Bez „politiky jednoho dítěte“ by nás bylo 7 miliard už před 6 lety

20. Listopad, 2013 – 8:31
Mladí Číňané mají plnou náboženskou svobodu... Foto: Břetislav Olšer

Mladí Číňané mají plnou náboženskou svobodu... Foto: Břetislav Olšer

„Po Zemi již chodí sedm miliard lidí,“ oznámil před časem s hrdostí generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Neřekl však, že je Zeměkoule přelidněná a takové tempo růstu populace je dlouhodobě neudržitelné. Počet obyvatel  roste přibližně o 78 milionů za rok, každý den se narodí 365 tisíc dětí. Naopak Ki-mun byl dlouhodobým kritikem politiky jednoho dítěte v Číně; nebýt však tohoto opatření, měla by planeta sedm miliard obyvatel už skoro před šesti lety.

Směšné, odpovídající submisivnímu úředníkovi Pan Ki-munovi; pokud by Čína nezavedla plánovanou rodinnou politiku jednoho dítěte, dosahovala by teď čínská populace téměř dvě miliardy. Tvrdí to sociologická a demografická fakulta pekingské univerzity Žen-min. „Politiku jednoho dítěte“, kterou Peking praktikuje už 33 let, podporuje 76 procent Číňanů. Přímo se dotýká manželských párů v městských oblastech, tedy asi 4 z 10 lidí. Výjimku dostali příslušníci menšin nebo vesničané pracující v zemědělství – pokud se jim jako první narodí dívka, mají ještě jeden „pokus“. Přesto nedávný sjezd Komunistické strany Číny rozhodl, že země s 1,4 miliardy obyvatel uvolní podmínky kritizovaných populačních opatření. Partnerům bude dovoleno pořídit si dvě děti.

Místo toho, aby pokrytečtí kritici nedodržování lidských práv v Číně jásali, že se vše pozvolna dává do normálních kolejí, vzdouvá se další štvavá kampaň. Přitom končí i „pracovní tábory“ a zelenou dostávají i další soukromí podnikatelé. Zasloužily by si kritiku rovněž české rodičky? Na jednu matku u nás totiž připadá na 10, 5 mil. lidí 1,2 dítěte; nejméně ze zemí EU. Kdo ale Česko kritizuje za tak nízkou porodnost? Kdo nás kvůli toho nařkl z nedodržování lidských práv jako Čínu? Přitom máme více než stokrát míň obyvatel, takže kromě zániku Česka nám nehrozí, že by naše rodičky byly příčinou, jako čínské matky, že se zvýší neudržitelné přelidnění planety?

http://olser.cz/wp-content/uploads/dsc_04813.jpg

Jen v EU je momentálně průměrná porodnost bělošských maminek 1,3 dítěte na rodinu. Podle průzkumu by to však muselo být minimálně 2,11, pod toto číslo nás čeká vymření národa. Žádná kultura na světě nepřežila, pokud neměla porodnost nad 1,9 dítěte na rodinu. Dovedeme si vůbec představit lidnatost Číny? Peking a Šanghaj jsou dvě čínská města, každé z nich skoro lidnatějších než dvě celá Česka, Wuhan, Šen-čen, Hongkong a Tianjin mají každé počet obyvatel jako ČR a dalších 50 měst má více než dva miliony občanů, tedy padesát metropolí větších než Praha. Kritizujeme Čínu, ale též islám, přičemž nám EU svým projektem EUROMED diktuje, že do roku 2050 musí být v Evropě na 80 milionů muslimů. Díky vysoké míře porodnosti muslimů a naopak nízké porodnosti Evropanů dosáhne muslimská populace v roce 2050 přes dvacet procent všech obyvatel Unie. Tomuto číslu bude vzhledem k Evropou proklamovanému multikulturalismu pravděpodobně odpovídat i muslimské zastoupení v politických orgánech. Kdyby Čína zavedla politiku jednoho dítěte už před půl stoletím, možná by nám islámská invaze vůbec nehrozila a lidstvo by bylo ještě kus od sedmi miliard obyvatel…http://olser.cz/wp-content/uploads/dsc_0640-e28093-kopie11.jpg

Je řada zemí, která svojí lidnatostí nesahá Číně ani po kotníky, přesto jejich ženy v reprodukčním věku nemají žádné nebo maximálně jedno dítě a nikdo je nekritizuje, že porušují lidská práva. Česko je rozlohou asi jako Peking, přesto má na takřka 400 ghett na 10,5 milionů obyvatel a násilné potíže s jediným etnikem, Čína má miliardu a 400 milionů obyvatel a 55 etnik, které musí zvládnout, třeba i ghetta jako „pracovními tábory“. Kdo z těchto dvou zemí zásadně porušuje lidská práva…? Pokud jsou přesto v Číně porušována a USA jsou naopak zemí svobodnou a demokratickou, proč je ve Spojených státech na 50 milionů nepojištěných obyvatel, jimž je odepřeno základní lidské právo – lékařská pomoc, když ještě nikdy nebyli jako pacienti v žádné ordinaci?

Jak to, že komunistická Čína, resp. 72 milionů komunistů z jedné miliardy a 400 milionů obyvatel, koupila státní dluhopisy USA za tři biliony dolarů, přičemž země neomezených možností má k tomu státní dluh skoro 18 bilionů USD? Proč je v Číně HDP 5,88 bilionu USD, 350 miliardářů a přes milion milionářů? V roce 2003 měla zdravotní pojištění zhruba třetina obyvatel, v roce 2011 to bylo již 95.7 procent – venkov až 97… To znamená, že nyní je více než 1.35 mld. Číňanů kryto zdravotním pojištěním. Podstatným cílem reforem je posílit hlavně nemocniční péči.

Čínští komunisté jednali a někdo jim dal bombu před mauzoleum Maa. Západní média panikaří; Číňané se bouří, chtějí svrhnout komunisty. Přitom nikdo nebyl zabit, jen po domácky vyhotovená nálož. Ale přání otcem myšlenky. A co vraždy v amerických školách? Přesto neprošel Obamův požadavek omezit vlastnění zbraní dle Druhého dodatku americké Ústavy. Prosazuje zostření kontroly držení zbraní a jako argument mu slouží i masakr z poloviny loňského prosince. Dvacetiletý Adam Lanza tehdy v americkém Newtownu zastřelil 27 lidí, z toho dvacet dětí ve věku mezi čtyřmi a deseti roky. Namátkou další masové vraždy posledních let:

Student Charles Whitman postřílel v lednu 1998 na univerzitě v texaském Austinu 14 lidí, než ho zneškodnil policejní střelec. Předtím zabil svou ženu a matku. Dva osmnáctiletí mladíci postříleli 20. dubna 1999 na střední škole Columbine na denverském předměstí Littleton 12 studentů a profesora, 23 dalších zranili. Poté spáchali sebevraždu. Jihokorejský student Čo Sung-hu v roce 2007 vystřílel v učebnách na virginské polytechnice během devíti minut 170 ran a zabil  dvaatřicet studentů a pedagogů. Čtyřiadvacetiletý student James Holmes zabil v červenci 2012 v denverském kině při premiéře filmu „Temný rytíř povstal“ 12 mladých lidí a zhruba 40 dalších zranil. Atentátník byl vyzbrojen poloautomatickou puškou, brokovnicí a dvěma pistolemi…

Podle zprávy amerického Kongresu USA a Rusko kontrolují více než polovinu světového trhu se zbraněmi. Z USA loni pocházelo 35 procent zbraní, z Ruska 21 procent a z Číny jen tři procenta, navíc tam mají zakázáno nosit zbraně, kromě vojska a policie. USA vydají ročně na zbrojení asi 600 miliard USD, Čína pouhých 100 miliard… Zbrojení v USA, které mají více než čtyřikrát míň obyvatel, prostě roste sedmkrát rychleji, jako jejich HDP. Co by asi tak řekli Američané, kdyby také Čína chtěla zvyšovat výdaje na válku 7x rychleji, jako své HDP? To by bylo křiku a přitom by udělala jenom to samé, co USA.

Lidská práva Spojených států? Kde byla při genocidě Indiánů, při anektování části Mexika? Svět zná zdi – Berlínská, korejská, vietnamská… všechny byly proti lidskosti. Mexicko-americká hranice dlouhá 3200 kilometrů. USA však tvrdohlavě staví zdi na 1125 kilometrech svých hranic. Denně pohraniční orgány zabrání narušení státní hranice na území USA 400 osobám. Každý rok zde zemře na 500 lidí. Nikomu to nevadí… „Chyť si svého ilegálního přistěhovalce z Mexika“ je název hry, kterou uspořádali posluchači Texaské univerzity na svých kolejích v Austinu. Za každého „odchyceného“ imigranta měli studenti dostat finanční odměnu. Vedení univerzity zábavu označilo za neetickou a zakázalo ji.

Čínští komunisté jsou nesoudní? Čím to však je, že se Čína se účinně brání tunelování i tím, že velké finanční podvody jsou v Říši středu, podstatou tisiciletého císařství, trestány smrtí nebo doživotím? Proto mohli čínští komunisté odsoudit svého soudruha Liou Č’-ťüna, duchovního otce vysokorychlostní železnice, či šéfa komunistické strany v Čhung-čchingu a kandidáta na prezidenta ČLR Po Si-laj a jeho manželku Ku Kchaj-laj; ona zabila britského obchodníka, on podváděl a bral úplatky. Kolik dostane let šéf CIA, co nechal odposlouchávat denně desetitisíce telefonických rozhovorů svých Spojenců?

A jaký je obrázek průměrného čínského boháče tzv. střední třídy? Je mu 42 let a vlastní majetek za 60 milionů jüanů (173,5 milionu korun). V Číně žije zhruba přes 900 tisíc lidí, kteří mají více než milion eur, aby mohli nakupovat firmy v evropských zemích…http://olser.cz/wp-content/uploads/dsc_0223t-e28093-kopie5.jpg

Zeptal jsem se v Tibetu, jestli by chtěli zpátky otroctví lámů, nebo odvolat „čínskou anexi“, která jim přinesla letiště, nejvýše postavenou rychlostní železnici, dálnice, opravené kláštery, nové obytné domy, vzdělání etnických Tibeťanů dotované vládou či povinné a bezplatné primární i sekundární vzdělání. Do roku 2003 bylo v Tibetu zřízeno 1011 škol, do nichž chodí skoro 92 procenta tibetských dětí. Počet negramotných se snížil o třetinu od roku 1992, kdy se mohli i chudí školáci znovu vzdělávat. Také byla řeč o tom, jestli jim vadí zákon o oblastní autonomii národnostních menšin Čínské lidové republiky, co stanoví: „Každý národ, tedy i tibetský, má svobodu používat a rozvíjet vlastní jazyk a písmo”. Nejposvátnější klášter všech Tibeťanů – Džókhang – je běžně nabitý k prasknutí. Tibetským věřícím v rozličná vtělení Buddhy není vstup omezen. V Tibetu se v současnosti nachází na 1400 funkčních klášterů, těch velkých je přes dvacet. Tím vůbec prvním, který existuje dodnes, byl klášter Samjä.http://olser.cz/wp-content/uploads/dsc_0191-t-6001.jpg

Kdo z Tibeťanů by si přál návrat 50. let minulého století, která byla v Tibetu ve znamení krutých lámů. Místní tibetští správní úředníci, šlechta a vysocí lámové vlastnili veškerou zemědělskou půdu a dobytek. Disponovali rovněž vládou nad životem a majetkem lidí. Ne 50. léta, ale středověk. Nevolníci a otroci, představovali 95 procent populace, přirozeně neměli žádnou osobní svobodu a zacházelo se s nimi jako s věcmi. Vlastnili je buď vládní úředníci, aristokraté nebo vysocí lámové, reprezentující zájmy vlastníků nevolníků. Jestliže někdo z těchto otroků porušil právo, soudy ho potrestaly např. vyloupnutím očí, uříznutím nosu a uší, useknutím rukou a nohou, v lepším případě nucením nosit na hlavě kamenný klobouk.

Všechny nové myšlenky, kultura, věda či technika byly považovány za bludařství. Popularizace rozvoje vědy a kultury byla potlačována. V důsledku otrokářského systému se celá země dostala do stavu stagnace, zaostalosti a tvrdého potlačování společenského pokroku. Zemědělci obdělávali půdu dřevěnými pluhy a motykami. Jaká asi byla produktivita práce. Kromě privilegovaných lámů, tvořících asi deset procent obyvatel Tibetu, byl zbytek obyvatel negramotný. Průměrná délka života dosahovala 35,5 let. K čemu jim bylo, že neplatila „politika jednoho dítěte“…?

Inu, jen starý dobrý Murphy ví, jak na to: “Nic není dostatečně chráněno před talentovaným blbem, aneb Nikdy se nepři s blbcem; někdo by si nemusel všimnout, že je mezi vámi rozdíl a dokud nepotřebuješ odbočit vlevo, je silnice téměř vždycky prázdná…”

Snímky Břetislav Olšer

http://bretislav-olser.enface.cz/?s=kom-objektivita-britske-listy

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osud

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *