona, jak ji ihned Zeman uzemnil, darovala svoji olympijskou medaili Alexandru Dubčekovi, generálnímu tajemníkovi „zločineckého“ ÚV KSČ, jemuž kytici růží i polibek dala rovněž Marta Kubišová, další Schwarzenbergova volička?

Inu, kdoví, jakou energii by vyzařoval Pražský hrad, kdyby se v něm znovu objevila právě Věra Čáslavská, naplněná nenávistí z ponížení, které prožívá od chvíle smrti svého manžela Josefa Odložila. Možná právě to by jí vzalo klid v její duši… A co fotky hajlujícího Högera či Kubišové a Čáslavské s Dubčekem..?

“Ten komu jsi život s láskou dal, on ti ten tvůj krutě vzal”…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os