Případ kurdského lékaře a podnikatele MUDr. Ergüna Yekty Uzunoglu…

14. Listopad, 2013 – 9:26 Já už budu hodný, dědečku...[/caption]

Novináři se bez ždibce soucitu zajímali hlavně o to, jestli bude překonán rekord pro Guinessovu knihu rekordů v kategorii „pobyt politika ve vazební věznici“. Bohužel, pouze ho vyrovnal MUDr. Rath. Marie Peričevičová v roce 1995 také strávila osmnáct měsíců ve vazbě.

Teprve poté policejní vyšetřovatel Obvodního úřadu vyšetřování Prahy 7 přiznal, že se zmýlil a zrušil obvinění, že se dopustila mnohamiliónového podvodu na Finančním úřadu z vrácením DPH za odebrané mléčné výrobky od neexistující firmy. Ještě hůř dopadl případ kurdského lékaře a podnikatele MUDr. Ergüna Yekty Uzunoglu. Navzdory neopodstatněnosti a nezákonnosti dvou a půl leté vazby (1994-1997), o bezúhonnosti a morálních kvalitách dr. Y.Uzunoglu nešlo pochybovat, přesto soudce Mgr. V. Rašík vynesl rozsudek o vině obžalovaného a o trestu ztráty svobody na 2 roky podmíněně s odkladem na 5 let.

Obvinění měl spolu se třemi dalšími Turky týrat Göksela Otana a omezit jeho osobní svobodu. Kromě toho ho ještě v roce 1996 obžaloba vinila z rozsáhlé majetkové trestné činnosti, přesněji řečeno z podvodů, jimiž se měl obohatit o pětadvacet milionů korun. Několikeré jednání obchodního soudu však všechna tato nařčení vyvrátilo a prokázalo, že Uzunoglu nikoho o nic neošidil. Problém měl být v tom, že česká společnost Škoda jej pověřila, aby ji zastupoval v souboji o zakázku na dostavbu tepelné elektrárny Soma nedaleko Ankary. Hodnota zakázky představovala devět miliard korun, a pokud by se Uzunoglu ji podařilo získat pro Škodu, dostal by provizi ve výši devíti set milionů korun, což se nezakládalo na pravdě…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osud

Reklama:
  1. 3 reakce na “Případ kurdského lékaře a podnikatele MUDr. Ergüna Yekty Uzunoglu…”

  2. „Má pro něj vůbec další trest ještě nějaký resocializační, převýchovný smysl?“ To jakože mi někdo zajede autem příbuzného a protože je z toho očividně zdrcen, tak nebude potrestán, protože už teď psychicky trpí?

    od Rath v Lis 19, 2013

  3. Tak to jsem netušil, že Rath vám někoho přejel autem…? Nepletete si to s Janouškem…?

    od olser v Lis 19, 2013

  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *