Proč vadí nemuslimským Evropanům mešity?

10. Listopad, 2008 – 19:36

Tak mě napadá, proč si každý nemuslimský Evropan hned spojuje mešity s radikálním slámem. A když se vysloví korán, hned každého napadne islamismus a jeho teroristické atentáty po celém světě.

Synogogy, baziliky či mešity jsou jen obyčejné stavby, do nichž teprve člověk vnese ducha lásky nebo nenávisti. Křesťatné a Židé se ve svých chrámech v novodobé historii nikdy vzájemně nevyvražďovali. Jejich svatostánky vždy naopak sloužily jako útočiště před hrozícím nebezpečím.

Muslimové pořádají masakry na své souvěrce podnes, viz mešity v Bagdádu, Mekkce či Islamabádu a v dalších mešitách světa. Kromě tragického případu, kdy ortodoxní Žid Goldsteinm vtrhl s kalašnikovemn do mešity v Hebronu a postřílel tam na třicet modlících se muslimů…

Řekne-li se křesťanství, každý si zase připomene vraždění v rámci křižáckých tažení do Svaté země, mučení a smrt mnoha počestných vědců a duchovních v rámci inkvizice jen proto, že se údajně paktovali s ďáblem.

Dvě násilnická náboženství, ale nikomu z toho křesťanského už nechodí mráz po zádech, jelikož je to už strašně dávno a dnešní křesťané mají raději jen sami sebe, svého Boha a slastnou myšlenku na věčný život s jeho milostí.

Islám a jeho krutosti, to je ale realita dneška, ať za to Korán může nebo ne. Tak to prostě je a nikomu věrní služebníci Alláha nenamluví, že jsou mírumilovní a že v té své mešitě se jen modlí a hledají v ní duchovní podporu svého života.

Kdo by nevěděl, že všichni islámští atentátníci se domlouvali na svých zločinech právě v mešitách. A nezle srovnávat počty křesťanských kostelů v Teheránu s mešitami v Evropě.

Je třeba si uvědomit, že evropská civilizace je o kousek někde jinde, než ta íránská, která ještě pořád uznává islámské právo šari´a, zároveň popírá existenci holocaustu a sní o zahnání Izraelců do moře…

Stačí se též podívat, jak muslimové zacházejí se svými ženami, ani jim nedovolí se pořádně dívat před burky na svět, zbavují je obřízkou jejich touhy, a když se ty chudinky pak podívají po sousedovi, hned se na ně sype kamení.

Pro židovské věřící v Boha začalo jejich martýrium v symbolické chvíli, jak pravil svatý Matouš:

„Ježíš Nazaretský vešel do chrámu a vyhnal prodavače a kupující v nádvoří, zpřevracel stoly směnárníků i stánky prodavačů holubů. Je psáno: Můj dům bude zván domem modlitby, ale vy z něho děláte doupě lupičů…“

Svatý Jan k tomu dodal: „Udělal si z provazů bič a všecky kupčíky a penězoměnce z chrámu vyhnal…“ A to byl první a na dlouhou dobu jediný nářez, který si Židé museli vytrpět.

A přes šest set roků na to začaly vyrůstat ve Svaté zemi mešity na počest Alláha, kterého vykompiloval z judaismu a křesťanství pro muslimy jejich prorok Mohammed. A nebyl to žádný lidumil s čistýma rukama.

Papež Benedikt XVI. citoval na Univerzitě v Řeznu text byzantského panovníka Manuela II. Paleologa ze 14. století, který tvrdí, že vše, co přichází od proroka Mohammeda, je špatné a zlé, jako například jeho příkaz, šířit víru mečem…

„Přilil olej do ohně, probudil hněv celého islámského světa a posílil argumenty těch, kdo tvrdí, že západ je nevraživý ke všemu islámskému,“ prohlásil Mohammad Mahdí Akef, šéf egyptského Muslimského bratrstva.

Tyto muslimské výhrůžky asi zabraly a na 120 tisíc muslimů z třímilionové islámské komunity v SRN v německém Kolíně nad Rýnem bude mít největší mešitu v SRN. Už brzy nebudou turisté obdivovat jen kolínskou katedrálu, ale i minarety, které v Ehrenfeldu postaví Turecko-islámské unie (Ditib).

Projekt bude stát kolem 20 miliónů eur (497 mil. Kč) a zaplatí ho příspěvky 800 sdružení patřících k Ditib.

Rozhodnutí podpořili němečtí sociální demokraté, zelení, liberálové a levice. Kolínský starosta Fritz Schramma projekt obhajoval tvrzením, že velkoměsto jako Kolín potřebuje centrální mešitu: „Nehodí se, aby se muslimové modlili v halách starých fabrik a na zadních dvorech“.

„Chceme mešitu, ale ne tuto,“ upozornil šéf městské CDU Jürgen Hollstein. Podle něj stavba nejenže nepodpoří integraci muslimů, ale stane se „ukázkou síly“ hlavního investora – Ditibu. Kupole moderní stavby má dosahovat 35 metrů a po stranách vyrostou dva 55 metrů vysoké minarety.

Když v Jeruzalémě postavili křesťané Chrám Božího hrobu a vedle vyrostla mešita, musela se věž křesťanského kostela o něco snížit, aby nebyla vyšší, než muslimský minaret….

V září bude v Kolíně antiislamistický kongres a pozvání už přijali zástupci ultrapravice z celé Evropy. Chybět nebude šéf rakouské FPÖ Heinz Christian Strache a Jean-Marie Le Pen z francouzské Národní fronty.

Islám se však zatím zřejmě se zlou potázal ve Švýcarsku, kde se chystají uspořádat referendum na téma: mešity ano či ne. Švýcarská referenda jsou pověstná; v zemi sýrů a dvaadvaceti kantonálních ústav se v lidovém hlasování rozhoduje také třeba o tom, který učitel bude učit děti ve vesnické jednotřídce.

Nepokrytě musím přiznat, že po vlastních zkušenostech mám v sobě zakódovaný reflex, možná rasistický, i když mám doma barevnou televizi, takže když do tramvaje nastoupí rozjařená romská omladina, automaticky si sahám na uzávěr své brašny a kontroluji peněženku v kapse…

A když spatřím muslima v galábii, hned se mu dívám na břicho, jestli na něm nemá sebevražedný pás s dynamitem…

Taková je prostě doba a moc se za to omlouvám, ale pud sebezáchovy zkrátka neoblafneš žádnou morálkou.

ZVláště když islámští teroristé sní o umírání a slastech ráje, zatímco my bezvěrci toužíme žít a to co nejdéle…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *