Sex, silikony a bezelstný Otto Wichterle

11. Listopad, 2008 – 16:36

Chtěl jsem si jen připomenout pětadevadesát let od narození Otto Wichterleho, jedné z nejvýraznějších osobností české vědy dvacátého století, vynálezce umělé hmoty zvané silon – polykaprolaktam.

Pak jsem si uvědomil, že by se asi obracel v hrobě, do něhož byl uložen přesně před deseti roky, kdyby zjistil, k čemu všemu se dnes dá použít materiál, z něhož jsou měkké hydrofilní kontaktní čočky, jeho vynálezecký „majstrštich“…

Poprvé jsem se setkal navážno s plastickými operacemi dívčích těl v Sun City, což je miniaturní Las Vegas místo ale v Nevadské poušti uprostřed jihoafrické buše. Konala se tam totiž soutěž o královnu krásy Miss World 1995.

Českou republiku zastupovala první česká vicemiss Kateřina Kasalová, půvabná brunetka z Pardubic, děvče sličné pouze od přírody, žádné umělohmotné detaily. Monika Žídková jako Miss České republiky byla vyslána na Miss Europe do Turecka, kde získala titul nejkrásnější dívky.

„Já tady nemám šanci, jsem jenom tak, jak mě Panbíček stvořil, ale třeba Venezuelka má umělé skoro všecko,“ vzdychla si Kateřina, když jsem s ní točil v Sun City rozhovor. „Prsa, zeštihlené boky, umělé vlasy, zuby, „vyžehlenou“ kůži pod bradou…“

Miss World se v Sun City stala Jaquelina Maria Aquilera Marcanová z Venezuely; získala s korunkou královny krásy i 80 tisíc dolarů a šperky z platiny…

Česko ale brzy poté vstoupilo do Evropy i do velkého světa silikonů. Finalistka Miss ČR Romana Pavelková (24) má od minulého týdne o dvě čísla zvětšená své prsa. O její návrat k sebevědomí se zasloužili plastičtí chirurgové brněnské estetické kliniky.

„Jsem dva dny po operaci a bolí to jako prase. Kdyby mi nedávali léky proti bolesti, asi bych zešílela. Nejhorší bylo, když jsem se poprvé posadila a posléze vstala. Bolestí mi vytryskly slzy. Ale nelituji, jsem opravdu šťastná, že jsem si je nechala udělat,“ svěřila se chudinka modelka.

Vybrala si třísetmililitrový implantát kapkového tvaru, který jí prsa zvětšil za více než 60 tisíc Kč na trojky. Konečně prý má „pořádný prsa a ne lentilky…“

Ach jo, kde jsou ty vzácné časy, kdy se hodnotila pouze přírodní krása, dívky byly krev a mléko a jen se s povzdechem říkalo, že „má tělo, jak od Michelangela nebo Rafaela…“

Je zvláštní, že s umělými zuby, liposupcí či parukami se naše celebrity na jedno použití příliš nerady chlubí, zato se svými chemickým průmyslem vylepšenými druhotnými pohlavními znaky obrážejí titulní stránky bulvárních časopisů, v případě Pamely Anderson a její Pobřežní hlídky i filmová plátna a televizní obrazovky.

Náramně pyšné na své zfušované detaily jsou také missky Kateřina Průšová a Diana Kobzanová, která jimi nadchla i čtenáře a gynekology – amatéry v nejednom pornografickém časopise.

Modelka Dominika Mesarošová (22) bere svůj ,,upgrade“ opravdu vážně. Po bujných vnadách si nechala prodloužit také vlasy a chystá se ještě na plastiku horního rtu.

Je totiž rovněž zastánkyní filosofie hubnutí, která nařizuje se milovat v týdnu třikrát až pětkrát a o víkendu promilovanou dobu klidně zdvojnásobit.

Neholduje „králičím manýrům“, kdy se jeden hýbe a druhý drží. Jde to prý i na kuchyňské lince. Během čtvrthodinového vášnivého milostného aktu lze údajně spálít až 250 kalorií…

Modelka Hana Mašlíková také prodělala během dvou let několik zásadních změn. Nechala si zvětšit prsa a ostříhat vlasy. A je ráda, když na ni fotografové volají: Hanko, ukaž bradavky! Krásný dekolt a dokonalá prsa byla jejím snem.

Missky Diana Kobzanová s Kateřinou Průšovou si nechaly zvětšit poprsí a inspirovaly tím i Kláru Medkovou a Luci Hadašovou či modelku Vlaďku Erbovou nebo exVyVolenou Kačenku Langerovou.

Jestliže před deseti lety se daly české ženy s implantáty počítat na desítky, poslední rok jdou čísla do stovek.

Především ženy po čtyřicítce prý cítí poslední šanci, jak svést muže na krásu a neváhají za „krásnější“ poprsí zaplatit jakoukoliv sumu.

To platí hlavně zpěvačkách; Ilona Csáková si silikony vylepšila už tak bujné poprsí, stejně jako Dara Rolins, která si „zdokonalila“ i svá ústa. Helena Vondráčková si ve svých šedesáti nechala omladit obličej i dekolt, Leona Machálková si poopravila svůj skoro cyranovský nosík.

A to vše proto, pokud mě moje svéprávná mysl neklame, aby se dívky a paní, vydávající za svá „chemická“ potěšení statisíce, líbily mužům. Proč tedy šikana mužského plémě formou harasmentu a sexuálního obtěžování…?

Inu, ne vždy je zřejmě logika věci silnou stránkou nejrůznějších globálních legislativců…

Nicméně „silikonky“ prý budou chodit na hrob Otto Wichterleho, aby mu houfně děkovaly za jeho objev věčného „chemického“ mládí, spíše však rozpadajícího se stáří po vzoru Michaela Jacksona…

Otto Wichterle se narodil 27. října 1912 a zemřel 18. srpna 1998… Požehnaná vzpomínka…

http://www.vasecocky.cz/

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 14, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *