Pane Kerry, propustily by USA teroristy, kteří zabili Američany?

1. Leden, 2014 – 12:17
Bezpečnostní zeď v Jeruzalémě... Foto: Břetislav Olšer

Bezpečnostní zeď v Jeruzalémě... Foto: Břetislav Olšer

Nový rok přivítali s nadšením další palestinští vrazi, kteří byli koncem roku propuštěni z izraelských věznic; slavnostně je uvítali v Ramalláhu. K tomu dostali ještě dárek 50 tisíc amerických dolarů a plat 15,000 NIS měsíčně, až do konce svého života. Evropští daňoví poplatníci by se asi notně podivili, odkud se tam ty peníze vzaly.

Mezi novou várkou 26 zločinců s krví Izraelců na svých rukách byli též Muammar Ata Mahmoud Mahmoud a Salah Khalil Ahmad Ibrahim, odsouzeni za vraždu profesora Menachema Sterna, nositele prestižní izraelské Státní ceny. Čtyřiašedesátiletý Stern byl ubodán 22. června 1989 cestou do práce na Univerzitu. Komplic Ibrahim byl odsouzen za vraždu lékaře Eli Amsalema. Kromě toho byli oba uznáni vinnými za likvidaci Palestince Hassina Zaida, kterého podezřívali ze spolupráce s Izraelem..

Kerry donutil Izrael kapitulovat před terorismem, tím že „doporučil“ propustit teroristické vrahy s takovým množstvím krve na rukou, o jejichž propuštění by se Spojeným státům ani nesnilo, kdyby byli oběťmi jejich vlastní občané; jde o pokrytectví nejhrubšího zrna. Je to absurdnější, cyničtější a zákeřnější zvláště poté, když si uvědomíme, že USA dodnes odmítají propustit z vězení izraelského špiona Jonathana Pollarda přes bezprecedentní desítky let trvající trest, který si až dosud odpykal. Tragédie propuštění více než sta usvědčených vrahů těžce dopadá na bedra izraelských rodin a celého židovského národa. Jak Kerry ponesete děsivou cenu tohoto břemene? Jako bezohledný Američan rodem z Moravy si žádné pochybení nepřipouští…100šekelová bankovka

Patnáctkrát víc dostanou propuštění vrazi v nových izraelských šekelech…

Má se jednat o „gesto“ k podpoře obnovení „mírových jednání“ Izraele s Palestinskou správou. Má to nějaký smysl? Mají být propuštěni vězni, kteří byli odsouzeni k dlouhým trestům za zločiny – zpravidla teroristické vraždy a pokusy o vraždy – které spáchali ještě před uzavřením Dohod z Osla mezi Izraelem a Organizací pro osvobození Palestiny v roce 1993. Původně se uvažovalo o propuštění 82 osob, počet byl následně zvýšen na 104, aby bylo možné zahrnout i Araby, mající izraelské občanství. Brutální rozhodnutí je v rozporu se spravedlností. Marně se za toto své Kerrym implantované gesto premiér Izraele omlouval. Může si být jistý tím, že se mu budou Palestinci smát a Izrael bude ponížen za svoji slabost a zbabělost.http://olser.cz/wp-content/uploads/dsc_0421-23.jpg

Na Via Dolorosa v Jeruzalémě… Snímek Břetislav Olšer

Co kdyby Iráčané požádali v rámci míru ve své zemi o propuštění zločinců z věznice Abú Ghrajb, jak by se USA zachovaly, kdyby si Taliban řekl o svobodu pro vězně z Guantanáma za to, že mudžahedíni nebudou útočit na Spojenecká vojska? A což tak vrah z Bostonu; 26letý Tamerlan Carnajev? Prý chtěl ochránit islám před útoky Američanů v Afghánistánu; těch Američanů, co ho nechali vystudovat a slíbili mu americké občanství. Potom si zaletěl do Čečenska zdokonalit své „umění vraždit“, aby po svém návratu konal. Celá Amerika by povstala odporem, pokud by se něco takového, jako dnes v Izraeli, stalo jí. Přitom v Iráku bylo v Abú Ghrajb, na rozdíl od Izraele, zadržováno okolo 30 tisíc lidí bez řádného soudu. Mučení je v Iráku rozšířenou metodou výslechu a slouží především k získání doznání.

Mezi používané metody patří hlavně bití kabely či hadicemi, věšení za končetiny a jejich lámání, elektrické šoky či trhání nehtů. Výjimkou není ani psychologický nátlak v podobě hrozby znásilnění. V mnoha případech se jedná o dopředu nachystanou akci, kdy jsou vězni zavázány oči a je donucen k podpisu dokumentu, který ani nečetl. Stovky takto usvědčených lidí bylo bez soudu odsouzeno k trestům smrti a některé popravy byly již vykonány. U nás známe podobné justiční vraždy v případech Horákové, Píky či Slánského, ale též naopak bez vězení se de facto obešli zabijáci jako Martin Odložil nebo Radoslav Šimůnek…

Zdroje Palestinské samosprávy uvádějí, že mnoho z propuštěných bojovníků obdrželo spoustu peněz též za vrácení svých zbraní. Například za pušku M -16 obdržel zázrakem z vlka v beránka se změnivší terorista 55.000 až 60.000 šekelů (275.000 až 300.000 korun), za samopal Kalašnikov 15.000 šekelů (75.000 korun) a za pistoli 12.000 až 24.000 šekelů (60.000 až 120.000 Kč).http://olser.cz/wp-content/uploads/izrael-2012-dsc_0674-25.jpg

Bezpečnostní zeď, která nezabránila Palestincům vraždit… Snímek Břetislav Olšer

Listina propuštěných 26 vrahů, jak ji přinesl izraelský portál Times of Israel:

Muhammad Yusuf Adnan Elafandi, odsouzen 13. 5. 1992, za pobodání dvou mladíků v Jeruzaléme, po útoku byl téměř lynčován, ale jeho život zahránila Bella Freund. Hip hopová skupina Hadag Nahash, spolu s rockerem Barry Sacharovem o tom napsali píseň.

Farid Ahmed Shahade, odsouzen 16. 2. 1985, za vraždu Yosefa Farhana, obyvatele Jaffy, podezřelého ze spolupráce s Izraelem.

Yakoub Muhammad Ouda Ramadan, Afana Mustafa Ahmad Muhammad, a Da’agna Nufal Mahmad Mahmoud, odsouzeni 1. 4. 1993. Všichni tři byli usvědčeni z vraždy ubodáním Sary Sharon, 37, v Holonu 20. 1. 1993.

Abu al Rub Mustafa Mahmoud Faisal a Kamil Awad Ali Ahmad byli odsouzeni za vraždu dvacetiletého vojáka Yorama Cohena v Jeninu a Ali Ahmad byl odsouzen za únos, mučení a vraždy patnácti Palestinců podezřelých z kolaborace s Izraelem, Faisal byl odsouzen za vraždu ve čtyřech takových případech

Damara Ibrahim Mustafa Bilal byl uvězněn 16. 6. 1989 a odsouzen za vraždu osmačtyřicetiletého osadníka Stevena Friedricha Rosenfelda, spolu s jinými Palestinci jej unesl a ubodal v blízkosti Arielu.

Abu Mohsin Khaled Ibrahim Jamal, zatčen 10. 4. 1991 a odsouzen za vraždu Shlomo Yahya, 76 letého zahradníka ve vesnici Kadima

Tamimi Rushdi Muhammad Sa’id byl odsouzen za únos a vraždu Hayima Mizrahiho na farmě patřící Palestinci v blízkosti Bejt Elu. Mizrahi tam přijel koupit vajíčka.

Silawi Khaled Kamel Osama je jedním ze tří Palestinců odsouzených za vraždu podobnou jako v předchozím případě. Motti Biton si šel koupit zeleninu do obchodu, jehož vlastníkem byl Palestinec, tam jej Osama přepadl a zavraždil. Osama byl také obviněn z vraždy tří Palestinců podezřelých ze spolupráce s Izraelem.

Sawafta Sudqi Abdel Razeq Mouhlas ubodal Yosefa Malku (Malkina) 29. 12. 1990, během pokusu o loupež v domě oběti v Haifě.

Barham Fawzi Mustafa Nasser byl uvězněn 29, 12. 1993 za vraždu Morrise Edriho (65). Nasser, bývalý zaměstnanec Edriho, jej napadl zezadu a ubodal k smrti. Při výpovědi uvedl, že čin spáchal, aby byl přijat do Hamásu.

Yusuf Ahmed Nu’aman Al-Shalvi, Mahmad Anis Aiman Jaradat a Ahmad Yusuf Bilal Abu-Hassin byli odsouzeni za několikanásobné vraždy Palestinců podezřelých ze spolupráce s Izraelem.

Mahmad Naim Shawmra Yunis byl odsouzen za vraždu Yossefa Hayuna, pyrotechnika, který jel v červnu 1993 zneškodnit bombu ve vesnici Shekef.

Mahmud Muhammad Salman byl uvězněn 6. Května 1994 a odsouzen za vraždu Shaie Shokera, kterého uškrtil v únoru 1994.

Ahmed Ibrahim Jamal Abu-Jamal byl odsouzen za přípravu vraždy, měl být propuštěn v roce 2016.

• Mahmoud Ibrahim Abu-Ali Faiz, odsouzen za vraždu Ronny Levyho.

Zaki Rami Barbakh Jawdat, odsouzen za vraždu Yosefa Zandaniho.

Mustafa Ahmed Khaled Jumaa, odsouzen za těžký útok, měl být propuštěn v roce 2014.

Abu Hadir Muhammad Yassin Yassin, odsouzen za vraždu, kdy postřelil Yigala Shahafa, (24), do hlavy, když se procházel spolu s manželkou po Starém Městě v Jeruzalémě cestou k Západní stěně. Yassin měl být propuštěn v roce 2014.

Taqtuq Lutfi Halma Ibrahim byl zatčen 3.2. 1989 a odsouzen za vraždu vojáka IDF Binyamina Meisnera, 24. 2. 1989 v Nablusu.

Jaké platy palestinští vězni dostávají? Na základě nových tabulek má ten, kdo si odpykal více než 30 let vězení za vraždění Izraelců nárok na 12.000 šekelů (60.000 českých korun) měsíčně. To je přibližně průměrná mzda v USA a dvou a půl násobek průměrné mzdy v České republice. Je to víc než má průměrný palestinský živitel rodiny, který si vydělává okolo 2.000 šekelů, cca 10.000 korun. Zákon Palestinské správy z roku 2003 zaručuje měsíční důchod všem palestinsko-arabským vězňům, bez ohledu na druh jimi spáchaného zločinu, nicméně vyšší odměny mají ti, kdo si odpykávají dlouhodobé tresty za vraždění nebo plánování vraždění Izraelců.

Teroristé jako Abdalláh Barghútí z Hamásu, který naplánoval smrt 67 Izraelců, dostávají prvních 10 let ve vězení 4.000 šekelů a od 11. roku vězení příplatek dalších 2.000 šekelů Celková suma 6.000 šekelů je stejná, jakou dostávají i teroristé, kteří naplánovali masakr v Park Hotelu v Netanji. Arabům, co jsou ve vězení za vraždění Izraelců a pocházejí z částí Jeruzaléma, na které vznáší Palestinská správa nárok, náleží také příplatek 250 šekelů… V roce 1953 uvolnil Izrael Palestincům zmrazená bankovní konta v hodnotě více než deset milionů USD a nabídl odškodnění za zabranou půdu. Jen do roku 1975 vyplatil jedenácti tisícům palestinských žadatelů přes 23 milionů tehdejších izraelských liber. A odškodnil je osmi tisíci hektary půdy…

Že jen hlupák považuje islám vinným za sebevražedné atentáty? A co třeba irácký radikální šíitský duchovní Muktada Sadr, který před několika dny vyzval své “mírumilovné” stoupence, aby vlastní krví podepsali závazek, jak klást odpor vůči okupantům. “Zavazuji se, že budu považovat všechny muslimy, zvláště v Iráku, za své bratry a nikdy nebudu usilovat o jejich životy, ani škodit jejich majetku a důstojnosti,” stojí v přísaze. “Mými jedinými nepřáteli jsou okupanti, nevěřící a radikální protišíitští sunnité, kolonizátoři a uchvatitelé. Zavazuji se, že s nimi nebudu jednat, nepodepíšu s nimi příměří a nesednu si s nimi k jednomu stolu, dokud budu živ.”

Korán má přes 150 tisíc slov, z nichž jen necelá tři procenta doporučují laskavé chování k lidem bez rozdílu víry. Korán totiž naopak neobsahuje jediný verš, jenž by chtěl soužití, přátelství a spolupráci s nemuslimy. A jen pár zoufalých hlupáků údajně nic nepochopilo. Alláh s nimi. „Všichni ti hloupí škarohlídi, co remcají, nebo píšou blogy na Idnes, když sem tam někde v západní Evropě zabije muslim v cizí zemi pár desítek obyčejných jinověrců, všichni tito islámští negativisté nepochopili jednu základní PRAVDU. Islám není nebezpečný. Islám je velmi mírumilovný a shovívavý…“ Že, pane Víte Janšo, islám přece za nic nemůže, asi jako křesťanství za inkvizici…

Inu, Izrael platil náklady na židovské přistěhovalce z vlastních peněz, zatímco palestinští uprchlíci dostávají po dobu 65 let miliony dolarů ročně od OSN, která od roku 1948 přijala 750 rezolucí o palestinských uprchlících a jejich nárocích, přitom ani jedna rezoluce nebyla o židovských uprchlících…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osud

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *