Věděli Palestinci, že v Česku už padla politika jedné strany KSČ?

4. Leden, 2014 – 22:43
Arnošt Lustig by žasl...

Arnošt Lustig by žasl...

Od osmnácti let byl členem Arafatova al-fatáhu, pak vstoupil do diplomatických služeb a letos se měl stát v Praze velvyslancem země, který zatím neexistuje a není jasné, jestli existovat někdy bude. Džamál Muhamed Džamál. Věděl vůbec on sám a jeho Palestinci, že v Česku už padla KSČ a nevládne politika jedné politické strany, co je vyzbrojovala a chránila?

Když na to přišli, začali zmatkovat a mlžit. Palestinský ministr zahraničí Rijád Málikí, který je nadřízeným velvyslanců, mluvil o tom, že vybuchlý trezor nejméně dvě desítky let nikdo neotevřel. Mluvčí palestinského velvyslanectví Nabíl Fahil ale Českému rozhlasu zase řek, že trezory byly dva. Do toho, který vybuchl, běžně ukládal peníze na výplaty a denní potřeby úřadu.

A pak byly nalezeny v budově budoucí ambasády, naštěstí ještě bez diplomatické imunity, zbraně. Nález zbraní na budoucí palestinské ambasádě je mnohem složitější, než prezentují oficiální místa. Česká republika mohla Palestincům sloužit jako překladiště zbraní; příslušníci ambasády se mohli podílet na nelegálním obchodování se zbraněmi. Bylo nalezeno na 12 rychlopalných pušek, hlavně kalašnikovy, a dva tisíce nábojů. A pak zde vybuchla bezpečnostní schránka, když se ji diplomat Džamál Muhamed Džamál snažil otevřít. Ten několik hodin po explozi zemřel. Čeští policisté i diplomacie teď chtějí vědět důvod držení tohoto arzenálu.

Palestinští diplomaté by už měli konečně přestat hrát divadlo a vysvětlit, k čemu jim zbrojní sklad v Praze sloužil. Bezprecedentní skandál se totiž už dávno netýká jen České republiky, ale i dalších evropských zemí a možná i mezinárodního společenství, které podobné praktiky ohrožují. Podle ministerstva zahraničí v demisi mohla být porušená Vídeňská úmluva o diplomatických stycích. Český náměstek šéfa rezortu už se kvůli tomu sešel se svým palestinským protějškem.

Jde o porušení diplomatických norem a zvyklostí, ale i bezpečnostních zásad. Jak řekl bývalý náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Ing. Jiří Šedivý, každopádně jde o porušení diplomatických norem a zvyklostí, ale i bezpečnostních zásad. Co když podobný zbrojní sklad nemají Palestinci jen v Praze, ale i na dalších evropských zastoupeních. Co když jde o dobře organizovanou distribuční síti zbraní a výbušnin, kdy se pod diplomatickým krytím uskutečňuje rozsáhlý transfer zbraní s přesnými adresáty výzbroje, která by mohla být v určitých akcích použita. Stálé zastoupení Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) – mezinárodně uznávaná představitelka Palestinců – bylo v Praze zřízeno v březnu 1981 a v únoru 1983 bylo povýšeno na diplomatickou misi. Velvyslanectví palestinského státu je v Praze od prosince 1988 (v listopadu 1988 byla vyhlášen Palestinská samospráva, což ale není státní zřízení.

Palestinské velvyslanectví sídlilo dlouhá léta v diplomatické rezidenci v ulici Na Kazance v Praze-Troji. V roce 2003 koupili Palestinci pozemek v ulici Internacionální v Praze-Suchdole, kde začali budovat nový zastupitelský úřad. Za čtvrt století velvyslanectví dosud v Praze působili jen tři velvyslanci. Samí Abdal Fattáh od zřízení v roce 1988 až do března 2006, pak do loňského října vedl ambasádu Muhammad Salajmí, po kterém nastoupil Džamál Muhammad Džamál. ČR byla první postkomunistickou zemí, která začala poskytovat Palestincům rozvojovou pomoc. V roce 1995 uvolnila ze státního rozpočtu tři miliony dolarů na financování dodávek agregátů pro elektrárnu v Túbásu na západním břehu Jordánu.

V říjnu 1959 založil Srafat v Kuvajtu teroristickou organizaci, “Haraqat at-Tahrir al-Watani al-Falastini” (Organizace pro osvobození palestinského národa). Použil obrácený akronym, FaTaH, aby vytvořil jméno el-Fatah (průlom, vítězství). Akronym HaTaF ale znamená v arabštině náhlá nebo neočekávaná smrt. A členem této strany teroristů byl též Džamal. Palestinský vůdce Jásir Arafat byl v Československu desetkrát – naposledy v dubnu 1990, kdy ho přijal prezident Václav Havel s poukazem na morální odpovědnost za vývoj na Blízkém východě. Nynější prezident palestinské autonomie Mahmúd Abbás byl v ČR na oficiální návštěvě v únoru 2009, kdy se setkal mimo jiné s prezidentem Václavem Klausem. Černobílý šátek – kúfiji, který se stal Arafatovým symbolem, si údajně palestinský vůdce vůbec poprvé nasadil v Praze na kongresu Mezinárodního svazu studentstva.

Českoslovenští komunisté v roce 1988 uznali „banánový“ Stát Palestina a v únoru 1989 zřídili V Praze velvyslanectví Státu Palestina, tedy zastoupení teroristické Organizace pro osvobození Palestiny (OOP). A pozvali si k tomu i arcivraha Jásira Arafata. Navíc komunisté dobře znali Palestinskou národní chartu, ve které stálo v článku 9: „Ozbrojený boj je jediná cesta k osvobození Palestiny.“ V říjnu 1989 pak Gustáv Husák přivítal v Praze (už podruhé v tomto přelomovém roce) palestinského vůdce Jásira Arafata a podepsal s ním Dohodu o spolupráci ÚV Národní fronty ČSSR a výkonným výborem Organizace pro osvobození Palestiny.

Řád Bílého lva ovšem obdrželi také Madeleine Albrightová, Jásir Arafat, Leonid Iljič Brežněv, Fidel Castro, Muammar Kaddáfi a další osobnosti novodobého nečeského světa…. Federální ministerstvo vnitra prodalo v 80. letech Organizaci pro osvobození Palestiny pod cenou jako “operativní technické prostředky” samopaly, pistole a další materiál, v hodnotě asi za 1,5 milionu. Ve školicím středisku Zastávka u Brna vyškolili specialisté Státní bezpečnosti v letech 1981 až 1990 přes 130 mužů Sjednocené bezpečnostní služby OOP.

Čas ale oponou trhnul a… Na podporu nedávného pokusu v závěru roku 2012 o přijetí „Palestiny“ do OSN se sbíraly v České republice levicové podpisy pod petici tzv. „Iniciativa za spravedlivý mír na Blízkém východě“. Kdo ji podepsal?  Známý krajně levicový publicista a bývalý politik Petr Uhl, dalším byl svými proarabskými excesy neblaze proslulý bývalý ministr zahraničí za ČSSD Jan Kavan, expředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Vladimír Laštůvka z ČSSD, představitel levého křídla Strany Zelených Matěj Stropnický a další soudruzi.

Názory komunistů vystihuje místopředseda ÚV KSČM a poslanec Evropského parlamentu Jiří Maštálka v článku „Porušování mezinárodního práva ohrožuje i budoucnost ČR“. Tedy samozřejmě, že tím zlosynem je Izrael. A poté začaly trapasy Míly Vlčka. Jako předseda Sněmovny vedl 10. června 2009 delegaci politiků do Gazy. Část členů delegace vyjednávala tajně s militantní organizací Hamás, třebaže Vlček ujišťoval, že se tak nestane. Zatímco byl poté na návštěvě Islámské univerzity, čtyři členové delegace v čele s Janem Kavanem s Hamásem osobně jednali. Že by se z obchodu se zbraněmi přes Česko stala tradice?

Zdroje Palestinské samosprávy uvádějí, že mnoho z propuštěných bojovníků v minulých letech obdrželo až 60.000 šekelů (300.000 českých korun) za vrácení svých zbraní. Například za pušku M -16 obdržel zázrakem z vlka v beránka se změnivší terorista 55.000 až 60.000 šekelů (275.000 až 300.000 korun), za autzomatickou pušku Kalašnikov 15.000 šekelů (75.000 korun) a za pistoli 12.000 až 24.000 šekelů (60.000 až 120.000 Kč). Peníze šly z rozpočtu autonomní správy, tedy z EU a Izraele. Odevzdané zbraně v rámci nekonečného kolotoče pak byly řadě z oněch 256 potencionálních teroristů, z nichž většina je dnes u Hamásu, zase vráceny – pokud se rozhodli vstoupit do oficiálních bezpečnostních sil Palestinské samosprávy. Ve skutečnosti tak řadě z nich zůstala jak zbraň, tak tučná prémie.

Jakou to mají nebezpečnou práci ti palestinští velvyslanci, když hynou při explozích trezorů? Diplomacie v rukavičkách. Než se vše v pražském Suchdole vyřeší, buďme poněkud nad věcí. Třeba v tom, že palestinská kariérní diplomacie má patrně svá svébytná pravidla.

Konečně jsme pocítili na vlastní kůži to nebezpečí, co vnímaní každodenně už přes 65 roků Izraelci, které každý kritizuje jako okupanty, co jen diskriminují lokální Araby, co si říkají Palestinci.

A co se stane, když spadne do kafe moucha…? Angličan – odhodí šálek a odejde. Američan – vyndá mouchu a kafe vypije. Číňan – sní mouchu a kafe vyhodí. Japonec – vypije kafe s mouchou, protože moucha je zdarma. Izraelec – prodá kafe Američanovi, mouchu Číňanovi a koupí si novou kávu. Palestinec – obviní Izraelce z násilného činu hození mouchy do kávy, požádá OSN o pomoc, vezme si půjčku od Evropské unie na koupi nové kávy, peníze však použije k nákupu výbušnin, dá si je na tělo a vyhodí se do vzduchu v kavárně, ve které se Angličan, Američan, Číňan a Japonec snaží vysvětlit Izraelci, že je příliš agresivní…

Inu, kdo seje vítr, sklízí bouři, což se ale nelíbí obyvatelům pražského Suchdolu, zvláště těm, jejichž děti chodí do mateřské školky pár stovek metrů od míst exploze a zbrojnice pro slušně vybavené teroristické komando…

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3292-muslimove-zabijeji-krestany-lahvuji-jejich-krev-a-prodavaji-ji-po-100-000-za-lahev-saudum

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osud

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *