Bělobrádek chce státotvornou vládu pouze s rezortem zemědělství…?

18. Prosinec, 2013 – 15:12
Na křížové cestě v Jeruzalémě... Foto: Břetislav Olšer

Na křížové cestě v Jeruzalémě... Foto: Břetislav Olšer

Tak se náš americky napumpovaný stážista Pavel Bělobrádek projevil. Chce být ze zásady státotvorným elementem v trojkoaliční vládě, ale pouze s ministerstvem zemědělství. Nová vláda v nekonečnu…?

KDU-ČSL má tak manýry lidovců z Národní fronty ČSSR, kde fungovali na povel ÚV KSČ; mohli to, o čem se jiným politickým stranám jen zdálo, když odmítly spolupráci s komunisty. Vydírají od počátku i dnes, kdy šéf KDU-ČSL již z USA diktoval své podmínky – tedy ne obsazení; osm ČSSD, sedm ANO a místo dvou křesel pro lidovce, rovnou tři…

Přestože byli ve volbách až sedmí, cpali se tam, kde jim nic nepříslušelo. Ovšem jako klasický jazýček na vahách si vydíráním pseudostátotvorností vydiktovali třetí post ve vládě, místo kultury a zdravotnictví však chtějí zemědělství, obranu a práci a sociální věci.

ČSSD a ANO souhlasily, nabídly tři místa ve vládě, ale pouze s posty ministra bez portfeje, obrany a práce a sociální věci. Bělobrádek však trvá na svém „jazýčku na vahách“ a chce zemědělství. Proč? Je to to pravé ořechové, tedy silové ministerstvo, resp. balík peněz, k tomu církevní pozemky a Lesy ČR. Post zemědělství však chtějí socialisté, jako vítězové voleb mají právo silnějšího. Jednání o vládě se tak zaseklo; kdo podlehne vydírání lidovců…?

Lesy, pole a další nemovitý majetek by měl stát podle vládou schválené dohody se 17 církvemi a náboženskými společnostmi vydat do pěti let. Nebyly náhodou některé církve založeny až po roce 1989? Celkově se i přesto mluví o 150 miliardách, což jistě není poslední číslo. Takže se ani neví, kdy se tedy stane církev takovou, jak ji dojemně líčil bývalý kardinál Miloslav Vlk; církví neprahnoucí po moci a bohatství, pouze po spravedlnosti?

Křesťané se nezapřou. Nestačí, že si s odřenýma ušima nechali podepsat smlouvy o církevních restitucích, chtějí hlídat, aby církve dostaly víc, než mají slíbeno. Alespoň co se pozemků týká. Politický trumf v podobě rezortu zemědělství tak kraluje v rozehraném tříkoaličním mariáši.

„Církve se před léty velmi zlobily, když je kdosi přirovnal ke spolku zahrádkářů. Samozřejmě nejsou spolek zahrádkářů, mají dlouhou tradici a význam v životě společenství, ale teď se stavějí vedle organizací zcela světských, třeba vedle firem a jednotlivců, kteří restituovali majetek. Jako by zapomněly, na své duchovní kořeny, ve kterých zrovna jde o to, že Ježíš říká, že nelze sloužit zároveň Bohu i mamonu. A kde svatý Jakub říká ve své epištole, že peníze jsou začátkem všeho zla,” charakterizoval Doc. ThDr. Odilo Ivan Štampach, český religionista, teolog, filosof a vysokoškolský pedagog na religionistickém pracovišti na Univerzitě Pardubice, svůj pohled na restituční úsilí, kdy je ve hře na 75 miliard Kč v majetku, pozemcích a dalších 59 miliard v penězích…

Inu, hra na vydírání černého vzadu, co vystrkuje bradu, vlastně bělobradku, je na výsost státotvorná, aneb Kdo nekrade, okrádá křesťanskou bohabojnou rodinu…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osud

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *