Čeká fatwa po Rushdiem i na Paula McCartneye…?

16. Listopad, 2008 – 18:08

Izraelský zpravodajský web Arutz Sheva – Israel National News přinesl šokující zprávu: Muslimský šejch Omar Bakri hrozí britskému hudebníku, Siru Paulu McCartneymu, že se stane terčem sebevražedného útočníka, uskuteční-li své plány a vystoupí koncem měsíce v Izraeli.

Paul McCartney, bývalý člen skupiny Beatles, odmítl tlak proarabských skupin, aby vystoupení v Izraeli zrušil. Bakri v rámci pravidelného každotýdenního internetového kázání z Libanonu, kde žije v exilu po vyhoštění z Velké Británie, prohlásil, že McCartney si vystoupením v Libanonu udělal „víc nepřátel než přátel“.

„Namísto podpory lidu Palestiny v jejich utrpení, McCartney oslavuje krutosti okupantů. Ten, kdo je okupován, by měl dostat pomoc. Přítel našeho nepřítele je náš nepřítel. Proto Paul McCartney je nepřítelem každého muslima…“

Člen Beatles je tak ohrožen jako jeho kolega z legendární skupiny John Lennon, který byl postřelen 8. prosince 1980 u svého domu Dakota v New Yorku. Lennon se svojí japonskou extravagantní ženou Yoko Ono vystoupili asi ve 22 hodin 50 minut z taxi.

Když prošli vstupní bránou domu, zavolal duševně nemocný Mark David Chapman zezadu „Pane Lennone!“ John se stihl sotva otočit, když na něj šílenec sedmkrát vystřelil. Lennon ještě stačil vyjít několik schodů a poté se zhroutil na zem. Po převozu do nemocnice zemřel…

Poměrně líp dopadl britský spisovatrel Salmán Rushdie, na něhož uvalil íránský vůdce ájatolláh Chomejní fatwu, což byl v podstatě rozsudek smrti, který na něm mohl vykonat kdykoliv jakýkoliv muslim, jenž by se tímto svým činem dostal do nebe.

Vše jen proto, že Rushdie napsal román „Satanské verše“, v nichž údajně urazil proroka Muhammada.

Hrdiny románu jsou dva cestující na lince z Indie do Londýna. Letadlo se zřítí do kanálu La Manche a oba hrdinové jsou zachráněni. Začnou se ale měnit – jeden v anděli, druhý v čerta.

V jednom příběhu žije v současné arabské vesnici chudá dívka A´iša, která se jmenuje jako Prorokova nezletilá manželka a chodí nahá, zahalená pouze do svých vlasů a kouzelných motýlů.

Část příběhu se odehrává v mekkánském nevěstinci, jehož majitel jako reklamní tah pojmenoval své pracovnice po manželkách Proroka. V podniku se ukrývá i uprchlý bývalý zapisovatel Prorokových slov, z nichž vznikl později Korán. Ten se přiznává, že zapisoval nepřesně, ale Prorok si ničeho nevšiml, jelikož byl negramotný…

Evropa upadá do temnoty a ve snaze uspokojit okrajová práva menšin není schopna ochránit nejzákladnější práva svých vlastních lidí”. Viz vražda filmového režiséra Theo van Gogha, který natočil pravdu o islámských ženách.

Pak zavládlo znepokojení nad výzvou jordánského parlamentu k potrestání výtvarníků, kteří nakreslili tucet zesměšňujících karikatur, jež vyšly v dánském deníku Jyllands-Posten a byly přetištěny v norském Magazinetu.

Protestoval celý muslimský svět, padaly rovněž výzvy k fatwě…

Stejně měla dopadnout také italská největší žijící spisovatelka Oriana Fallaci, která byla ve vlastní zemi postavena před soud za to, že prý ve svých knihách urážela islám.

Oriana dělala rozhovory snad ze všemi významnými politiky světa, mimo jiné s řministrem zahraničních věcí Spojených států Henrym Kissingerem, izraelskou premiérkou Goldou Meirovou a bývalým palestinským vůdcem Jásirem Arafatem. Měla za sebou roky na pozici válečné zpravodajky ve Vietnamu a v Perském zálivu….

Neušel jí ani íránský ájatolláh Chomejní. Navíc si vyžádal, aby se dostavila v tradičním čádoru. A to by nesměla být drzá Oriana, aby se nezeptala, jak se plave v čádoru, když ho ženy na veřejnosti nesmějí odložit.

Chomejní se rozzuřil: „Co si islámské ženy oblékají, není vaše věc. Pokud si ho oblékat nechcete, nikdo vás k tomu nenutí. Islámské oblečení je jen pro hodnou a cudnou muslimskou ženu.“

„Cudná muslimská žena nejsem, a tak hodlám ten stupidní středověký hadr právě teď sundat!“ řekla rázně novinářka, čádor ze sebe skutečně strhla a bylo po rozhovoru…

Žila pak v New Yorku a přestože trpěla rakovinou plic, vykouřila i tři balíčky cigaret denně. Před svou smrtí už ani nemohla polykat. Zemřít chtěla ve své rodné Florencii, kde ji dostihlo předvolání k soudu za hanobení islámu.

Dne 15. září 2006 zemřela…

Paul McCartney věří, že on bude žít ještě dlouhé roky…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *