Jak krmit, šatit a vyzbrojovat nepřítele…

10. Listopad, 2008 – 15:58

Kolektivní vina – fráze neustále obemílána OSN na adresu Izraele, který údajně trestá celou Gazu za terorismus Hamasu. Proč se OSN zastává zrovna Gazy a ne jiných zemí, na které sama uvaluje sankce?

Co třeba Kuba, která je kvůli Fidelu Castrovi už půl století pod přísným embargem USA? Trpí tak nejen hrstka revolucionářú, ale hlavně ekonomika země a s ní miliony nevinných lidí.

A když ekonomové z EU zjistí nesrovnalosti při čerpání peněz z unijních fondů, požadují vrácení celé částky. Není to kolektivní vina, která postihne všechny občany dané země či města…?

Podle Dohod z Oslo v roce 1993 mohli mít palestinští Arabové 8000 policistů bez kalašnikovů. Dnes jich mají přes 50 000 s těžkými zbraněmi a svět mlčí. Tragikomický je fakt, že mnoho z těchto zbraní dodal Palestincům právě Izrael v rámci pokusu o smír.

Ten zde chybí od roku 1947, kdy byl OSN schválen vznik Izraele. Arabové obsadili 99 % blízkovýchodního území a Židům tak zbyla necelá desetina procenta. A z celkové rozlohy arabského světa činí území židovského státu pouhou setinu. Araby to ale nezajímá – chtějí jediné – zánik Izraele.

Je to tragikomická situace, když na Sderot dopadly další rakety a zničily už značně zdevastované město na jihu Izarele a západní politici kříčí něco o uplatňování kolektivní viny. Zajatec Šalit sice mohl až po několika letech dostat dopis od své rodiny, ale přesto je Izrael dál kritizován, že nezásobuje Pásmo Gazy tak, jak by měl…

Rukou psaný dopis byl napsán před několika týdny a předán Giladovým otcem francouzskému prezidentu Sarkozymu. Ten jej během své návštěvy Sýrie počátkem září předal syrskému prezidentu Bašáru Assadovi, který psaní předal katarskému emírovi a ten politickému vůdci teroristické organizace Hamas Cháledu Mašálovi. O tom, jak a jestli se dopis skutečně dostal ke Giladovi do Gazy, se už nemluví.

Valné shromáždění OSN pověřilo Mezinárodní soudní dvůr posouzením izraelských akcí v Gaze, a dodalo, že Švýcarsko by mělo prošetřit, do jaké míry Izrael dodržuje Ženevské konvence. Kdo může tak nesmyslně uvažovat?. Gaze vládne teroristické hnutí Hamas, které neustále ostřeluje židovský stát, příměří nepříměří. a Židé mají svého nepřítele krmit, šatit, vyzbrojovat a pomáhat mu budovat další stavby, jež by měly zakrýt tunely do Egypta, jimiž se do Gazy pašují zbraně a výbušniny…?

Co kdyby třeba američtí vojáci, místo toho, aby v Sýrii, Iráku a Pákistánu zabíjeli civilisty, zásobovali Talibán potravinami a šatstvem na zimu, k tomu něco nafty a benzínu do jejich vojenských vozidel, eventuálně cement na stavbu opevnění, když už jednou postavili pro Usámu bin Ládina pevnost Toro boro.

Islámské hnutí odporu Hamas přece využívá dodávky cementu, povolené Izraelem jako „humanitární pomoc“, k budování podzemních tunelů, bunkrů na munici a velitelských center. Jako by nestačilo, že Izrael dělal, co mohl. Izraelské ministerstvo zahraničí zveřejnilo měsíční zprávu, shrnující počet případů, kdy byly otevřeny přechody do Gazy, a množství zboží, které tam bylo doručeno v letošním roce.

Jen za měsíc březen 2008 projelo přes přechod Sufa 7 151 nákladních aut s potravinami a zbožím, přes přechod Karni to bylo 8.008 nákladních aut s různým obilím; přechod Kerem Šalom zaznamenal 502 nákladních aut s potravinami a zbožím a přechod Nahal Oz skoro sedm milionů litrů paliva, včetně 3.394 tun topné nafty. Navíc přes hranici bylo do Izraele převezeno 25 palestinských Arabů z Gazy k specializované léčbě v izraelských nemocnicích…

A to všechno v době, kdy Evropská unie věnovala Gaze 650 miliónů dolarů, Spojené státy 555 milionů, Saúdská Arábie 500 milionů,. Velká Británie 490 miliónů, Francie 300 miliónů a Německo 290 miliónů. Japonsko dodá dalších 150 milionů dolarů. Americká vláda přislíbila poskytnout dalších 148 milionů dolarů agentuře UNRWA (United Nations Relief and Works Agency), která je součástí systému OSN a poskytuje pomoc Arabům v Judeji, Samaří a Gaze.

Pásmo Gazy, které je od června 2007 pod kontrolou teroristického hnutí Hamas, nyní dostává většinu elektřiny z Izraele. Z celkem sedmnácti tras vysokého napětí v Gaze jich deset jde z Izraele. Izrael vyhlásil blokádu pásma Gazy v roce 2006 poté, co tamní parlamentní volby vyhráli fundamentalisté z Hamásu a následně převzali nad celým pásmem kontrolu. Egypt letos v červnu mezi Hamásem a Izraelem dojednal šestiměsíční zastavení palby ve snaze zmírnit blokádu výměnou za zmírnění postojů Hamásu.

Omezování se týká i počtu nákladních vozů se zbožím, které smějí do Gazy vjíždět. Palestinské obchodní středisko uvádí, že minulý týden dostalo na izraelském přechodu Kerem Šalom povolení 42 náklaďáků, zatímco v předchozích týdnech jích bývalo i přes šest desítek. Izrael původně povolil dovézt do Gazy 200 tun cementu denně, před čtyřmi týdny však tyto dodávky nutné k obnově zdevastovaného území, zakázal zcela. Prokíázalo se jeho zneužití při zakázaných stavbách.

Podzemní město Hamasu kopíruje systém, použitý Hizballáhem během Druhé libanonské války proti židovskému státu. Izraelská vojenská zpravodajská služba sdělila ministerstvu obrany, že pod velkými městy v Gaze byla vybudována celá síť tunelů, což v případě izraelské invaze do Pásma umožní teroristické armádě Hamasu volný pohyb.

Mnoho tunelů je naplněno výbušninami, může být na dálku odpáleno a způsobit propad silnic, které by mohly využívat konvoje izraelské armády, v podzemí jsou uskladněny také stovky odpalovačů raket Kaťuša a Kasám.

Některé instituce jako OSN či EU však dál melou svou o ženevských konvencích a kolektivní vině…

Reklama:
  1. 19 reakce na “Jak krmit, šatit a vyzbrojovat nepřítele…”

  2. Když si uvědomím, jak politici naší západní civilizace podřezávají větev, na které sedí nejen oni, ale i my občané demokratických států, tak si vždycky vzpomenu na Leninovy „užitečné idioty“. A ti se skutečně činí, vždyť Izrael je většinou obyvatel západoevropských zemí (a hlavně mladých!!!) považován za hlavního ohrožovatele míru. Ne arabské autokracie, ne islámští teroristé, ne teokratický Írán, ale demokratický a bránící se Izrael. A spolu s ním demokratické USA. Ne imperiální Rusko, ale USA. Lenin se musí z temnot pekelných chechtat, jak dobře zasel…

    od barbar v Lis 11, 2008

  3. Na to se dají říct jen slova klasikova, která, kdy a kde můžu, tam je využiji a zneužiji:
    „Koupíš cedník, teče. Dáš ho spravit, necedí. A tak je to se vším, bo taky je zakon…“

    od obr v Lis 11, 2008

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *