Po Praze vystoupí Maximilian Hornung i v Ostravě

10. Prosinec, 2013 – 20:35

Komorní koncert Doležalova kvarteta s Maximilianem Hornungem, který se koná 16. 12. od 19 hodin v Domě kultury města Ostravy, zazní o den dříve v komorní řadě České filharmonie.

„Maximilian Hornung je dle mého názoru osobnost, která by prostě měla být spjata s Janáčkovou filharmonií. Je stipendistou nadace Anne-Sophie Mutter. Jako sólista vystupuje s nejlepšími orchestry světa ve skvělých sálech. Představil se např. ve Vídeňském Konzerthausu nebo v Concertgebouw v Amsterodamu, a proto můžeme být právem pyšni na to, že přijal pozvání a nyní vystoupí v Ostravě. Obdržel několik cen Eccho Klassik za své nahrávky.  Prostě skvělý umělec, nic víc, nic míň,“ říká o Hornungovi ředitel JFO Jan Žemla.

V první půli koncertu zaznějí v podání Doležalova kvarteta skladby Ligetiho a Bartóka. Maximilian Hornung se po přestávce spolu s Doležalovci předvede v Schubertově Smyčcovém kvintetu C dur. „Jedná se o Schubertovu poslední instrumentální kompozici. Vážná choroba a z ní plynoucí vidina přicházejícího a neodvratného konce, Schuberta motivovala k vytvoření strhujícího díla, přesahujícího dobu svého vzniku vnitřním napětím a romantickou rozervaností. Dnes je jeho Smyčcový kvintet C dur považován za jeden z vrcholných skvostů komorní hudby,“ píše v textu k programu Viktor Pantůček a z volby jeho slov je patrné, že se mají posluchači nač těšit.

Vstupenky na koncert v ceně 140 a 160 Kč jsou k dostání v pokladně DKMO a pobočkách Ostravského informačního servisu. Na svých webových stránkách www.jfo.cz nabízí filharmonie také možnost zakoupit vstupenku online.

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osud

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 14, 2016: hampton bay ceiling fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *