Středověký islamismus a účelové lži součásných indických úředníků?

15. Listopad, 2008 – 21:33

Nejméně osmnáct mrtvých a 50 zraněných si o víkendu vyžádala série sedmi pumových útoků, které o víkendu otřásly indickou metropolí Dillí. K útokům se přihlásila islamistická teroristická skupina Indičtí mudžáhidové.

Stejná skupina nese odpovědnost i za sérii pumových atentátů v Ahmadábádu na východě země, při nichž v červenci zahynulo 45 lidí.

Indičtí mudžáhidové o sobě poprvé dali vědět atentáty v západoindickém městě Džajpúr. Zabito při nich bylo 61 osob. A v této „mírumilovné“ atmosféře a odehrával soud s českými entomology v Indii. Toto zmanipulované divadlo už trvá několik měsíců. Pokusím se o jejich rekapitulaci…

Tentokrát se neslavně vyznamenala indická policie a tamní pseudoochránci přírody, kteří udělali 27. června 2008 v rámci podivné politické hry zátah na údajné členy mezinárodního gangu, prý pašující vzácné brouky do Číny a jiných zemí…

Zatčenými byli 52letý Emil Kučera a 51letý biolog Petr Švácha z Entomologického ústavu v Českých Budějovicích. Oba bez oficiálního povolení ke sběru hmyzu prý odchytávali živočichy v národním parku Singalia poblíž města Dárdžiling v severovýchodní Indii, ve svazovém státě Bangla.

Měli u sebe více než padesát druhů larev motýlů a dalších vzácných druhů hmyzu. Entomologové se hájí, že hmyz sbírali pouze na cestách a v okolních lesích pouze pro vědecké účely a do osobních sbírek, a že nikdy do zmíněného národního parku ani nevkročili.

Tamní lesníci v turbanech sprostě zneužili 20 prázdných listů, které museli vědci před svým uvězněním jednotlivě podepsat, aby si ještě víc nezhoršili své podmínky ve vězení a mohli být propuštěni na kauci…

Lesníci jim lživě tvrdili, že bianco podepsané papíry potřebují k tomu, aby na nich jen označili zabavené vzorky hmyzu..

Místo toho tam však sami doplnili údajné přiznání entomologů, že prý ničili biotop rezervace a sbírali hmyz pro komerční účely.

Nedávný rozsudek všechny šokoval; Petr Švácha byl uznán nevinným a Emil Kučera dostal tři roky vězení za to, že u sebe údajně měl přes 200 exemplářů vzácných brouků a larev motýlů, aniž by měl oficiální povolení pro jejich sběr.

Ačkoliv všichni čekali, že při pochybné úrovni indické justice budou tři roky vězení potvrzeny pro oba přírodovědce, výsledek je takový, že Švácha byl potrestán pokutou 20 tisíc rupií, asi osm tisíc korun, a po zaplacení byl osvobozen.

Emil Kučera byl naopak za zcela stejnou činnost potrestán vězením. Švácha také popsal události, které rozsudku předcházely a pravděpodobně jej ovlivnily, když odmítli podepsat jejich indickým právníkem připravenou petici soudu, v níž žádali o co nejmírnější trest. V podstatě tento text přiznával jejich vinu…

Oba tento dokument odmítli a vyhotovili ve spolupráci s pracovníky ambasády jiný text, který jasně ukazoval, že se necítí vinni.

Pokud si někdo hraje na zachránce světové fauny, měl by se zamyslet, jak to v jeho zemi vypadá ne s úmrtností motýlů a brouků, kterých je zde nejvíc na svěrě, ale s fakty o úmrtnosti dětí a lidí vůbec.

Stručně řečeno – tento asijský stát má na rozloze: 3 287 590 km2 přes 1.131 043 000 obyvatel, s hustotou osídlení skoro 400 obyvatel na km². Zásluhou tohoto nekoordinovaného přelidnění se ocitnete v jedné z nejšpinavějších zemí světa, s katastrofálními hygienickými podmínkami a více než 50procentní negramotností.

V řece Ganze se pořád pohřbívají mrtví lidé, přitom pár metrů od plovoucích mrtvol se umývají lidé a pijí kalnou vodu z údajně posvátné řeky. Také to má za následek jednu z nejvyšších úmrtností planety.

Na Indii připadá téměř třetina dětských úmrtí na světě. Jen v roce 2006 zde zemřelo 2,1 milionu dětí. A je to opět Indie, kde je každá třetí žena podvyživená, což zvyšuje riziko, že se jí narodí dítě s nízkou porodní váhou. Těmto dětem potom hrozí až dvacetkrát vyšší riziko úmrtí v dětském věku než jejich zdravým vrstevníkům.

Tak žije stát, s hrubým národním produktem asi 400 USD na obyvatele, celé století zmítaný válkami o Kašmír, Bangladéž či Pakistán, který chce oklamat světovou veřejnost vymyšleným trestným činem dvou našich čestných vědeckých pracovníků, jen aby odvrátili pozornost od skutečných tragických životních podmínek Indie.

Hlavně jsem ale z toho všeho pochopil, že tato miliardová země je pokrytecká až na půdu. Na jedné straně má atomové elektrárny, kosmický výzkum a jadernou bombu, ale krávy jsou tam tabu stejně jako brouci. Lze vůbec tyto dva živočichy srovnávat? Co se týká velikosti, určitě ne…

Taková je tedy dnes území, v níž jde místo demokracie ruku v ruce fanatický středověký terorismus a sprosté lži zkorumpovaných státních úředníků…

PS: Emil Kučera psychicky neunesl podvody a obstrukce indické justice i tamních „ochránců přírody“ a po několika měsících věznění a soudních útrap uprchl z Indie po dramatické cestě přes hranice do Nepálu a letadlem do Prahy.

Reklama:
  1. 2 reakce na “Středověký islamismus a účelové lži součásných indických úředníků?”

  2. tak přesně tohle jsem myslel, když jsem vám p. Olšere potvrzoval určitou informovanost a znalosti o dění ve světě a pak napíšete takové hovadiny ( Co vadí evropské…), jen aby jste se zalíbil hradní demoliční četě EU a teď dokonce i vlastní strany (ODS)…

    od Cernik v Lis 19, 2008

  3. fííí ha…

    od obr v Lis 19, 2008

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *