Janáčkova filharmonie překvapila návštěvníky obchodního centra Nová Karolina

9. Září, 2013 – 17:06

Janáčkova filharmonie Ostrava se v sobotu 7. září objevila a byla také slyšet ve Foru Nová Karolina. Ale jak rychle se objevila a zahrála, tak rychle zase zmizela, rozptýlila se mezi ostatními návštěvníky. 

Lidé, kteří v sobotu zavítali do zmíněného obchodního centra, byli zaskočeni, tím, čeho se stali svědky. Přesně ve 14 hodin (a pak znovu v 15 a v 16 hodin)se z jednoho z ochozů ozývají známé úvodní tóny Janáčkovy Sinfonietty. Co se to děje? Vzápětí z kadeřnictví prchá žena s nedokončeným účesem a začíná hrát na flétnu a přidává se ke kolegům, kteří se již shromáždili na jiném ochozu. V jednom z obchodů muž náhle přerušuje svůj nákup košile a ve spěchu beze slova opouští nechápající prodavačky. Ještě za chůze vytahuje hoboj a začíná hrát.  V přízemí se skupinka hudebníků dohaduje nad orientačním plánem, nakonec naleznou svůj cíl a již k němu pílí.  Jiní scházejí po schodech nebo přijíždějí výtahem, v kavárně nestihne dopít svou kávu jeden z hostů. Peníze za útratu pokládá na stůl a spěchá k hlavnímu schodišti. V ruce má nějakou hůlku. Za chvíli je jasné, co se děje – Janáčkova filharmonie Ostrava vyrazila do Fora Nová Karolina natočit svůj flash mob a onen muž s taktovkou v ruce je dirigent Jan Kučera.

Flash mob je hitem současnosti a již mnoho uměleckých souborů natočilo ukázku své produkce na netradičních místech před zraky náhodných kolemjdoucích. Je to blesková zábavná akce, při které se na určeném frekventovaném místě sejdou lidé, aby společně prezentovali nějakou myšlenku.  A právě neobvyklé místo a moment překvapení jsou hlavními devizami těchto akcí. Janáčkově filharmonii, která 12. a 13. září zahájí prvním koncertem jubilejní 60. sezónu, se akce bezpochyby podařila. Ostatně svědčí o tom reakce přítomných diváků.

Nejen bouřlivý potlesk, kterým hudebníky odměnili, ale i časté dotazy, kdy se zase něčeho podobného dočkají. Sestříhaný klip budou moci shlédnout např. návštěvníci koncertu Janáčkovy filharmonie a Pavla Šporcla Gipsy Way Orchestral v multifunkční aule Gong 26. září. K vidění bude zhruba za 14 dní i na webových stránkách (www.jfo.cz) a facebooku Janáčkovy filharmonie.

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *